• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

ΑΙΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΤΗ

ΑΙΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΤΗ

Νέα δημοσίευσηαπό GEORGE_BRES » 10 Αύγ 2013, 23:00

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ
ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΒΟΥΤΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑ..Η ΜΑΣΚΑ ΠΙΕΖΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΗΝ ΒΟΥΤΙΑ.
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΠΩΣ Η ΜΥΤΗ ΜΟΥ ΕΤΡΕΧΕ ΑΙΜΑ ΜΕ ΒΛΕΝΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΑΣΚΑ.
ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Άβαταρ μέλους
GEORGE_BRES

Re: ΑΙΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΤΗ

Νέα δημοσίευσηαπό christrif » 10 Αύγ 2013, 23:16

Φίλε Γιώργο κ γω ομοιοπαθής είμαι.Πρώτον, όπως έχει αναφερθεί άπειρες φορές εδώ μέσα, αν δεν έχεις πάει σε ΩΡΛ μέχρι στιγμής 1 επίσκεψη επιβάλλεται. Δεύτερον το ίδιο πάθαινα κ γω σε βουτιές που προσπαθούσα απεγνωσμένα να εξισώσω και δεν μπορούσα κ πίεζα τον εαυτό μου. :banghead: Το μόνο που κατάφερνα ήταν να σπάω κανένα αγγείο στη μύτη κ να έχω τα ίδια αποτελέσματα με σένα. Συμβουλή: αποχή απο τις βουτιές μέχρι την επίσκεψη - να ξεκαθαρίσεις ότι όλα πάνε καλά. :hello:
christrif

Νέα δημοσίευσηαπό xxx » 11 Αύγ 2013, 00:31

φιλε εξισωνε συχνα και την μασκα και θα εισαι οκ
falaserna
xxx

Νέα δημοσίευσηαπό fontass » 11 Αύγ 2013, 00:44

πολλοι απο εμας την εχουν παθει για διαφορετικους λογους, ειτε απο υπερβολικη πιεση που σπανε τρυχωειδη αγγεια που βρισκονται στη μυτη -σε αυτη τη περιπτωση το αιμα τρεχει κατακοκινο και η μυτη εχει αιμα και μετα απο το ψαρεμα για αρκετες ωρες- αλλα δεν ειναι τοσο ενοχλητικο στις βουτιες, ειτε απο κρυωμα η ωττιτιδα η καποια μικρη φλεγμονη στο αναπνευστικο- σε αυτη τη περιπτωση το αιμα ειναι στη μυξα και ειναι σκουρο και πριν φυσηξεις τη μυτη σου εχεις εντονη πιεση στο αυτι που βρισκεται στη ιδια πλευρα με το ρουθουνι και η καταδυση ειναι ακρως ενοχλητικη και δεν σου περναει την ιδια μερα, φετος το επαθα 1η αιουνιου και βγαζα αιμα μαυρισμενο για μια βδομαδα αλλα καθε μερα και λιγοτερο χωρις ομως να εχω ενοχληση μετα τη πρωτη μερα. Εμενα δεν μου εχει συμβει ποτε να τρεχει αιμα και απο τα 2 ρουθουνια αλλα ποτε απο το ενα και ποτε απο το αλλο, Οσες φορες ειχα αιμα στη μυτη και το καταλαβα, εβγαλα τη μασκα τη φυσηξα και ανακουφιστηκα, μετα εκανα πιο ανετα βουτιες. ομως ολα αυτα που λεμε εδω ειναι προσωπικες εμπειριες, το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να περιγραψεις ακριβως τα συμπτωματα που εχεις σε ενα γιατρο και αυτος θα σου δωσει συμβουλες για τη περιπτωση σου.
fontass

Νέα δημοσίευσηαπό Aris_fe » 11 Αύγ 2013, 09:31

Φιλε Γιωργο οι ψαροντουφεκαδες ΄΄εξισωνουν΄΄ δεν αποσυμπιεουν! ;)
Οσον αφορα το θεμα που περιγραφεις,οπως το καταλαβαινω,μαλλον δεν αφησες τη μασκα να εξισωσει κατα τη καταδυση σου μαλλον γιατι κρατουσες τη μυτη σου δυνατα.
Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να δημιουργηθεί διαφορα πιεσεων κ κ να σπασει καποιο αγγείο του βλεννογόνου.
Ειδικα οταν φοραμε μασκες μεγαλου ογκου αυτο γινεται πιο εύκολα.
ΟΜΩΣ επειδη με μια πολυ απλη περιγραφη σιγουρα μπορει να μας παραπλανήσει,μια επισκεψη σε ενα ΩΡΛ και η παρακολούθηση καποιων μαθηματων φυσιολογιας στην Ελ. Καταδυση θα σε βγαλουν απο το κοπο να χαλας το ψαρεμα σου!!!!
https://www.facebook.com/pages/Aris-Moukas/636855593052424?ref=hl
https://www.youtube.com/watch?v=phXGKRuuwPc&list=UUtS8WFBRiRP7R_93wuZsk5Q
Άβαταρ μέλους
Aris_fe

Νέα δημοσίευσηαπό tom » 11 Αύγ 2013, 11:01

εγω θα σου ελεγα να επισκεφτεις ενα γιατρο οπώσδηποτε!το παθε ενας φιλος μου,του σπασαν τα αγγεια,εχει κατι βουλωμενο κ παει για ενγχειρηση.δεν μπορει να κατεβει κατω απο 4 μετρα τον πιανει πονος στο μετωπο.
Άβαταρ μέλους
tom

Νέα δημοσίευσηαπό dimitris832 » 11 Αύγ 2013, 11:42

καλησπερα.καταρχην εχω το ιδιο προβλημα.τα παιδια εχουν δικιο αλλα πολλους βλεπω οτι λενε για την μασκα νομιζω ειναι λαθος.εχω βουλωμενα ιγμορεια εκανα αξονικη σπλαχνικου κρανιου και παω για εγχειρηση.πριν επιδεινωθει ειχα παει στα 10 χωρις να εξισωνω μασκα.να πας σε γιατρο γιατι το προβλημα σου ειν αι το εξης.εξισωνουν τα αυτια σου κ δεν εξισωνουν τα ιγμορεια πανω απο τα φρυδια.οποτε κανεις μια αξονικη,70 ευρω πληρωσα κ τα δειχνει ολα!μπορεις να μεινεις τυφλος οταν δεν εξισωνουν τα ιγμορεια οποτε μην το πιεζεις.κανω κατι θεραπειες με βοτανα τωρα αλλα η εγχειρηση ειναι μονοδρομος μαλλον.οτι θες στειλε.
dimitris832

Νέα δημοσίευσηαπό GEORGE_BRES » 11 Αύγ 2013, 21:32

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.
ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΩΡΛ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΕΡΥΘΡΟ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΕΙΧΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ.
ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΣΠΑΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΓΓΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΛΕΝΟΓΟΝΟ ΚΑΙ ΠΩΣ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΕΦΟΣΟΝ Η ΑΙΜΟΡΟΓΙΑ ΗΤΑΝ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΤΟ ΡΥΘΜΙΣΕ.
ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΑΛΟΙΦΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΛΥΣΕΙΣ!
ΑΑ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΕΓΑΛΕ ΕΧΕΙΣ ΞΕΣΚΙΣΤΕΙ ΣΤΟ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ...ΚΑΝΕ ΚΡΑΤΕΙ ΛΙΓΟ ΔΙΟΤΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΟΥΤΙΕΣ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΛΟ ΚΑΝΕΙ ΒΟΥΝΑΛΑΚΙΑ...
Άβαταρ μέλους
GEORGE_BRES

Επιστροφή στο Φυσιολογία.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες