• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

ΚΥΠΡΟΣ...ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

Με pm παρακαλώ :),........

ΚΥΠΡΟΣ...ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

Νέα δημοσίευσηαπό sakis8196 » 25 Μαρ 2011, 00:25

Ρε παιδια καποιος?Ενα μερος να παμε να βουτηξουμε και να δουμε ενα ψαρι!!!Μια μπαφα που ακουω οτι εχει μεγαλες στο νησι!!!ειμαι 6 μηνες εδω και δεν εχω δει ψαρι.Νομιζω ομως οτι φταινε τα μερη που πηγαινω.Μενω στην λευκωσια.Οποιος συναδελφος θελει και εχει ορεξη να γνωρισει εναν Ελλαδιτη(να ξερει ομως οτι θα τον ανακρινω για ωρες μηπως ψαρεψω κανενα μερος :rotfl: :rotfl: ),μπορει να μου πει.Ευχαριστω προκαταβολικα!!! :hello:
sakis8196

Re: ΚΥΠΡΟΣ...ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

Νέα δημοσίευσηαπό gdeme » 25 Μαρ 2011, 18:08

Καταρχην να μας πεις λιγα πράγματα για εσενα και πως βρεθηκες στο νησί και μπορεί να σου πούμε πολλά μέρη.
Απλά θα διαπιστώσεις ότι τα ψάρια είναι δύσκολα ;)
gdeme

Νέα δημοσίευσηαπό sakis8196 » 25 Μαρ 2011, 21:10

Λοιπον.Στην Κυπρο ηρθα τον Ιουλιο λογω δουλειας.Ειμαι στρατιωτικος και θα μεινω για δυο χρονια.Ψαρευω με ενα φιλαρακι απο ακτη παντα γιατι βαρκακι δεν παιζει,αν και σκεφτομαστε να παρουμε ενα φουσκωτακι συμβατικο ισα ισα να μας χωραει.Οι επιδοσεις μας δεν ειναι τρελες,στην ζωνη των 10 θα ελεγα,και δεν ζηταμε πολλα.Καμια παρεουλα να πιουμε κανενα καφε και να πουμε καμια ψαροκουβεντα,αντε να μας πειτε και κανενα μερος.Ρε παιδια δεν εχουμε δει ψαρι.
sakis8196

Νέα δημοσίευσηαπό gdeme » 25 Μαρ 2011, 22:19

Η αλήθεια είναι οτι λόγο του περιορισμενου των ακτογραμμων καθώς και κάποιων άλλων παραγόντων το ψάρι είναι αρκετα κυνηγημενο.
Ενα βαρκάκι θα σας δώσει κάμποσες λύσεις. (αν το εχετε χωνέψει το θέμα αγορά σκαφους, πάιζει ένα συμβατικο απο ένα φίλο)
Κατα γενικό κανόνα ισχύει το όσο πιο μακρυά τόσο πιο καλά (αφού δεν έχτε και τα μετρα).
Πού εχετε ψαρέψει? και που μενετε?
gdeme

Νέα δημοσίευσηαπό Emilios » 25 Μαρ 2011, 22:21

dokimase Koral bei :)
Ειμαι υπευθυνος γι αυτα που λεω.Οχι για αυτα που καταλαβαινεις
Άβαταρ μέλους
Emilios

Νέα δημοσίευσηαπό chrysanthos9 » 25 Μαρ 2011, 23:55

βασικα και στα τυφλα να πας αν σου αρεσει ο τοπος απο εξω δλδ βραχια στην ακτη κτλ συνεχιζει μαλον και μεσα και αποκλιεται να μην βρεις κανενα σαργο τετοια εποχη και ρηχα εχει αρκετους τωρα :)
chrysanthos9

Νέα δημοσίευσηαπό sakis8196 » 26 Μαρ 2011, 00:13

λοιπον εχουμε ψαρεψει στο βασιλικο,στο μαζωτο,στην αγια ναπα κοντα,και αυριο θα παμε στο καβο γκρεκο σε ενα εκκλησακι απο κατω,που κατεβαινεις με κατι σκαλακια.Μενουμε Λευκωσια και με ενδιαφερει φιλε gdeme το φουσκωτακι που μου λες.αν θελεις πες μου καμια λεπτομερεια.Μηκος μηχανη,τιμη?
sakis8196

Νέα δημοσίευσηαπό andreas xania-kypros » 26 Μαρ 2011, 01:12

sakis8196 έγραψε:λοιπον εχουμε ψαρεψει στο βασιλικο,στο μαζωτο,στην αγια ναπα κοντα,και αυριο θα παμε στο καβο γκρεκο σε ενα εκκλησακι απο κατω,που κατεβαινεις με κατι σκαλακια.Μενουμε Λευκωσια και με ενδιαφερει φιλε gdeme το φουσκωτακι που μου λες.αν θελεις πες μου καμια λεπτομερεια.Μηκος μηχανη,τιμη?

φιλαράκι μην μπεις καν στον κόπο να πας εκεί που λες.εκτός του ότι τα νερά αρκετά βαθεια δεν θα δεις ουτε λεπί..δοκίμασε καλύτερα κάβο γκρέκο αλλά από την μεριά που έχει ένα σταυρό.πεσε απο κει και πηγαινε μεχρι τον καβο με τισ κεραιες..τοθλαχιστον θα δεις κατι..
andreas xania-kypros

Νέα δημοσίευσηαπό gdeme » 26 Μαρ 2011, 09:31

1) Αδειες να βγαλετε για να εισαστε νομιμοι.
2) Τα μερη που αναφερε πιο πανω, αν το ψαξεις λιγο θα παρεις καποια καλα ψαρακια. Οχι τπτ τρομερο,αλλα σιγουρα δεν θα βγεις άψαρος και ατουφεκιστος (εκτος αν ψαχνεις για το τροπαιο)

δες τα ΠΜ σου.
gdeme

Νέα δημοσίευσηαπό marioscy » 26 Μαρ 2011, 11:11

sakis8196 έγραψε:λοιπον εχουμε ψαρεψει στο βασιλικο,στο μαζωτο,στην αγια ναπα κοντα,και αυριο θα παμε στο καβο γκρεκο σε ενα εκκλησακι απο κατω,που κατεβαινεις με κατι σκαλακια.Μενουμε Λευκωσια και με ενδιαφερει φιλε gdeme το φουσκωτακι που μου λες.αν θελεις πες μου καμια λεπτομερεια.Μηκος μηχανη,τιμη?

φιλε οι τόποι που ανάφερες κρατάνε ψαρια αν και δύσκολα!
για "κολιμπιτο" θα σας έλεγα για πάφο!βασικά η επαρχία τις πάφου έχει πιο όμορφους βυθούς και λιγότερο κυνηγημένους κατά την γνώμη μου!
...απλά πρέπει να καταλάβεις πως τα ψαρια είναι πιο λίγα και πιο δύσκολα στη κύπρο όμως πολλές φορες έχουμε και τις εκπλήξεις μας !
αν σ άρεσε ένας από τους πιο πάνω τόπους που ανάφερες "ψαρεψετον" 3-4 φορες και θα δεις που κάθε φορα θα βλέπεις και κάτι περισσότερο!
φιλικά
μάριος :)
marioscy

Νέα δημοσίευσηαπό jamaicasmile » 14 Νοέμ 2011, 16:13

γεια σου σακη.ειμαι και εγω απο ελλαδα και μαλιστα απο τα ωραια μερη της κρητης.μενω και εγω λευκωσια εδω και ενα χρονο.εχω παει για ψαρεμα(απο στερια)σε πολλους και διαφοεους τοπους,εχω το ιδιο προβλημα με εσενα,δεν βλεπω λεπι.τωρα που κρυωσαν λιγο τα νερα λεω να ξεκινησω παλι.ευχαριστως να τα πουμε και απο το τηλεφωνο.εχω καποια μερη στα υποψην μου.
jamaicasmile

Νέα δημοσίευσηαπό costas82 » 14 Νοέμ 2011, 23:16

καλωσηρθατε στο νησι της αψαριας :D . δοκιμαστε επισης προβλητες λιμανιων, μαρινες και κυματοθραυστες.
στη κυπρο ισχυει ενας κανονας. οι πιο υποσχομενοι τοποι κρατουν τα πιο λιγα ψαρια λογω υπεραλιευσης.
"The Sea, once it casts its spell, holds one in its net of wonder forever."
-Jacques Yves Cousteau
Άβαταρ μέλους
costas82

Νέα δημοσίευσηαπό nikolas harris » 16 Νοέμ 2011, 09:30

jamaicasmile έγραψε:γεια σου σακη.ειμαι και εγω απο ελλαδα και μαλιστα απο τα ωραια μερη της κρητης.μενω και εγω λευκωσια εδω και ενα χρονο.εχω παει για ψαρεμα(απο στερια)σε πολλους και διαφοεους τοπους,εχω το ιδιο προβλημα με εσενα,δεν βλεπω λεπι.τωρα που κρυωσαν λιγο τα νερα λεω να ξεκινησω παλι.ευχαριστως να τα πουμε και απο το τηλεφωνο.εχω καποια μερη στα υποψην μου.

η Κυπρος σχεδόν όλη είναι σαν να ψαρευεις στην Αττικη με τρελλους χρονους αλλα και βαθια θα παρεις ψάρια.
τα περισσοτερα ψαρια θα τα βρεις απο μεσα οκτωβρη μεχρι τελη Νοεμβρη.Μπορει επισης εκει που δεν το περιμενεις στα 2 μετρα να πάρεις μια 3κιλη κοκκινη που καθεται μες τη φυκιαδα!!
Τοποι!!
Ολα τα μερη εδω ειναι λιγο πολυ γνωστα, Δοκιμασε ακριβως μπροστα απο το λιμανι της Αγιας Ναπας εχει πολυ ωραιο βυθο, στον Πρωταρά μπροστά απο τα Ξενοδοχεια εχει πέτρα μπολικη, στο Καβο γκρεκο απο την πίσω μερια οπου εχει ενα σταυρο πανω στη μυτη ενος ψηλου βραχου, στη Λαρνακα στην περιοχη Φάρος Κιτίου, στη Λεμεσο στο Ακρωτήρι απέραντος ψαροτοπος, στην Πάφο όπου σου κάνει κεφι και δεις έξω πέτρα αυτό θα συναντησεις και μέσα στο νερο!!
Αυτά για κολυμπητο είναι υπέρ αρκετά για να σπαταλήσεις τα δυο σου χρονια εδω!!Οσον αφορα βάθη η Κυπρος έχει ατελειωτες ισοβαθείς και σε πολλα σημεια το μονο που λειτουργει είναι το συρτο καρτέρι.αυτή την εποχη με ψαχτηρι ψάξε μεχρι τα 15 έχει μαυρα κυριως πιγγες βραχωμένα!!μην περιμενεις πολλά ασπρα και κυριως λαβράκια και τσιπουρες που είναι αφαντα!καλο βουτι!!
facebook: Nick Xarr
nikolas harris

Νέα δημοσίευσηαπό sakis8196 » 16 Νοέμ 2011, 17:52

Νικολα είσαι πολυ ωραιος!!!
sakis8196

Νέα δημοσίευσηαπό tritonas84 » 02 Ιαν 2013, 17:08

ΓΕΙΑΣΟΥ ΡΕ ΦΙΛΟΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΣ ΑΝΑΔΥΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΝΑ ΨΑΡΑΚΙ?ΠΑΝΤΟΣ ΑΡΚΕΤΑ ΝΕΚΡΑ ΤΟ ΝΗΣΙ ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΣΤΑ ΒΑΘΙΑ ΕΙΡΘΕ ΚΑΙ ΓΩ ΕΔΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΛΙΓΟΙ ΤΟΠΟΙ!
Ποτε μου δεν επεδιωξα να αρεσω στους πολλους!
Αυτα που αγαπουν ποτε μου δεν τα γνωρισα,
Κι αυτα που αγαπω,απεχουν πολυ απο το να τα καταλαβουν!
Άβαταρ μέλους
tritonas84

Επόμενο

Επιστροφή στο Ψαρότοποι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες