• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Μεταφορά απο Νεα προίόντα διαφήμιση...

Re: Ο καινούργιος μου SeaDevil ...

Νέα δημοσίευσηαπό giodem » 07 Απρ 2013, 09:21

stefanosrofos έγραψε:
ΛΟΥΚΑΣ έγραψε:πισω στο οπλο .....χωρις ρουλεμαν λοιπον ραουλα......ενδιαφερον.....αν και εγω εχω καταληξει πλεων...........
εντυπωσεις απο το νεο λαστιχο;;;;

Λουκά στο θέμα ρουλεμάν...και εγώ έχω καταλήξει! ΡΟΥΛΕΜΑΝ !

Λουκά τα ρουλεμάν είναι σαφώς καλλίτερα αλλά.
1. Προσθέτουν βάρος στην κεφαλή που αν το όπλο δεν έχει πολλά περιθώρια πλευστότητος είναι ένα θέμα σοβαρό.
2. Είναι ευπαθή αν μπει άμμος μέσα οπότε ρίχνουν χειρότερα.

Πειραματίζομαι αυτή την εποχή με ράουλα χωρίς ρουλεμάν αλλά με διαφορετικά σχήματα από τα κανονικά. Μέχρι στιγμής τα ρουλεμανάτα υπερέχουν σε απόδοση. :wave:
Γιώργος Δεμέτης
Άβαταρ μέλους
giodem

Νέα δημοσίευσηαπό stefanosrofos » 07 Απρ 2013, 09:29

giodem έγραψε:Λουκά στο θέμα ρουλεμάν...και εγώ έχω καταλήξει! ΡΟΥΛΕΜΑΝ !

Λουκά τα ρουλεμάν είναι σαφώς καλλίτερα αλλά.
1. Προσθέτουν βάρος στην κεφαλή που αν το όπλο δεν έχει πολλά περιθώρια πλευστότητος είναι ένα θέμα σοβαρό.
2. Είναι ευπαθή αν μπει άμμος μέσα οπότε ρίχνουν χειρότερα.

Πειραματίζομαι αυτή την εποχή με ράουλα χωρίς ρουλεμάν αλλά με διαφορετικά σχήματα από τα κανονικά. Μέχρι στιγμής τα ρουλεμανάτα υπερέχουν σε απόδοση. :wave:

Γιώργη, υπαρχουν και ράουλα με ρουλεμαν ''κλειστού'' τύπου... έχω βάλει σε ένα ασιντ μου.

Εικόνα

Uploaded with ImageShack.us

Αλλα και σε όλα τα άλλα δεν εχω αντιμετωπίσει πρόβλημα...ΠΑΝΤΑ βέβαια έχοντας στο μυαλό μου την ΑΜΜΟ !!!

'Οσο για το βάρος σε ξύλινα ή καρμπον όπλα δυο τρια γραμμάρια διαφορά δεν μου έχουν μεχρι τώρα δημιουργήσει πρόβλημα!
Άβαταρ μέλους
stefanosrofos

Re: Μεταφορά απο Νεα προίόντα διαφήμιση...

Νέα δημοσίευσηαπό PanEx » 07 Απρ 2013, 09:31

Στα περισσότερα φόρουμσ απαγορεύεται η διαφήμιση και η παρουσίαση νέων προϊόντων.

Εμείς από την πρώτη στιγμή πιστέψαμε πως θα ήταν καλό για τα μέλη(αλλά και για τους επαγγελματίες του χώρου) να ενημερώνουν για ότι νέο υπάρχει.
Αυτό όμως κάποιοι το εκμεταλλεύτηκαν και με επανειλημμένα απ χρησιμοποίησαν το φόρουμ ΜΟΝΟ σαν μέσο προβολής.
Πήραμε την απόφαση να αφήσουμε την ενότητα ανοιχτή με την προϋπόθεση να μην γράφονται σχόλια.
Τελικά και αυτό δεν δουλεύει με αποτέλεσμα να κλειδώνουμε τα θέματα.

Αυτή είναι εν ολίγοις η ιστορία για όσους έχουν απορίες.

Τώρα για την παρουσίαση του όπλου του Στέφανου είπα πως θα είναι ανοησία να κουβεντιάσουμε για το αν είναι διαφήμιση ή το προσωπικό του όπλου που δεν το πουλάει,......... :)

NW για το όπλο του γιαβόρ που έβαλε ο Αλέξης δεν γνωρίζω αν είναι εμπορικό προϊόν.Για τα όπλα του Γκίκα ξεκίνησαν σαν κατασκευαστικές δημιουργίες του Γιώργου,μετά βέβαια είδα πως έγιναν προϊόντα θα αλλάξει ενότητα το θέμα.

Είμαστε ανοιχτοί να λύσουμε κάθε απορία. ;)
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....
Άβαταρ μέλους
PanEx
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό stefanosrofos » 07 Απρ 2013, 09:34

PanEx έγραψε:

:thumbsup:
Άβαταρ μέλους
stefanosrofos

Νέα δημοσίευσηαπό NE wind » 07 Απρ 2013, 10:11

PanEx έγραψε:Στα περισσότερα φόρουμσ απαγορεύεται η διαφήμιση και η παρουσίαση νέων προϊόντων.

Εμείς από την πρώτη στιγμή πιστέψαμε πως θα ήταν καλό για τα μέλη(αλλά και για τους επαγγελματίες του χώρου) να ενημερώνουν για ότι νέο υπάρχει.
Αυτό όμως κάποιοι το εκμεταλλεύτηκαν και με επανειλημμένα απ χρησιμοποίησαν το φόρουμ ΜΟΝΟ σαν μέσο προβολής.
Πήραμε την απόφαση να αφήσουμε την ενότητα ανοιχτή με την προϋπόθεση να μην γράφονται σχόλια.
Τελικά και αυτό δεν δουλεύει με αποτέλεσμα να κλειδώνουμε τα θέματα.

Αυτή είναι εν ολίγοις η ιστορία για όσους έχουν απορίες.

Τώρα για την παρουσίαση του όπλου του Στέφανου είπα πως θα είναι ανοησία να κουβεντιάσουμε για το αν είναι διαφήμιση ή το προσωπικό του όπλου που δεν το πουλάει,......... :)

NW για το όπλο του γιαβόρ που έβαλε ο Αλέξης δεν γνωρίζω αν είναι εμπορικό προϊόν.Για τα όπλα του Γκίκα ξεκίνησαν σαν κατασκευαστικές δημιουργίες του Γιώργου,μετά βέβαια είδα πως έγιναν προϊόντα θα αλλάξει ενότητα το θέμα.

Το ξέρω ότι το όπλο του γιαβόρ δεν είναι εμπορικό προϊόν, άλλωστε το αναφέρουν στα ποσταρίσματα τα παιδιά, αλλά το όπλο έχει επάνω εξαρτήματα του Πέτρου Κουτσογιώργου (ΜITOS - MEANDROS), τα οποία όπως λέει ο ίδιος δεν είναι εμπορικής σειράς αλλά αποκλειστικά φτιαγμένα για το συγκεκριμένο όπλο. (Δεν έχω τίποτε με τον άνθρωπο, μην παρεξηγηθώ). Δηλαδή έχει επάνω του εξαρτήματα από έναν επαγγελματία του χώρου όπως και το όπλο που συζητιέται τώρα. Εκεί είναι η απορία μου σε σχέση με το παρόν ποστάρισμα. Και αν προσέξεις σε εκείνο το θέμα υπήρξαν αντιδράσεις από μέλη του φόρουμ ότι πρόκειται για έμμεση διαφήμηση.
Επίσης για τον Γκίκα το ξέρω ότι ξεκίνησε φτιάχνοντας όπλα γι' αυτόν και μετά άρχισε να τα εμπορεύεται (κάπως έτσι δεν ξεκινάνε οι περισσότεροι;).
Πάντως φτιάχνει οπλάρες απ' ότι φαίνεται και απ' ότι λέγεται.

Να πω τέλος, για μια ακόμη φορά, ότι δεν έχω τίποτα ούτε με τον Κουτσογιώργο, που φαίνεται ότι κάνει πολύ προσεκτικά σχεδιασμένα και ποιοτικά πράγματα, ούτε με τον Γκίκα. Ούτε με την Ο.Δ. Σαφώς και σε κάποιες περιπτώσεις, στο παρελθόν, το έχουν παρακάνει τα παιδιά της deep carbon με θέματα προώθησης των προϊόντων τους, και υπήρξε ανοχή από την Ο.Δ., αλλά για το συγκεκριμένο ποστάρισμα δε νομίζω ότι έπρεπε να δημιουργηθεί τέτοιο θέμα.
Δε νομίζω ότι αξίζει να συνεχίσει περισσότερο η συζήτηση επί του θέματος. Απλώς για διευκρινηστικούς λόγους ξαναέγραψα.

Με κάθε εκτίμηση και σεβασμό στην προσπάθειά σας για τη λειτουργία του φόρουμ.
Άβαταρ μέλους
NE wind

Νέα δημοσίευσηαπό Alexis V. » 07 Απρ 2013, 12:39

NE wind έγραψε:Αναρωτιέμαι τι διαφορά έχει αυτό το θέμα με το παρακάτω...

http://www.spearfishingforum.gr/viewtopic.php?f=19&t=16058&hilit=abdul

Προσωπικά μ' αρέσει αν κάποιος κατασκευαστής φτιάξει ένα όπλο για την πάρτη του, όπως το γουστάρει και εφαρμόζοντας και κάποιες καινοτομίες και να το βγάλει φόρα παρτίδα στο φόρουμ. Δίνει και έμπνευση στους ερασιτέχνες κατασκευαστές.

.

Καλημέρα σε όλους.
Φίλε ne wind , το 2011 που έγινε το εν λόγω ποστάρισμα δεν υπήρχε εταιρία MEANDROS. Τα μουλινέ και οι μηχανισμοί που έφτιαχνε τότε ο Πέτρος διατίθενταν αποκλειστικά απο την ΧΧΟΝΕ, με το logo XXONE χαραγμένο πάνω τους.
Μπορεί κι ενας μωρός...
(κλεμένο και παραποιημένο)
Άβαταρ μέλους
Alexis V.

Νέα δημοσίευσηαπό yavorsub » 07 Απρ 2013, 13:08

Τη παρεγξιγιση τοτε ξεκηνισε απο εμενα επιδει ζητισα απο το Αλεκξης να διαγραφει το λογο Yavorsub απο το οπλο ! Το εκανα για να ΜΗΝ κανο διαφιμιση ! Απλα δεν ηξερα πος να το σβισο.
Αν και ο ξαδερφος ειχε καπιους ενδιαζμους τοτε ( που δεν καθαλαβα αμεσος αλα μετα τη δευτερη σελιδα ) δεχτηκε .

Οπιος με γνοριζει ξερη οτι δεν ειμαι τελιος βλακς και αν υθελα να κονο διαφιμιση -αμεση η εμεση , τα εβρησκα αλους τροπους .
Τορα γιατη και πος . καπιος ειδε κατη που δεν υπηρχε ...... :hello:
Με συγχωρείτε για τα ορθογραφικά λάθη, αλλά είμαι Βούλγαρος.Απο τη Βουλγαρία.Απο τη Βόρεια Βουλγαρία.
yavorsub

Νέα δημοσίευσηαπό mcqueen » 07 Απρ 2013, 13:47

Ρε παιδια χαλαρα. Μην τρελαινεστε. Για χομπυ μιλαμε. Ας υπαρχει σχετικη ελευθερια και ανοχη εκ μερους της Ο.Δ.
Νομιζω ειναι ωραιο και ενδιαφερον να βλεπουμε κατασκευες, βελτιωσεις ή οτιδηποτε αποτελει εργαλειο για τοχομπυ μας. Απο κει και περα μυαλο πιστευω διαθετουν ολοι......
mcqueen

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 07 Απρ 2013, 14:54

mcqueen έγραψε:Ρε παιδια χαλαρα. Μην τρελαινεστε. Για χομπυ μιλαμε. Ας υπαρχει σχετικη ελευθερια και ανοχη εκ μερους της Ο.Δ.
Νομιζω ειναι ωραιο και ενδιαφερον να βλεπουμε κατασκευες, βελτιωσεις ή οτιδηποτε αποτελει εργαλειο για τοχομπυ μας. Απο κει και περα μυαλο πιστευω διαθετουν ολοι......

κάπως έτσι :)
και αν κάποιος δεν έχει και πολύ?? μετά από x σελίδες το καταλαβαίνει :D
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό pda » 07 Απρ 2013, 16:52

Το όπλο ειναι πραγματικά Π Α Ν Ε Μ Ο Ρ Φ Ο!!!
Άβαταρ μέλους
pda

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Netiquette

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης