• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

επισκευη σε τέντα σκάφους

επισκευη σε τέντα σκάφους

Νέα δημοσίευσηαπό sparos » 16 Ιουν 2017, 20:46

καλησπέρα σας

η τέντα του σκάφους έχει διαλυθεί
χωρίς να έχει σκιστεί το ύφασμα έχει πλέον διαλυθεί και είναι θέμα χρόνου να γίνει ρετάλια.
την τέντα την έχει φτιάξει η βιοταπ/τυλιγαδας και πραγματικά ήταν άψογη απλά ήρθε η ώρα της
δυστυχώς όμως είναι αρκετά ακριβός σε σχέση με το πόσα έχω να διαθέσω

γνωρίζει κανένας που θα μπορούσα να απευθυνθώ να μου ράψει ύφασμα τέντας που έχω πάνω στην υπάρχουσα ? σαν προσωρινή και οικονομική λύση

επίσης γνωρίζει κανένας που θα μπορούσα να φτιάξω μια με μουσαμά(η και άλλο υλικό) και ας είναι βαριά οικονομικά ?

ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
sparos

Re: επισκευη σε τέντα σκάφους

Νέα δημοσίευσηαπό cabou » 16 Ιουν 2017, 20:57

εννοεις τεντα πλευσης η τεντα σαν καλυμα?ποσα μετρα ειναι?
cabou

Νέα δημοσίευσηαπό sparos » 16 Ιουν 2017, 21:59

Τέντα για το πάρκινγκ
5,60 μέτρα το σκάφος
sparos

Νέα δημοσίευσηαπό vaggelakis » 16 Ιουν 2017, 23:57

Αν εννοείς κάλυμα σκάφους κάτι τέτοιο http://www.eval.gr/Product/2531/%CE%9A% ... E%A5%CE%A3 είναι μια αρκετά οικονομική λύση. Υποδεέστερο σε ποιότητα και εφαρμογή από της βιοταπ, αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα.
Άλλη λύση, είναι να σου φτιάξει κάποιος τέντας ότι θέλεις και από ότι υλικό θέλεις, αν και δύσκολο να σου φτιάξει κάτι καλό και συνάμα οικονομικό,
--Μιά φορά και έναν καιρό... ήταν ο άνθρωπος--
vaggelakis

Νέα δημοσίευσηαπό cabou » 17 Ιουν 2017, 00:49

φιλε καθε σαβκυριακο γινεται ενα παζαρι κοντα στον σταθμο του ελαιωνα βασικα ειναι 4-5 παζαρια ξεχωριστα υπαιθρια και στεγασμενα σε καποιο απαυτα ειναι ενας τυπος που εχει ολο τοπια αποδερματινες και εχει και τεντοπανο το οποιο δινει 3 ευρω το τρεχον μετρο το στανταρ μηκος αν θυμαμαι ειναι 1.60 μπορεις να παρεις οσο χρειαζεσαι και να στο ραψει καποιος θεωρω οτι ειναι μια πολυ οικονομικη λυση
cabou

Νέα δημοσίευσηαπό sparos » 17 Ιουν 2017, 09:15

vaggelakis έγραψε:Αν εννοείς κάλυμα σκάφους κάτι τέτοιο http://www.eval.gr/Product/2531/%CE%9A% ... E%A5%CE%A3 είναι μια αρκετά οικονομική λύση. Υποδεέστερο σε ποιότητα και εφαρμογή από της βιοταπ, αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα.
Άλλη λύση, είναι να σου φτιάξει κάποιος τέντας ότι θέλεις και από ότι υλικό θέλεις, αν και δύσκολο να σου φτιάξει κάτι καλό και συνάμα οικονομικό,

ευχαριστώ πολύ :hello:
το συγκεκριμένο προϊόν είναι οικονομική λύση αλλά πάλι χρειάζομαι τεντά/ράφτη γιατί δεν θα εφαρμόζει στην κονσόλα
την έχω πατήσει στο παρελθόν με άλλο φουσκωτό.

μέχρι πρόσφατα μου τα έφτιαχνε η μητέρα μου (χόμπι)
έχει μηχανή (από την γιαγιά μου) και μου έχει φτιάξει σάκους, τέντα για σκέπασμα στο πάρκινγκ από μουσαμά σε άλλο σκάφος ,μαξιλάρια και ότι μπορείς να φανταστείς κάποια από αυτά αθάνατα. :)
πέρυσι αγόρασα από τυλιγαδα/βιοταπ φερμουάρ ,ύφασμα το οποίο έκοψε/έραψε και επισκεύασε την τέντα πλεύσης που είχε παρόμοιο πρόβλημα με την τέντα του πάρκινγκ.
βάζει την μηχανή στο σαλόνι και με την βοήθεια του πατέρα μου να τραβάει την τέντα από την άλλη γιατί είναι μεγάλη την έφτιαξε το θηρίο
ενώ ψοφάει για project σαν αυτό και το χάρηκε περισσότερο από εμένα το μετάνιωσα γιατί είναι μεγάλοι άνθρωποι και ήταν τρελή ταλαιπωρία.

οπότε ψάχνω τεντά-ράφτη που είναι η περίοδος που έχουν δουλειά και δεν μου δίνουν σημασία :roll:

cabou έγραψε:φιλε καθε σαβκυριακο γινεται ενα παζαρι κοντα στον σταθμο του ελαιωνα βασικα ειναι 4-5 παζαρια ξεχωριστα υπαιθρια και στεγασμενα σε καποιο απαυτα ειναι ενας τυπος που εχει ολο τοπια αποδερματινες και εχει και τεντοπανο το οποιο δινει 3 ευρω το τρεχον μετρο το στανταρ μηκος αν θυμαμαι ειναι 1.60 μπορεις να παρεις οσο χρειαζεσαι και να στο ραψει καποιος θεωρω οτι ειναι μια πολυ οικονομικη λυση

σε ευχαριστώ πολύ
είναι και αυτό το σκ ?
sparos

Νέα δημοσίευσηαπό cabou » 17 Ιουν 2017, 10:36

και σαβατο και κυριακη παντα
cabou

Νέα δημοσίευσηαπό stean » 18 Ιουν 2017, 21:24

Καλησπερα εαν θελεις ενα μαστορα για αυτες τις δουλειες το φορουμ εχει τον πιο καταλληλο θα τον βρεις με το ονομα enzoj η αλλιως μαστορ οφ παπετς οπως λεω εγω και μπορεις να ρωτησεις για την δουλεια του εδω οποιον εδω μεσα θελεις τον ξερουν παρα μα παρα πολλοι αυτα φιλε ελπιζω να βοηθησα. :hello:
τῆς δὲ ζημίας μεγίστη τὸ ὑπὸ πονηροτέρου ἄρχεσθαι
stean

Επιστροφή στο Σκάφος καί μηχανή.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες