• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

1η φορα στο πηγαδι

1η φορα στο πηγαδι

Νέα δημοσίευσηαπό albert9 » 24 Μάιος 2007, 10:50

αφου τελειωσα τις υποχρεωσεις μου με την ομαδα που παιζω ειπα σαν παιδι και εγω να ριξω καμια βουτιτσα για προπονηση!πηγα λοιπον στο πηγαδι που τοσα ακουγα !φτανω λοιπον μονος και βλεπω την παρειτσα απ το sff να κατηφοριζουν και αυτοι και λεω ωραια δεν θα ειμαι και μονος θα μου ριχνουν και κανα βλεφαρο!αφου γιναν οι συστασεις ντυθυκαμε και οχι μονο εριχναν βλεφαρο αλλα ηταν διπλα μου σε καθε βουτια ο φοιβος!βουταγε μαζι μου γιατι ηταν η πρωτη μου φορα εκει!για την ιστορια ειδα σε ποσο τραγικη κατασταση βρισκομαι αφου ειχα να κανω βουτια κατω απ τα 20 απ τα τελη αυγουστου και στα 10-15 λαβρακοψαρεματα που εκανα μεσα στον χειμωνα μεγιστη βουτια 10-12 μετρα!εφτασα 23,5 μετρα οριακα και αυτο γιατι ηταν τα παιδια εκει και γιατι τους ειδα και ψιλοπορωθηκα αλλιως ουτε 15 δεν θα βουταγα!ελπιζω να βρω τον παλιο μου εαυτο συντομα γιατι στεναχωρεθηκα με τα χαλια μου!υδροβιοτητα 0,απνοια 0 δεν μου εβγαιναν εξισωσεις χαλια μαυρα!αρχιζω και πισινα!ενα ευχαριστω στα παιδια που σε καθε βουτια ηταν διπλα μου και με προσεχανφοιβο και αντρεα που στο κατω κατω δεν ειχαμε κανονισει τιποτα παρεα!χαρηκα που γνωρισα μερικα απ τα παιδια του forum kostasr kai dendex!
albert9

Νέα δημοσίευσηαπό albert9 » 24 Μάιος 2007, 11:36

συμφωνω σε ολα εκτος απο 2!!!η κοπελια με θελει με μουσια αλλα αυτο διορθωνεται οσο για την τραγικη σου κατασταση ας μην το κουβεντιασουμε!!!!!!!και παλι ευχαριστω!
albert9

Νέα δημοσίευσηαπό Spazar » 24 Μάιος 2007, 11:47

Με τι πέδιλα βούταγες Γιώργο???
Την υγεία μου να έχω......να ψαρεύω
Άβαταρ μέλους
Spazar

Νέα δημοσίευσηαπό albert9 » 24 Μάιος 2007, 11:55

με τα carbon line μετριας σκληροτητας!γιατι?
albert9

Νέα δημοσίευσηαπό Spazar » 24 Μάιος 2007, 12:04

Έτσι εξηγείται ο λόγος που δεν αναδύθηκες εύκολα

Εγώ με τα ίδια δεδομένα βουτιάς αλλά με πλαστικά πέδιλα αναδύομαι σφαίρα χωρίς κόπο από το ίδιο βάθος.
Άβαταρ μέλους
Spazar

Νέα δημοσίευσηαπό albert9 » 24 Μάιος 2007, 12:16

λευτερη το μονο ζορι το τρωω στο ξεκολλημα απ τον βυθο μονο αν εχω παραπανω κιλα!δεν με εχουν προβληματισει ποτε και σε βαθη αρκετα μεγαλυτερα αν βουταω με 2-2,5 κιλα!σιγουρα υπαρχουν πολυ καλυτερα αλλα για τοτε που τα πηρα ηταν οκ για μενα!θελω να τα αλλαξω αλλα ειναι ακριβα τα ρημαδια πηρα και στολη τωρα επομενως του χρονου!
albert9

Νέα δημοσίευσηαπό Spazar » 24 Μάιος 2007, 12:22

Αυτό είπα και εγώ Γιώργο

Με τα πλαστικά ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΕΥΡΟ ΣΤΗΝ ΠΕΔΙΛΙΑ.

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑΜΕ. ΠΟΛΕΜΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Spazar

Νέα δημοσίευσηαπό albert9 » 24 Μάιος 2007, 12:31

σιγα μην ανοιξει πολεμος!για ποιο λογο?
albert9

Νέα δημοσίευσηαπό sparos » 24 Μάιος 2007, 12:33

Λευτέρη εχεις βουτηξει με καρβουνα ?
sparos

Νέα δημοσίευσηαπό Spazar » 24 Μάιος 2007, 12:43

Έχω κάνει δυναμική με 1 ζευγάρι του AntoniT και κάποιες βουτιές σε ψάρεμα με κάποια carbon μεγάλης σκληρότητας (δεν θυμάμαι ποιανού).

Και στις 2 περιπτώσεις καταλάβαινα μεγάλη διαφορά στο νεύρο της πεδιλιάς καθώς και στην δύναμη της ώθησης. Και στις 2 περιπτώσεις δε έκανα πεδιλιά ισχιακή εξεπίτηδες μιας και στην κανονική μου πεδιλιά είμαι φανατικός λάτρης του ποδηλάτου.
Άβαταρ μέλους
Spazar

Νέα δημοσίευσηαπό ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ » 24 Μάιος 2007, 12:49

Ρε συ εχω ενα ποδηλατο γυμναστικης, το ειχα παρει για να γυμναζομαι αλλα πλεον εχει καταντησει κρεμαστρα.
Να στο δωσω να κανεις προπονηση; :lol: :lol: :lol:

ΥΓ. Αντε παρατα μας που θα βγαλεις τα πλαστικα καλυτερα... :-({|=
ΠΟΤΕ ξανά χωρίς ζώνη στο αυτοκίνητο.-
Άβαταρ μέλους
ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ

Νέα δημοσίευσηαπό valhalla » 24 Μάιος 2007, 12:52

Νομίζω ότι το θέμα έχει ξανασυζητηθεί (κάπου το είδα)...
Γεγονός είναι ότι, αν δεν ξέρεις να καταδύεσαι, αν δεν έχεις μάθει να χρησιμοποιείς σωστά ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ πέδιλο, ακόμη και γυμνός να είσαι, θα πρέπει να ζωστείς με 15 κιλά και να βάλεις και μια άγκυρα στο λαιμό για να κατέβεις στα -30. Τα πέδιλα δεν πρόκειται να σε σώσουν. Φίλε μου καλέ, το ότι έχεις μάθει να ανεβαίνεις από εκεί κάτω με τόσα κιλά στην πλάτη, είναι απλά ένα ακόμη παράδειγμα προς αποφυγή. Ο μπάρμπας μου κατέβαινε στα -20 με πέδιλα σαν του γιού μου και μάσκα με ενσωματωμένο αναπνεστήρα. Εξίσωση? Τι 'ναι τούτο? Τότε ήταν περίφανος για τις ψαρούκλες και το χωριό άναβε λαμπάδες που επιζούσε τα καλοκαίρια.

Τώρα, απλά είναι περήφανος... στ' αυτιά.
Άβαταρ μέλους
valhalla

Νέα δημοσίευσηαπό Spazar » 24 Μάιος 2007, 13:23

Phoevos έγραψε:

Κάπως έτσι πάει.
Χαιρετώ
Φοίβος

Ευτυχώς που έγραψες το παραπάνω και το έσωσες :lol:

Σωστά τα λές αλλά υπάρχουν και εξαιρέσεις

Στην δική μου περίπτωση π.χ τον χειμώνα όταν φοράω την 5αρα με 6 κιλά στην ζώνη ανεβαίνω ΑΝΕΤΑ από τα 29.8 (max φετινό χειμερινό βάθος σε ψάρεμα) με τα sporasub variant. Με την ίδια σχεδόν άνεση ανεβαίνω πλέον από βουτιές στα ίδια μέτρα και με τα gara 3000LD.

Μην με ρωτήσεις γιατί βάζω τόσα κιλά διότι αυτό το θέμα είναι για ΑΛΛΟ ΠΟΛΕΜΟ :lol:

Υ.Γ Επίσης διαφωνώ κάθετα και με τους συσχετισμούς για την ταχύτητα οδήγησης vs τροχοφόρου μιας και εκεί πηγαίνω κόντρα στους κανόνες σου (βλ. αμάξι μου - τρόπος οδήγησης μου :lol: )
Άβαταρ μέλους
Spazar

Νέα δημοσίευσηαπό Trelos » 24 Μάιος 2007, 13:30

Spazar έγραψε:
Phoevos έγραψε:

Κάπως έτσι πάει.
Χαιρετώ
Φοίβος

Ευτυχώς που έγραψες το παραπάνω και το έσωσες :lol:

Σωστά τα λές αλλά υπάρχουν και εξαιρέσεις

Στην δική μου περίπτωση π.χ τον χειμώνα όταν φοράω την 5αρα με 6 κιλά στην ζώνη ανεβαίνω ΑΝΕΤΑ από τα 29.8 (max φετινό χειμερινό βάθος σε ψάρεμα) με τα sporasub variant. Με την ίδια σχεδόν άνεση ανεβαίνω πλέον από βουτιές στα ίδια μέτρα και με τα gara 3000LD.

Μην με ρωτήσεις γιατί βάζω τόσα κιλά διότι αυτό το θέμα είναι για ΑΛΛΟ ΠΟΛΕΜΟ :lol:

Υ.Γ Επίσης διαφωνώ κάθετα και με τους συσχετισμούς για την ταχύτητα οδήγησης vs τροχοφόρου μιας και εκεί πηγαίνω κόντρα στους κανόνες σου (βλ. αμάξι μου - τρόπος οδήγησης μου :lol: )

nai alla toulaxiston symfonis oti einai epikindino?
Άβαταρ μέλους
Trelos

Νέα δημοσίευσηαπό Spazar » 24 Μάιος 2007, 13:36

Trelos έγραψε:
nai alla toulaxiston symfonis oti einai epikindino?

Με τα δικά σας στάνταρ ίσως να είναι επικίνδυνο

Στα δικά μου δεδομένα όταν δεν παρατηρώ καμμιά αλλαγή στην ανάδυση είτε κατέβω στα 15 μέτρα είτε κατέβω στα 30 πως να καταλάβω την επικινδυνότητα?

Μόνο και μόνο επειδή είναι τα μέτρα 30 και θεωρητικά κινδυνεύω περισσότερο?
Άβαταρ μέλους
Spazar

Επόμενο

Επιστροφή στο Φυσιολογία.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες