• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

3 συμβατικά

3 συμβατικά

Νέα δημοσίευσηαπό jimys » 25 Μαρ 2019, 13:06

Καλημέρα μάγκες και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες όπως λέει και ο τίτλος μου χάρισαν 3 συμβατικά 2 zodiac 1 quicksilver .
Ερώτηση επειδή ήταν tender σε μεγάλα σκάφη και δεν έχουν χαρτιά πως μπορώ να τα νομιμοποίησω και να έχω το ένα για τα ψαρέματα μου ; Θα πάρω και μια 9-10 ίππους μηχανουλα και θα είμαι κούπα
Όποιος ξεχνά την ιστορία του ειναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει.
jimys

Re: 3 συμβατικά

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 25 Μαρ 2019, 20:36

α)παιρνεις αντιγραφα απο το μαγαζι που ειχε πουλησει το σκαφος.
β)πας δηλωνεις οτι το βρηκες καπου,το κρατας φυλαγμενο για ενα χρονο και μετα εκδιδονται χαρτια.
αυτα αν δεν αλαξε κατι!

αααααα!και μια αλλη περιπτωση,το στελνεις σε μενα και γλυτωνεις τη φασαρια!!! :grin:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό jimys » 26 Μαρ 2019, 08:16

Καλημέρα Κώστα το ένα από τα τρία πολυ ευχαρίστως να σου το χαρίσω είναι ένα zodiac θα στο βγάλω και φωτό σήμερα αύριο και θα κανονίσουμε πως θα το παραλάβεις .
Κάπου πρέπει να χάνει βέβαια ΟΧΙ από σκισιματα ξέρεις κάποιες ασήμαντες τρυπούλες και θέλει και το ξύλινο πάτωμα που νομίζω δεν είναι πρόβλημα κόβοντας 2-3 κόντρα πλακέ θαλάσσης.
jimys

Νέα δημοσίευσηαπό jimys » 26 Μαρ 2019, 08:25

Στείλε μου το φωνι σου για να σου στείλω φωτό με το Viber για πιο ευκολία
jimys

Νέα δημοσίευσηαπό miker » 27 Μαρ 2019, 23:38

Εαν δεν κανετε συμφωνητικό πώλησης ο μονος τροπος ειναι να το δηλωσεις οτι το βρηκες. Αρκει βέβαια να μην δηλωσουν οι αλλοι οτι τους τα εκλεψαν !
Άβαταρ μέλους
miker

Νέα δημοσίευσηαπό thanos5180 » 28 Μαρ 2019, 10:48

KOSTAS STI έγραψε:α)παιρνεις αντιγραφα απο το μαγαζι που ειχε πουλησει το σκαφος.
β)πας δηλωνεις οτι το βρηκες καπου,το κρατας φυλαγμενο για ενα χρονο και μετα εκδιδονται χαρτια.
αυτα αν δεν αλαξε κατι!

αααααα!και μια αλλη περιπτωση,το στελνεις σε μενα και γλυτωνεις τη φασαρια!!! :grin:

Κάποτε ήταν απλό και όπως ακριβώς το λες. Πλέον λόγω μεταναστευτικού περιπλέκονται πολύ τα πράγματα γιατί έχει γεμίσει η Ελλάδα με σκάφη και μηχανές από διακίνηση μεταναστών.
Άβαταρ μέλους
thanos5180

Νέα δημοσίευσηαπό vaggelakis » 28 Μαρ 2019, 13:17

Μια άλλη λύση, είναι να δηλώσεις ιδιοκατασκευή, με την προσκόμιση κάποιων τιμολογίων με την δήθεν αγορά υλικών κατασκευής και μια βεβαίωση αξιοπλοΐας από μηχανολόγο μηχανικό αν δεν κάνω λάθος.
There's perfect harmony
In the rising and the falling of the sea
vaggelakis

Νέα δημοσίευσηαπό jimys » 29 Μαρ 2019, 09:37

miker έγραψε:Εαν δεν κανετε συμφωνητικό πώλησης ο μονος τροπος ειναι να το δηλωσεις οτι το βρηκες. Αρκει βέβαια να μην δηλωσουν οι αλλοι οτι τους τα εκλεψαν !

Καλημέρα έκαναν αντικατάσταση στα τέντερ και μάλιστα ήμουν μπροστά στην μια από αυτές όταν ρωτήθηκε το θες το παλιό η να το δώσω στον φίλο ; Και είπε φόρτωσε του το τώρα γιατί πάει για την ανακύκλωση .
Κλοπές και μεταναστευτικά δεν παίζουν 1) έχουν τους σειριακούς επάνω στον καθρέφτη 2) στον Κορινθιακό δεν έχουμε μετανάστες
jimys

Επιστροφή στο Σκάφος καί μηχανή.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες