• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Τεχνικές,προβλήματα,λύσεις στην εξίσωση πίεσης,...

Re: εξισωση

Νέα δημοσίευσηαπό learner » 04 Σεπ 2016, 20:30

Τοτε ισως να εχει φορτωθει το συστημα με βλενες και σε εμποδιζει σε ενα απο τα αυτια να εξισωσεις. Συνηθως οταν με πιανει εμενα και συμβαινει ακομα και στα ρηχα που βουταω (μιλαμε ακομα για 2-3μετρα), πινω το διαλυμμα που εχω στην σημαδουρα και επειτα οπως λεει και ο γιατρος ο Λουλουδης αρμεγω τις βλενες με το στομα και τις φτυνω. Επειτα δουλευουν ολα ρολοι. Να αποφευγεις να φυσας την μυτη γιατι μπορει να στειλεις βλενες μεσω των ευσταχιανων στο μεσο αυτι και μετα να οικονομησεις μεση ωτιτιδα.

Και γενικοτερα μηπως εχεις τιποτα μικροκρυωματα ή κανεις χρηση κλιματιστικου και ειναι επιβαρημενο ολο το συστημα σου;
learner

Νέα δημοσίευσηαπό pelekan » 04 Σεπ 2016, 20:35

learner έγραψε:Τοτε ισως να εχει φορτωθει το συστημα με βλενες και σε εμποδιζει σε ενα απο τα αυτια να εξισωσεις. Συνηθως οταν με πιανει εμενα και συμβαινει ακομα και στα ρηχα που βουταω (μιλαμε ακομα για 2-3μετρα), πινω το διαλυμμα που εχω στην σημαδουρα και επειτα οπως λεει και ο γιατρος ο Λουλουδης αρμεγω τις βλενες με το στομα και τις φτυνω. Επειτα δουλευουν ολα ρολοι. Να αποφευγεις να φυσας την μυτη γιατι μπορει να στειλεις βλενες μεσω των ευσταχιανων στο μεσο αυτι και μετα να οικονομησεις μεση ωτιτιδα.

Και γενικοτερα μηπως εχεις τιποτα μικροκρυωματα ή κανεις χρηση κλιματιστικου και ειναι επιβαρημενο ολο το συστημα σου;

Φιλε εχω κεντρισει την προσοχη μου ότι πιο πολύ με πιανει καλοκαιρι μεχρι φθινοπωρο που βαζω κλιματιστικο.αλλα ακοκμα και με χρισι αποσιμφοριτικου ολη την βδομαδα θα με επηρεαζε τοσο το κλιματιστικο?παντως στην καθημερινοτιτα μου δεν εχω κανενα απολυτος θεμα να φαντασεις ότι οταμ περπαταω και κουνάω το σαγονι το αθτι αυτό εξησωνει αμεσως.....δεν θα με επηρεαζε το κλιματιστικο και στην καθημερινοτητα?
pelekan

Νέα δημοσίευσηαπό learner » 04 Σεπ 2016, 20:45

Κοιτα ουτε γιατρος ειμαι αλλα ουτε και κανας εμπειρος. Τρια χρονια εχει που ασχολουμαι με το ψαροτουφεκο και Δοξα Τω Θεω εχω μαθει αυτα τα χρονια αρκετα πραγματα, ειτε μεσω σεμιναριων (ενα μεγαλο ευχαριστω εδω στο κλαμπ της Ξανθης και στα ατομα που προσκληθηκαν και εδωσαν απλοχερα αυτην την γνωση και προπαντως δωρεαν), ειτε μεσω ιντερνετ.

Και εγω εχω παρατηρησει οτι γενικα το κλιματιστικο επιβαρυνει. Πολλες φορες ακομα και το καλοκαιρι εχω φλεγματα αλλα και βλενες που δειχνουν κρυωματα. Αρα για μενα τουλαχιστον οσο γινεται περιορισμενη χρηση, Και πριν την βουτια (απο το σπιτι κανα μισαωρο πριν βουτηξεις) κανε πλυση με διαλυμμα 0,9% για να καθαρισει το συστημα. Ποτε μην κανεις πλυση με θαλασσινο νερο πριν την βουτια ή την ωρα που βουτας. Θα γεμισεις φουλ βλενες και θες κανα μισαωρο για να ηρεμησει το συστημα.

Αυτα ολα προσωπικα. Εαν εχω λαθη ας με διορθωσει καποιος με μεγαλυτερη εμπειρια. :)

Επισης οσο μπορεις απεφευγε αποσυμφορητικα και γενικοτερα φαρμακα.
learner

Νέα δημοσίευσηαπό pelekan » 04 Σεπ 2016, 21:03

learner έγραψε:Κοιτα ουτε γιατρος ειμαι αλλα ουτε και κανας εμπειρος. Τρια χρονια εχει που ασχολουμαι με το ψαροτουφεκο και Δοξα Τω Θεω εχω μαθει αυτα τα χρονια αρκετα πραγματα, ειτε μεσω σεμιναριων (ενα μεγαλο ευχαριστω εδω στο κλαμπ της Ξανθης και στα ατομα που προσκληθηκαν και εδωσαν απλοχερα αυτην την γνωση και προπαντως δωρεαν), ειτε μεσω ιντερνετ.

Και εγω εχω παρατηρησει οτι γενικα το κλιματιστικο επιβαρυνει. Πολλες φορες ακομα και το καλοκαιρι εχω φλεγματα αλλα και βλενες που δειχνουν κρυωματα. Αρα για μενα τουλαχιστον οσο γινεται περιορισμενη χρηση, Και πριν την βουτια (απο το σπιτι κανα μισαωρο πριν βουτηξεις) κανε πλυση με διαλυμμα 0,9% για να καθαρισει το συστημα. Ποτε μην κανεις πλυση με θαλασσινο νερο πριν την βουτια ή την ωρα που βουτας. Θα γεμισεις φουλ βλενες και θες κανα μισαωρο για να ηρεμησει το συστημα.

Αυτα ολα προσωπικα. Εαν εχω λαθη ας με διορθωσει καποιος με μεγαλυτερη εμπειρια. :)

Επισης οσο μπορεις απεφευγε αποσυμφορητικα και γενικοτερα φαρμακα.

καλο είναι να μην παιρνεις φαρμακα αλλα αμα χρειαστεί φιλε τα παιρνω.γιατι είναι μεγαλη μαλακια να εισια κομπλε και να μην μπορεις να βουτήξεις από μια βλακεια.
pelekan

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Φυσιολογία.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες