• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Ξινίλες και Καούρες-Αντιμετώπιση

Re: Ξινίλες και Καούρες-Αντιμετώπιση

Νέα δημοσίευσηαπό Geronimo » 25 Σεπ 2015, 16:16

te="George_Ch"]
kounavi έγραψε:Πριν τη βουτια (1 ωρα πριν) αντι για χαπια φαε μια κουταλια ελαιολαδο. Ετσι σκετο. Μετα δεν θα εχεις καουρες.

..και του λες πως θα το κατεβασει;;;
Φιλε μου δεν κατεβανει το ρημαδι το λαδι... σαν ταγκιλα ειναι.

Καλυτερα ερχομενης Ανοιξης να μαζεψει ο κοσμος σπαθοχορτο και να το κανει Σπαθολαδο... Αυτο ΝΑΙ κατεβαινει πιο γλυκα και εχει θεραπευτηκες ιδιοτητες για το γαστροοισοφαγικο συστημα...

Αν ειναι ομως προχωρημενες καταστασεις οπως (barret κ.τ.λ.) τοτε ουτε αυτο κανει κατι.[/quote]

Δεν κατεβενει το λάδι;;;;φάε μια χωριάτικη να σε πιασει!!!! :D
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!
Άβαταρ μέλους
Geronimo

Νέα δημοσίευσηαπό George_Ch » 25 Σεπ 2015, 18:06

Geronimo έγραψε:te="George_Ch"]
kounavi έγραψε:Πριν τη βουτια (1 ωρα πριν) αντι για χαπια φαε μια κουταλια ελαιολαδο. Ετσι σκετο. Μετα δεν θα εχεις καουρες.

..και του λες πως θα το κατεβασει;;;
Φιλε μου δεν κατεβανει το ρημαδι το λαδι... σαν ταγκιλα ειναι.

Καλυτερα ερχομενης Ανοιξης να μαζεψει ο κοσμος σπαθοχορτο και να το κανει Σπαθολαδο... Αυτο ΝΑΙ κατεβαινει πιο γλυκα και εχει θεραπευτηκες ιδιοτητες για το γαστροοισοφαγικο συστημα...

Αν ειναι ομως προχωρημενες καταστασεις οπως (barret κ.τ.λ.) τοτε ουτε αυτο κανει κατι.

Δεν κατεβενει το λάδι;;;;φάε μια χωριάτικη να σε πιασει!!!! :D[/quote]

:mrgreen:
Εαν μου φερθεις καλα, θα σου φερθω Αψογα. Αν μου φερθεις σαν παιχνιδι, θα σου Μαθω πως παιζεται.
Άβαταρ μέλους
George_Ch

Νέα δημοσίευσηαπό Geronimo » 25 Σεπ 2015, 19:18

Κάνουμε λίγο πλάκα γιατί ξέρω το θέμα...δεν παλεύετε.μόνο η Διατροφή και κοψημο τσιγάρο και ξενυκτια την προηγούμενη...
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!
Άβαταρ μέλους
Geronimo

Νέα δημοσίευσηαπό themoulisk9 » 25 Σεπ 2015, 19:29

καλησπέρα και από εμένα παθών και εγώ από παλινδρόμηση και σχετικά πρόσφατα[προ 6 μηνών] θα σου πω τη θα κανείς και θα απαλαχθείς .πήγα εγώ στον γιατρό και μου βρήκε λοιπόν παλινδομηση ακριβώς την τετάρτη μετά την κυριακή του πάσχα! λοιπόν έκοψα αλκοόλ έκοψα τηγανητά έβαλα το πρωινό στο γεύμα μου που δεν υπήρξε πριν! έτρωγα φρούτα και ειδικά κόκκινα μιλά.[προσοχή στα φρούτα γιατί μερικά έχουν όξινο ph ...τελεύτεο γεύμα της ημέρας 3 ώρες πριν τον ύπνο και μόνο στεγνά ειδικά το βράδυ! γενικά ψάξου στο ινετρνετ και θα βρειος πολλές λίστες με τα ph τον τροφών και προσπάθησε να τρως περισσότερες αλκαλικές απ ότι όξινες ! το αποτέλεσμα σ εμένα 21 κιλά κάτω[117kg-96kg/1.84cm] τέλος καούρες τέλος ροχαλητό 1!!!!οληκληρο λεπτό περισσότερη στατική άπνοια!!! επίσης μάσα γνήσια μαστίχα χίου όταν το θυμασε! ας πούμε εγώ μασάω μαστίχα χίου καμοια ώρα πριν πάω για ψάρεμα το μάσημα βοηθάει και στις ευκολότερες εξισώσεις και όλα καλά.περνά βεβεα και από έναν γιατρό να σε τσεκάρει
themoulisk9

Νέα δημοσίευσηαπό themoulisk9 » 25 Σεπ 2015, 19:33

επίση υπερτροφάρα που κάνει καλό στα πάντα και όταν λέμε στα πάντα ενοούμε στα πάντα είναι το σιταρόχορτο.πηγενε σ ένα βιολογικό και πήρε σε σκόνη και πήγε ένα ποτήρι το πρωί και ένα το απογευματάκι κατά προτίμηση με νερό γιατί οι περισσότεροι χυμού έχουν ζάχαρη και η ζάχαρη είναι κακός φίλος της παλινδρόμησης. επίσης αν σου αρέσουν τα γλυκά κόψε ότι έχει σχέση με κακάο και σοκολάτα φάε λευκά γλυκά με μ έτρο φυσικά
themoulisk9

Νέα δημοσίευσηαπό Aris_fe » 06 Οκτ 2015, 23:47

Ολα τα αλλα ειναι οδοντοκρεμες,

http://www.galinos.gr/web/drugs/main/drugs/pariet

Γενικα το αγχος κ η κληρονομικοτητα ειναι Ν1 παεαγωντας για το στομαχι,
Κατα τ αλλα να μη καταναλωνεις οξινες τροφες,οχι.πολλες φυτικες ινες,οχι γαλακτοκομικα αγελαδας,οχι μακαρονια,οχι σφολιατες,οχι καφε.
https://www.facebook.com/O2freediving/?fref=ts
https://www.youtube.com/watch?v=Ty42sRRO_fo

www.o2freediving.com
Άβαταρ μέλους
Aris_fe

Νέα δημοσίευσηαπό George_Ch » 07 Οκτ 2015, 00:42

Aris_fe έγραψε:Ολα τα αλλα ειναι οδοντοκρεμες,

Κατα τ αλλα να μη καταναλωνεις οξινες τροφες,οχι.πολλες φυτικες ινες,οχι γαλακτοκομικα αγελαδας,οχι μακαρονια,οχι σφολιατες,οχι καφε.

Pariet - Nexium - Controloc ανηκουν στην ιδια κατηγορια...
Πως εισαι λοιπον τοσο σιγουρος για οσα γραφεις;
Εαν μου φερθεις καλα, θα σου φερθω Αψογα. Αν μου φερθεις σαν παιχνιδι, θα σου Μαθω πως παιζεται.
Άβαταρ μέλους
George_Ch

Νέα δημοσίευσηαπό Aris_fe » 07 Οκτ 2015, 01:20

George_Ch έγραψε:
Aris_fe έγραψε:Ολα τα αλλα ειναι οδοντοκρεμες,

Pariet - Nexium - Controloc ανηκουν στην ιδια κατηγορια...
Πως εισαι λοιπον τοσο σιγουρος για οσα γραφεις;

Γιατι το παριετ ηταν χορηγος του ΟΣΦΠ,
Ας κανει κ θεραπεια με λοσεκ δε θα του κοψω εγω τη τυχη, ας κανει κ βρεατη τεστ.
Σιγουρος ειμαι.πως με τα.γιατροσοφια που του προτεινουν δε θα ευχαριστιεται τις βουτιες του.
Και. πισης ειμαι σιγουρος οτι δεν θα μπει στη διαδικασια να.αλλαξει ολη του τη διατροφη,ο αναστολεας πρωτονιων ειναι ο ευκολος δρομος,δεν.ειναι εποχες για.ζορια.
Περαστικα.
https://www.facebook.com/O2freediving/?fref=ts
https://www.youtube.com/watch?v=Ty42sRRO_fo

www.o2freediving.com
Άβαταρ μέλους
Aris_fe

Νέα δημοσίευσηαπό themoulisk9 » 07 Οκτ 2015, 02:04

θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου.για να πάθει κάποιος παλινδρόμηση πάει να πει ότι κάτι κάνει λάθος και το σώμα του τον ενημερώνει!τώρα όποιος νομίζει ότι θα φάει ένα κουμπάκι για μια εβδομάδα και θα εξαγνίσει της αμαρτίες ετών... είναι πόλη λάθος! αν κάποιος έχοντας παλινδρόμηση συνεχίζει και τρώει πίτσες και ουίσκια και πέφτει και κοιματε όλα τα χάπια του κόσμου να πάρει δεν θα απαλχτεί ποτέ από αυτό!αργά η γρήγορα θα επιστρέψει και μάλιστα πολύ χειρότερα!!! η τροφή μας είναι το φάρμακο μας και το φάρμακο μας η τροφή μας η ισοροπημένη διατροφή πρπει να γίνει τρόπος ζωής χωρίς αυτό να σου στερεί της απλάυσεις της ζωής .και όταν το καταφέρει κάποιος αυτό τότε θα διαπίστωση ότι τα χάπια καταπολεμούν μόνο τα συπτώματα και όχι το ουσιαστικό πρόβλημα !!και μηνξεχναμε επίσης ότι πολλές ασθένιες και γενικά προβλήματα που έχουμε οι άνθρωποι της σύγχρονης κοινωνίας παλιά δεν υπήρχαν...και όταν λέω παλιά δεν αναφέρομαι στους πιθήκους!! γιατί λοιπόν συμβαίνει αυτό???ας αναρωτηθούμε όλοι μας....
themoulisk9

Νέα δημοσίευσηαπό dlamprou » 07 Οκτ 2015, 12:00

Εγώ πάντως για ήρεμο στομάχι, κατεβάζω πριν φύγω από το σπίτι 2-3 φρυγανιές με συνοδεία μελόνερο ή αριάνι. Το αριάνι μου φαίνεται καλύτερο απλά δεν έχω προβλέψει πάντα να αγοράσω....
Στον πλωτήρα έχω και ένα 0,5λιτρο ηλεκτρολύτες και είμαι κομπλέ.

Αμα βρω και τρόπο να παίρνω ζεστό πατσά μαζί μου στη σημαδούρα, θα χτυπάω άφοβα και 12ωρο ακόμη και μετά από βραδυνό στιφάδο!!!
Το πιο ωραίο ψάρι είναι το παϊδάκι, αλλά δεν πιάνεται με ψαροντούφεκο...
dlamprou

Νέα δημοσίευσηαπό GregoryGR » 13 Οκτ 2015, 15:10

Ενα άλλο κόλπο που μου είπε κάποιος πολύ παλιός (το δοκιμασα μια φορά μόνο και το στομάχι μου ήταν καλύτερα), ήταν 1-2 κουταλιές της σούπας ζαχαρούχο γάλα, κανα 20λεπτο/μισάωρο πριν την βουτιά.

Πολλά τα ματζούνια, ξέρω, αλλά για κάποιους που δεν θέλουν χάπια/φάρμακα κτλ., δεν χάνουν να το δοκιμάσουν. (Είναι και νόστιμο...).
Άβαταρ μέλους
GregoryGR

Re: Καούρες (στο στομάχι).

Νέα δημοσίευσηαπό george242 » 11 Δεκ 2015, 00:46

arxarios έγραψε:για σας παιδια.θελω να μοιραστω ενα προβλημα που εχω κατα τη διαρκεια του ψαρεματος μηπως μπορεσεται να με βοηθησεται.μετα απο κανενα 2ωρο αρχιζω να εχω ξινιλες και να θελω να κανω εμμετο. αν εχετε καμια συμβουλη ευχαριστω.

Παλιδρόμηση μαλον έχεις καλά είναι α πας σένα βαστ/λόγω ΝΑΤΟ κιταξης έχω εγώ κ δε είναι ότι καλύτερο
george242

Νέα δημοσίευσηαπό pittask » 20 Σεπ 2019, 03:30

pittask

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Φυσιολογία.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες