• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

MARINCO 450 FF

Re: MARINCO 450 FF

Νέα δημοσίευσηαπό mike lamar » 21 Ιουν 2012, 10:40

καλες θαλασσες στην οικογενεια !!!!
mike lamar

Νέα δημοσίευσηαπό peris » 30 Ιουν 2013, 17:44

φίλε μπορώ να σε ρωτήσω επειδή έχω και εγώ το ίδιο σκάφος και έχω μικρότερη μηχανή με την 50αρα ποσά μιλιά πιάνεις?
peris

Νέα δημοσίευσηαπό Geosideris » 08 Ιουν 2014, 19:30

peris έγραψε:φίλε μπορώ να σε ρωτήσω επειδή έχω και εγώ το ίδιο σκάφος και έχω μικρότερη μηχανή με την 50αρα ποσά μιλιά πιάνεις?

δεν εχεις να πεις !!!

δεν αργησα να σου απαντησω :P

μαξιμουμ 31 μιλια με 2 ατομα και μπουνατσα . Οικονομικα παω με 22 - 23 μιλια και καει περιπου 0.75 λ/μιλι
Geosideris

Νέα δημοσίευσηαπό Geosideris » 08 Ιουν 2014, 19:42

μιας και μπηκε το καλοκαιρακι ηρθε ο καιρος να ασχοληθω λιγο με το βαρκακι , δυστυχος λογω οικογενειακων υπποχρεωσεων το σκαφος ηταν στην ακρη για εννεα μηνες περιπου σκεπασμενο , ειχα ενα θεμα αντιαισθητικο οσων αφορα το εξωτερικο λαστιχο του σκαφους ( ειχε καει απο τον ηλιο , ειχε ποιασει αρκετη βρωμα ) μου ειπαν οτι βγαινει με ασετον και ειπα να το δοκιμασω , πηρα απο τον ανδρεου ενα μπουκαλι ασετον και δειλα δειλα εκανα σε μια ακρη δοκιμη ... το αποτελεσμα με αφησε @#$@#%!@% ετσι σιγα σιγα και μετα απο αρκετη ωρα καθαρισα το λαστιχο !!!

πριν
Εικόνα

μετα
Εικόνα

ενα αλλλο προβλημα που μου βγηκε ηταν η ντιζα του τιμονιοου ,ειχε γινει σκληρο το τιμονι αρκετα , πηγα ρωτησα για να μου την αλλαξουν και ζητανε οτι θελουν στην κυριολεξια !!!!

το ανταλλακτικο ( ντιζα ) θα την παρω αυριο , ανοιξα τον κλωβο συμπληρωσα γρασο και ειναι κομπλε , αναγκαστικα να βγαλω μηχανη γιατι δεν χωραγε να βγει αλλιως η ντιζα και ετσι μεχρι σημερα το μεσημερι εχουμε φτασει σε αυτο το σημειο

Εικόνα

αυριο θα δοκιμασω να βαλω τη μηχανη μπροστα και να την αφησω να δουλεψει στο ρελαντι για οση ωρα μπορω να δω μην τυχον βγαλει κανα θεμα ( που δεν νομιζω να εχω καποιο προβλημα )
Geosideris

Νέα δημοσίευσηαπό peris » 28 Αύγ 2018, 23:15

Geosideris έγραψε:
peris έγραψε:φίλε μπορώ να σε ρωτήσω επειδή έχω και εγώ το ίδιο σκάφος και έχω μικρότερη μηχανή με την 50αρα ποσά μιλιά πιάνεις?

δεν εχεις να πεις !!!

δεν αργησα να σου απαντησω :P

μαξιμουμ 31 μιλια με 2 ατομα και μπουνατσα . Οικονομικα παω με 22 - 23 μιλια και καει περιπου 0.75 λ/μιλι

ευχαριστω πολυ ουτε εγω αργησα :P
peris

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Σκάφος καί μηχανή.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες