• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ

Με pm παρακαλώ :),........

ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ

Νέα δημοσίευσηαπό Nikos28 » 24 Ιούλ 2012, 10:19

Καλημέρα,

Αποφασίσαμε τελευταία στιγμή με την γυναικα μου να επισκεφτούμε την Αστυπάλαια από 28 Ιουλίου μέχρι 7 Αυγούστου. Επειδή θα είμαι μονος, προβλέπεται ρηχό πλατσουρισμα γύρω από την ακτή. Εάν όμως κάποιος βρίσκετε στο νησί εκείνες τις ημερες και ενδιαφέρεται για βουτιά ας στείλει pm!
Επίσης, διαβάζοντας κάποια θέματα από εδώ και από εκεί για το νησί, φαίνεται να είναι πολύ ταλαιπωρημένο, αληθεύει ρε παιδιά γιατί ψιλόαπογοητευτικά? Όπως και να έχει, θα σας πω όταν γυρίσω!
Κατά τα άλλα κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη!

Ευχαριστώ!
Nikos28

Re: ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ

Νέα δημοσίευσηαπό venou » 09 Αύγ 2012, 16:08

Καλησπερα,

επειδη σκοπευω να επισκεφτω κι εγω την Αστυπαλαια...και να κανω και καποιες βουτιες, μιας και πηγες θα ηθελα να μου πεις αν εχει κανα ψαρακι το νησι και κατα που να παω?? Ψαρευω και με καλαμια Κάστινγκ Οποτε σχετικες πληροφοριες θα μου ηταν επισης χρησιμες!!

Ελπιζω να περασες καλα!
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων,
venou
venou

Νέα δημοσίευσηαπό Nikos28 » 13 Αύγ 2012, 14:50

Γεια σου venou,

άργησα αλλά τώρα το είδα. Το νησί είναι λίγο ταλαιπωρημένο αλλά μπορεί να σταθείς τυχερός.
Για ψάρεμα θα σου έλεγα για την βόρεια πλευρά σε περίπτωση που δε πολύφισάει και προς τον Άγιο κωνσταντίνο δεξιά και αριστερά έχει ενδιαφέρον βυθό.
Καμινάκια και βάτσες δεν είδα κίνηση και βαθύ που μου είχαν πει δε βούτηξα γιατί η παραλία δεν μου άρεσε οπότε δε κάτσαμε.
Περίεργος το απ έξω έχει ψωμί, αφού ένας συνάδελφος ψαροτουφεκάς που βουτήξαμε κανα 2 φορές μαζί έριξε ένα πολυάγκιστρο με ψωμί στο λιμάνι, στον κόκκινο φάρο και έβγαλε ένα σαργό 1,5 κιλό...
Καλά να περάσεις!
Nikos28

Νέα δημοσίευσηαπό gpag » 23 Ιούλ 2013, 17:07

Συμφορουμήτες καλησπέρα.
Λόγου Χάρη του Χάρη Θεοχάρη(http://www.minfin.gr/portal/el/resource ... ee9134080f) τρομερό φυντάνι :D διακοπές φέτος τον Σεπτέμβρη 2-8 στην όμορφη Αστυπάλαια.
Αν υπάρχει κανένας να μολογήσει κανά τοπάκι η και να μπορεί τότε για καμιά βουτιά ας ενημερώσει.....

Το βάζω απο τώρα γιατι τον Αυγουστο δέν νομίζω να βρώ κανέναν στο φόρουμ.....
Περιμένω & ευχαριστώ προκαταβολικά

Α και απαντήστε στον φίλο μου τον Γιώργο για την Σκύρο

viewtopic.php?f=54&t=35945&p=427712#πΔʹΒʹΖʹΖʹΑʹΒʹ

είναι καλόοοοοο παιδί
gpag

Νέα δημοσίευσηαπό gpag » 24 Ιούλ 2013, 10:27

:-"
gpag

Νέα δημοσίευσηαπό nickargas » 24 Ιούλ 2013, 10:59

εγω πριν δυο χρονια που ειχα παει ειχα βουτηξει και δεν ειχα δει λεπι...οπως βγαινεις απο το λιμανι ειχαμε παει αριστερα σε κατι απανεμα κολπακια αλλα δεν ειχε τπτ... στον άγιο ιωάννη είχα βουτήξει...
Άβαταρ μέλους
nickargas

Νέα δημοσίευσηαπό gpag » 31 Ιούλ 2013, 15:30

:-" κανένας άλλος?
gpag

Νέα δημοσίευσηαπό nikos.proo » 31 Ιούλ 2013, 16:04

Αδερφε μονο η βορεια πλευρα ΑΥΣΤΗΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΑΕΡΑ. Πανερμος, Φωκονησια, ανατολικα Ζεφυρι
Αν τα πας καλα με τα μεγαλα βαθη τοτε μην κολωσεις πουθενα. Πεσε Πουλαρη, Καπελου, Αχειλη, σε νησακια τριγυρω και ολο και κατι θα βρεις.
Παντως παααρα πολυ ταλαιπωρημενο νησι.
nikos.proo

Νέα δημοσίευσηαπό diomidis9 » 31 Ιούλ 2013, 16:57

Παιδια Αστυπαλαια πάω κα8ε καλοκαίρι και μερικές φορές και το χειμώνα , η αλήθεια είναι ότι όσο ποιο νωρίς πας το καλοκαίρι τόσο καλύτερα. όσο μπαίνει ο αύγουστος θα είσαι πολύ τυχερός αν βρεις κάτι σε παραλίες που πάει κόσμος.

τώρα, αν θες να δεις ψάρια πρέπει να πας βόρεια μεριά όταν δεν φυσάει, πράγμα σπανειο και μια ακόμα πολύ καλή λύση είναι στο ληβάδι ο γιώργος που νoiκιάζει βάρκες, την παίρνεις για μια μέρα και μπορείς να πας σε κομάτια ερημικά να κανείς της βουτιές σου. εγώ φέτος θα είμαι εκεί 10-28 αυγούστου αν θέλει κανείς να πάμε παρέα ας μου στείλει μήνυμα.
Και άψαρος να βγω, στα @@ μου.
Άβαταρ μέλους
diomidis9

Νέα δημοσίευσηαπό βυθοβενιος » 02 Αύγ 2013, 10:51

παιδια εγω φετος επισκεφτηκα την αστυπαλαια. παρολο που ακουγα οτι το ψαρι δεν εχει ψαρια διαπιστωσα το αντιθετο.και ειδα ψαρια αλλα και οσους ντοπιους γνωρισα που βουτανε καποιοι και πολυ ρηχα ολοι μου λεγανε οτι εχει παρα πολλα ψαρια.λιβαδι χαρακτηριστικα με το που μπηκα ειδα τρια μαγιατικα δεκακιλα συγριδες σαργους και κατγι μπαρμουνια θηρια.στις πλακες ειδα ροοφους τρικιλους που σε κοιτουσαν σαν χαζοι πρωτοι φορα στην ζωη μου ειδα κατι τετοιο.
επισης στις βατσες ενα παιδι που γνωρισα εβγαλε σε μια μερα δυο ροφους τρια τεσσερα κιλα εκαστος ενα σηκιο ενα κιλο και εξι κιλα σκαρους.και μου λεει οτι καθε φορα που παει γυρνα με δυο τρια μαυρα.επισης ειδα και μαυρα ψαρια μπολικα ειδικα απο την δεξια πλευρα του λιμανιου αλλ και σε μια ξερα που εκτεινεται ενδιαμεσα απο τους καβους του λιμανιου. αυτα.και σκεφτειτε δεν ειχαμε αμαξι παρα μονο μια μερα ολες τις υπολοιπες μερες με κτελ μετακινουμασταν
Άβαταρ μέλους
βυθοβενιος

Νέα δημοσίευσηαπό pittask » 21 Αύγ 2019, 22:34

Καλησπέρα!Κάτι για Αστυπάλαια;;
pittask

Νέα δημοσίευσηαπό roben ton sargon » 22 Αύγ 2019, 17:01

pittask έγραψε:Καλησπέρα!Κάτι για Αστυπάλαια;;

Καλησπέρα,

1. στο βορειοδυτικό κομμάτι είναι μια παραλία που λέγεται πάνορμος, πολύ χωματόδρομος καλύτερα με νοικιασμένο. Θα σε συμβούλευα να βουτήξεις λίγο πιο πριν στην βοριοδυτική μεριά. Αλλιώς βουτάς από την παραλία και πας κολυμπητό προς τα αριστερά.
2. Καμινάκια και βάτσες νοτιοδυτικά.

Αυτά ψαρέψαμε λίγο και δεν μας απογοήτευσαν.

Εναλακτικά: καφέ μαλτέζος στην μαλτεζάνα: ζωάρα :)
ταυτίσου με τ'αυτί σου
Άβαταρ μέλους
roben ton sargon

Νέα δημοσίευσηαπό pittask » 22 Αύγ 2019, 21:00

Ευχαριστώ πολύ αδελφέ!Το νησί είναι μοναδικό,όπως άλλωστε όλα στο Αιγαίο μας!!
pittask

Επιστροφή στο Ψαρότοποι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες