• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

mitsubishi asx 1,6 1,8 diesel

mitsubishi asx 1,6 1,8 diesel

Νέα δημοσίευσηαπό Giorgousis » 13 Μαρ 2019, 11:14

καλημέρα παιδιά.. η ερώτηση είναι απλή ενδιαφερομαι για το εν λόγο αυτοκίνητο.
Κυρίως για το 1,6 και θα ήθελα από κάποιον που ξέρει τις δυνατότητες του αυτοκινήτου να μου πει τι δυνατότητα ρυμουλκησης
έχει.. Υπόψιν ότι ρυμουλκώ ένα evripus 480 με 90ρα
που φορτωμένο με εξοπλισμό και καύσιμα μπορεί να φτάνει τα 1000 κιλά. Το τραβουσα μέχρι τώρα μδ ένα jimny.. Με ενδιαφέρει αν το mitsubishi έχει τι δύναμη να τραβήξει το σκάφος σε μεγάλες κλήσεις ξεκινώντας από στάση και ρίξε βγάλε σε γλυστρες δύσκολες.
Giorgousis

Re: mitsubishi asx 1,6 1,8 diesel

Νέα δημοσίευσηαπό johndrama » 13 Μαρ 2019, 12:10

Αν δεν έχει φίλε μου υποπολαπλασιασμο σχέσεων τα αργά που λέμε κοινώς θα μυρίζει ο συμπλεκτης.
Ή του ύψους ή του βάθους βουνο-θαλασσα
Άβαταρ μέλους
johndrama

Νέα δημοσίευσηαπό ΜΠΑΟΥ » 13 Μαρ 2019, 13:09

παρε το πινιν 1.8 τετράπορτο και βάλε το σασμάν απο 2.0 που έχει αργά
ή
vitara 1.6 τετράπορτο

μετά πας σε 2λιτρα με σήμα και τα σχετικά
ΜΠΑΟΥ

Νέα δημοσίευσηαπό Giorgousis » 13 Μαρ 2019, 15:17

μου φαίνεται ότι με το jimny θα μείνω
Giorgousis

Νέα δημοσίευσηαπό lioskos » 13 Μαρ 2019, 17:02

Giorgousis έγραψε:μου φαίνεται ότι με το jimny θα μείνω

Την καλυτερη δουλεια θα κανεις!!
..είμαι περίφανος για τα γκλοπάκια μου...είναι το σύμβολο του καρατερίστα..
Επισήμανσις*το αστειο ξεθύμανε,έχετε αρχίσει να μας εκνευρίζετε!!!
lioskos

Νέα δημοσίευσηαπό ΜΠΑΟΥ » 13 Μαρ 2019, 17:49

Giorgousis έγραψε:μου φαίνεται ότι με το jimny θα μείνω

αν είχες κανα τετράμετρο ελαφρύ θα σου έλεγα κράτα το τζίμνυ αλλά με 4.80 και μάλιστα euripus θές τιμόνι και φρένα στο δρόμο άρα τα ψαλίδια εμπρός και το μεγαλύτερο εκτόπισμα αυτοκινήτου βοηθάει... για το νόμιμο του θέματος δεν ανοίγω συζήτηση κάν..
ΜΠΑΟΥ

Νέα δημοσίευσηαπό minasevoix » 14 Μαρ 2019, 00:37

Φιλαράκι έχω 1.8 diesel 4χ4 με τους 150 ίππους. Εγώ τραβήξει το τέρας που βλέπεις πιο κάτω αλλά σε ευθεία και σε χωράφι με χώμα-λασπες. Επίσης έχω τραβήξει αρκετές βάρκες φίλων. Θα σου πω ότι σου είπαν και οι πιο πάνω. Το αμάξι από την στιγμή που δεν έχει αργά διαφορικά, είναι ανίκανο να τραβήξει την βάρκα σε γλίστρες με μεγάλη κλίση. Έχω αναγκαστεί να το βάλω μπροστινοκινητο σκέψου για να χαζοσπινιαρει και να μην μου σβήσει. Το βιβλίο έχει μέγιστο βάρος ρυμουλκισης τα 1400kg με φρένα και 745 kg χωρίς.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
Ας αφήσουμε τον φακό στην σημαδούρα
ας συμβάλουμε όλοι με ένα λιθαράκι
ας πιάσουμε το ψάρι έξω από το σπίτι του
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΘΕΙ
Άβαταρ μέλους
minasevoix

Νέα δημοσίευσηαπό Giorgousis » 14 Μαρ 2019, 16:41

αυτό πάλι δεν το καταλαβαίνω.. τραβάει 1400 με φρένα και 750 χωρίς.. αν αυτά δεν είναι βάρος στον τροχό..? αυτό σημαίνει πολύ δυνατή έλξη...! το jimny δίνει 550 χωρίς φρένα.
Giorgousis

Νέα δημοσίευσηαπό johndrama » 15 Μαρ 2019, 02:26

Giorgousis έγραψε:αυτό πάλι δεν το καταλαβαίνω.. τραβάει 1400 με φρένα και 750 χωρίς.. αν αυτά δεν είναι βάρος στον τροχό..? αυτό σημαίνει πολύ δυνατή έλξη...! το jimny δίνει 550 χωρίς φρένα.

Ναι φίλε μου αλλά έχει υποπολαπλασιασμο σχέσεων κάτι που το κάνει πολύ ικανό για έλξη σε μικρές ταχύτητες. Το χρησιμοποιείς για να βγάλεις την βάρκα από την γλυστρα και μετά το επαναφέρεις στην κανονική κίνηση μόνο στις πίσω τροχούς.
Άβαταρ μέλους
johndrama

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 15 Μαρ 2019, 09:04

Giorgousis έγραψε:αυτό πάλι δεν το καταλαβαίνω.. τραβάει 1400 με φρένα και 750 χωρίς.. αν αυτά δεν είναι βάρος στον τροχό..? αυτό σημαίνει πολύ δυνατή έλξη...! το jimny δίνει 550 χωρίς φρένα.

αυτο εχει σχεση μονο για την ασφαλεια φρεναρισματος.οταν εχει φρενα το τρειλερ,φρεναρει κι'αυτο!
για την ελξει δεν ενδιαφερει τον νομοθετη!θεμα δικο σου αν πας με πρωτη η αν πας με εκτη στο κιβωτιο! ;)
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό Giorgousis » 15 Μαρ 2019, 11:21

παιδιά θελήσει υπάρχει επιλογές δεν υπάρχουν... αφού η Ευρώπη θέλει μόνο euro 6 τότε θα ρυμουλκουμε βάζοντας σε κίνδυνο τις ζωές μας και τις ζωές των συνανθρωπων μας..έχω κάνει αρκετά ταξίδια με jimny και σκάφος και είναι πραγματικά επικίνδυνο! Αλλά από ότι φαίνεται δεν έχω άλλη επιλογή! έχω ψάξει πολύ και τελικά λύση δεν υπάρχει στα κυβικά της τσέπης μου.
Giorgousis

Νέα δημοσίευσηαπό johndrama » 15 Μαρ 2019, 13:10

Giorgousis έγραψε:παιδιά θελήσει υπάρχει επιλογές δεν υπάρχουν... αφού η Ευρώπη θέλει μόνο euro 6 τότε θα ρυμουλκουμε βάζοντας σε κίνδυνο τις ζωές μας και τις ζωές των συνανθρωπων μας..έχω κάνει αρκετά ταξίδια με jimny και σκάφος και είναι πραγματικά επικίνδυνο! Αλλά από ότι φαίνεται δεν έχω άλλη επιλογή! έχω ψάξει πολύ και τελικά λύση δεν υπάρχει στα κυβικά της τσέπης μου.

Φίλε σαν ιδέα τώρα το λέω αν χρησιμοποιείς μόνο γλυστρα σίγουρα θα υπάρχει κάποιο σταθερό σημείο εκεί απέναντι όπου θα μπορούσε να δεθεί ένας εργάτης με το αμάξι σου για να βγάζεις με περισσότερη ευκολία το σκάφος χωρίς να καις συμπλεκτες ίσως να έφτιαχνες μια βάση μπροστά και να τον προσαρμόσει μόνιμα δεν ξέρω πόσο χώρο έχει το asx που θέλεις να πάρεις στη μάσκα. Παίζουν κατά καιρούς ευκαιρίες σε καινούριους δυνατούς εργάτες που άνετα σε τραβάνε μαζί με το σκάφος με την προϋπόθεση ότι βοηθάς και συ λίγο με το αμάξι ίσα ίσα να μην κάνεις ζημιά στο συμπλέκτη.
Άβαταρ μέλους
johndrama

Νέα δημοσίευσηαπό INTZ » 15 Μαρ 2019, 13:26

Σημαντικό ρόλο ίσως τον σημαντικότερο σε έλξη σκάφους από ιχ χωρίς κοντές σχέσεις παίζει η ποιότητα και ο
προσανατολισμός των ελαστικών.Με 50-50 λάστιχα on-οφ σαφώς η ανέλκυση είναι ευκολότερη.
Ένα τίπ που μας έχει βοηθήσει πολύ με μεγάλα σκάφη και ελαφρά οχήματα είναι να έχουμε μαζί μακρύ συρματόσχοινο
ή ιμάντα και να τραβάμε το σκάφος με το αμάξι σε ίσιο έδαφος από μακρύτερα.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους που να τους λένε να φέρονται υπεύθυνα, ενώ οι κακοί πάντα θα βρίσκουν τρόπους γύρω από τους νόμους.
Πλάτωνας
Άβαταρ μέλους
INTZ

Νέα δημοσίευσηαπό minasevoix » 16 Μαρ 2019, 09:19

INTZ έγραψε: να τραβάμε το σκάφος με το αμάξι σε ίσιο έδαφος από μακρύτερα.
Σημαντικό και αυτό !
Ας αφήσουμε τον φακό στην σημαδούρα
ας συμβάλουμε όλοι με ένα λιθαράκι
ας πιάσουμε το ψάρι έξω από το σπίτι του
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΘΕΙ
Άβαταρ μέλους
minasevoix

Επιστροφή στο Σκάφος καί μηχανή.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Johnkokk και 14 επισκέπτες