• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Ο Will ξηγήθηκε! Εμείς;

Προσέχουμε για να έχουμε.

Ο Will ξηγήθηκε! Εμείς;

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΙΤΙΝΟΣ » 22 Ιουν 2017, 18:39

Εμείς, δηλ., ναι το ξέρω, πολλοί από σας μαζεύετε σκουπίδια από τις ακτές και από τους βυθούς μας κι εγώ το ίδιο, αλλά κάποιοι από ΄΄εμάς΄΄ φρόντισαν για να μπορεί να…δοξαστεί ο φίλος μας ο Will επιδεικνύοντας την οικολογική του ευαισθησία και μάλιστα οικογενειακώς…
Σε αυτούς τους ανιδιοτελείς λοιπόν , αφιερώνω αυτήν την ανάρτηση , με την ευχή να κουραστούν κάποτε να ασχημονούν θυσιαζόμενοι προς δόξαν όσων επιζητούν την προβολή με… δόλιες μεθόδους όπως ο Will…
Αναδημοσιεύω από το Pronews :
Ο Γουίλ Σμιθ και η οικογένεια του μάζεψαν 22 σακούλες με σκουπίδια από τις παραλίες των Αντίπαξων
.jpg

http://www.pronews.gr/lifestyle/celebri ... -skoypidia
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum
Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Re: Ο Will ξηγήθηκε! Εμείς;

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 22 Ιουν 2017, 19:05

ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:Εμείς, δηλ., ναι το ξέρω, πολλοί από σας μαζεύετε σκουπίδια από τις ακτές και από τους βυθούς μας κι εγώ το ίδιο, αλλά κάποιοι από ΄΄εμάς΄΄ φρόντισαν για να μπορεί να…δοξαστεί ο φίλος μας ο Will επιδεικνύοντας την οικολογική του ευαισθησία και μάλιστα οικογενειακώς…
Σε αυτούς τους ανιδιοτελείς λοιπόν , αφιερώνω αυτήν την ανάρτηση , με την ευχή να κουραστούν κάποτε να ασχημονούν θυσιαζόμενοι προς δόξαν όσων επιζητούν την προβολή με… δόλιες μεθόδους όπως ο Will…
Αναδημοσιεύω από το Pronews :
Ο Γουίλ Σμιθ και η οικογένεια του μάζεψαν 22 σακούλες με σκουπίδια από τις παραλίες των Αντίπαξων
.jpg

http://www.pronews.gr/lifestyle/celebri ... -skoypidia

αβαραδες ηταν ,προβαλαν και ενα οικολογικο προφιλ στα φατσοβιβλια κ.λ.π. και μας καναν και ρεζιλι διεθνως !!
για το τελευταιο δεν ξεραν οι δυσμοιροι οτι εμεις δε χαμπαριαζουμε απο τετοια !! :D
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό stelarasA'MAK » 22 Ιουν 2017, 19:07

Ωραία δημοσίευση...
Από που να το πιάσεις ρε συ Ταιτινε,το συγκεκριμένο θέμα κι αν πονάει από όπου κι αν το δεις...
Σαν το πιο απλό πράγμα στον κόσμο ο νεοέλληνας πετάει τη γόπα του,το πλαστικό μπουκάλι,την οποιαδήποτε συσκευασία...σε πολλούς δε αν μιλησεις για ανακύκλωση ,σε κοιτάνε σαν αλιεν...
Το ακόμα χειρότερο είναι πως ακόμα και σε νέα άτομα παρατηρείται τέτοια νοοτροπία..
Έχουμε ακόμα πολύ δρόμο δυστυχώς...
Life is either a daring adventure or nothing..- Helen Keller
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΙΤΙΝΟΣ » 22 Ιουν 2017, 19:30

stelarasA'MAK έγραψε:Ωραία δημοσίευση...
Από που να το πιάσεις ρε συ Ταιτινε,το συγκεκριμένο θέμα κι αν πονάει από όπου κι αν το δεις...
Σαν το πιο απλό πράγμα στον κόσμο ο νεοέλληνας πετάει τη γόπα του,το πλαστικό μπουκάλι,την οποιαδήποτε συσκευασία...σε πολλούς δε αν μιλησεις για ανακύκλωση ,σε κοιτάνε σαν αλιεν...
Το ακόμα χειρότερο είναι πως ακόμα και σε νέα άτομα παρατηρείται τέτοια νοοτροπία..

Ακριβώς! Πολύύύ δρόμο...
Όμως όλοι οι δρόμοι με το πρώτο βήμα ξεκινάνε... Ας ρίξω λοιπόν το ...κουϊζ : :grin:
Ποιό είδος απορρίμματος υπάρχει στις αμμουδιές σε μεγαλύτερη ποσότητα από όλα τα άλλα;
Ο ...ευρών, θα αμοιφθεί με το να προτείνει μια κατά το δυνατόν ρεαλιστική λύση σε αυτό το τμήμα του όλου προβλήματος :mrgreen:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum
Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 22 Ιουν 2017, 19:51

ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:

Ακριβώς! Πολύύύ δρόμο...
Όμως όλοι οι δρόμοι με το πρώτο βήμα ξεκινάνε... Ας ρίξω λοιπόν το ...κουϊζ : :grin:
Ποιό είδος απορρίμματος υπάρχει στις αμμουδιές σε μεγαλύτερη ποσότητα από όλα τα άλλα;
Ο ...ευρών, θα αμοιφθεί με το να προτείνει μια κατά το δυνατόν ρεαλιστική λύση σε αυτό το τμήμα του όλου προβλήματος :mrgreen:

αυτό που αμολάνε τα καράβια και τα βγαζει το κυμα στις ακτες !!! :evil:
αμα επιτρεπεται στο καραβι να πετα τα σκουπιδια στη θαλασσα ,ενω μπορει να τα αφησει σε καποιο λιμανι,περιμενεις τον αλλον να ψαξει καδο να ριξει το νερομπουκαλο ? :this:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΙΤΙΝΟΣ » 22 Ιουν 2017, 19:56

KOSTAS STI έγραψε:
ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:

Ακριβώς! Πολύύύ δρόμο...

αυτό που αμολάνε τα καράβια και τα βγαζει το κυμα στις ακτες !!! :evil:
αμα επιτρεπεται στο καραβι να πετα τα σκουπιδια στη θαλασσα ,ενω μπορει να τα αφησει σε καποιο λιμανι,περιμενεις τον αλλον να ψαξει καδο να ριξει το νερομπουκαλο ? :this:

Οόόόχι, έχασες! Νεξτ πλιζ :grin:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum
Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Νέα δημοσίευσηαπό stelarasA'MAK » 22 Ιουν 2017, 20:03

ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:

Ακριβώς! Πολύύύ δρόμο...

Κύριε κύριε....να πω? :D
ΠΛΑΣΤΙΚΟ!!!!!
Ή λύση:
Δημιουργία μονάδων συγκέντρωσης απορριμμάτων σε ΟΛΟΥΣ τους Δήμους.Νισαφι πια..
Ενημέρωση. Με όλους τους τρόπους.
Δράσεις καθαρισμού ακτών και όχι μόνο, με κάθε ευκαιρία....
Life is either a daring adventure or nothing..- Helen Keller
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΙΤΙΝΟΣ » 22 Ιουν 2017, 20:37

stelarasA'MAK έγραψε:
ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:

Ακριβώς! Πολύύύ δρόμο...

Κύριε κύριε....να πω? :D
ΠΛΑΣΤΙΚΟ!!!!!
Ή λύση:
Δημιουργία μονάδων συγκέντρωσης απορριμμάτων σε ΟΛΟΥΣ τους Δήμους.Νισαφι πια..
Ενημέρωση. Με όλους τους τρόπους.
Δράσεις καθαρισμού ακτών και όχι μόνο, με κάθε ευκαιρία....

Καλή προσπάθεια παιδί μου, καλες και οι προτάσεις, σε σωστή κατεύθυνση. Θα ληφθεί υπόψη στο 3μηνο! :thumbsup:
Αλλά όχι, το κουιζάκι μας τρέχει ακόμη :grin:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum
Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Νέα δημοσίευσηαπό maimouth » 22 Ιουν 2017, 21:21

Η ξεφτιλα μας σε παγκοσμια κλιμακα......
Τα ψάρια είναι επιστήμονες... Εσύ???
Άβαταρ μέλους
maimouth

Νέα δημοσίευσηαπό macro » 22 Ιουν 2017, 21:24

Ευκολο το κουιζ...οι γοπες..οχι τα ψαρια,οι αλλες με την νικοτινη!
macro

Νέα δημοσίευσηαπό ALEX1981 » 22 Ιουν 2017, 21:30

macro έγραψε:Ευκολο το κουιζ...οι γοπες..οχι τα ψαρια,οι αλλες με την νικοτινη!

tromaktiko749.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
ALEX1981

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΙΤΙΝΟΣ » 22 Ιουν 2017, 21:33

macro έγραψε:Ευκολο το κουιζ...οι γοπες..οχι τα ψαρια,οι αλλες με την νικοτινη!

Εντ δε γουίνερ ιζζζζζζζ: "macro" :yahoo:

Και για του λόγου το αληθές, που μου σηκώνεται η τρίχα όποτε το ξαναπετυχαίνω και βλέπω ότι το βρωμοτσίγαρο καταδυναστεύει τη ζωή μας και υπονομεύει την υγεία μας και...μετά θάνατον (του) :banghead:
''....Εκτιμάται ότι παγκοσμίως 4.5 τρισεκατομμύρια γόπες τσιγάρων εισέρχονται στο περιβάλλον κάθε χρόνο και σημαντική συμβολή στη διαμόρφωση αυτού του αριθμού έχουν οι θαμώνες των παραλιών.
Ρεκόρ αποτέλεσε ο αριθμός των αποτσίγαρων που βρέθηκε στην παραλία Θέρμα της Ικαρίας, ο οποίος αντιστοιχεί σε 78 αποτσίγαρα ανά τετραγωνικό μέτρο...''

Και ολόκληρο το ποστ εδώ:
Η ρύπανση των θαλασσίων οικοσυστημάτων από τα αποτσίγαρα
https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q= ... tE0LO_RWwg
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum
Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Νέα δημοσίευσηαπό macro » 22 Ιουν 2017, 21:56

Ειναι θεμα ανθρωπου και παιδείας...και εγω κανω το τσιγαρακι μου στην παραλια,αλλα παντα εχω ενα μπουκαλάκι με λιγο νερο μεσα γοα το ρολο του τασακιου!και μετα σε καδο εννοείται..(συνηθως στον πιο αδειο που θα βρω,οχι στον πρωτο που θα συναντησω και θα κρεμονται οι σακουλςς σαν τσαμπια απο σταφύλια)
macro

Νέα δημοσίευσηαπό orionas9 » 23 Ιουν 2017, 08:30

Διαβαζοντας το πρωτο ποστ αμεσως ηθελα να τονισω το θεμα των αποτσιγαρων το οποιο σωστα αναφερατε παρακατω!
Εχω διαπιστωσει τελευταια χρονια οτι εχουν μειωθει σε καποιο βαθμο οι αρκουδογυφτοι-αμορφωτοι-homo erectus που πετανε σκουπιδια στους δρομους στις παραλιες κτλ σε αντιθεση ομως με τους διπλά ηλιθιους που καπνιζουν (καταστρεφοντας τον εαυτο τους και τους γυρω τους με την εισπνοη του καπνου ) πετωντας τις γοπες οπου να ναι και αφηνοντας ''τασακια'' στην αμμο (εξου και το διπλά ηλιθιοι)!!!
Ελεος με το κωλοτσιγαρο που μας κυνηγαει το χειμωνα ωστε να καθομαστε με τις εγκυες και τα παιδια εξω απο τα μαγαζια (καφε-εστιατορια καλά μπουρδελα και αυτα που δεν ακολουθουν τους νομους) για να μην πεθανουμε απο τον καπνο αλλά μας κυνηγαει και το καλοκαιρι στις αμμουδιες που δεν υπαρχει περιπτωση να αφησεις το παιδι σου να παιξει στην αμμο και να μην βρει γοπα!
Τι πολιτισμος θεε μου....να μην μπορουμε σαν λαος να κανουμε τα αυτονοητα....
να ναι η τουρκια που μας αφησε το κουσουρι τα 400 χρονια που μας ειχανε κατσικωθει ? να ναι οι Βησιγότθοι που περνουσαν για καφε πριν 1500 χρονια ή οι φραγκοι βενετοι και καθε καρυδιας καρυδι που και καλα πολιτισμενοι αραζανε και για φαι τα τελευταια 1000 ?
:banghead: :banghead: :banghead:
ΥΓ: σορι macro ποσταραμε την ιδια σχεδον στιγμη και δεν θελω να νομιζεις οτι αναφερομαι σε σενα οταν λεω για οσους καπνιζουν!
πρωην καπνιστης εγω για 15 χρονια εχω μεσα μου πολυ θυμο για το κωλοσυνηθειο αυτο....
Άβαταρ μέλους
orionas9

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΙΤΙΝΟΣ » 23 Ιουν 2017, 16:36

orionas9 έγραψε:Διαβαζοντας το πρωτο ποστ αμεσως ηθελα να τονισω το θεμα των αποτσιγαρων το οποιο σωστα αναφερατε παρακατω!
Εχω διαπιστωσει τελευταια χρονια οτι εχουν μειωθει σε καποιο βαθμο οι αρκουδογυφτοι-αμορφωτοι-homo erectus που πετανε σκουπιδια στους δρομους στις παραλιες κτλ σε αντιθεση ομως με τους διπλά ηλιθιους που καπνιζουν (καταστρεφοντας τον εαυτο τους και τους γυρω τους με την εισπνοη του καπνου ) πετωντας τις γοπες οπου να ναι και αφηνοντας ''τασακια'' στην αμμο (εξου και το διπλά ηλιθιοι)!!!
Ελεος με το κωλοτσιγαρο που μας κυνηγαει το χειμωνα ωστε να καθομαστε με τις εγκυες και τα παιδια εξω απο τα μαγαζια (καφε-εστιατορια καλά μπουρδελα και αυτα που δεν ακολουθουν τους νομους) για να μην πεθανουμε απο τον καπνο αλλά μας κυνηγαει και το καλοκαιρι στις αμμουδιες που δεν υπαρχει περιπτωση να αφησεις το παιδι σου να παιξει στην αμμο και να μην βρει γοπα!
Τι πολιτισμος θεε μου....να μην μπορουμε σαν λαος να κανουμε τα αυτονοητα....
να ναι η τουρκια που μας αφησε το κουσουρι τα 400 χρονια που μας ειχανε κατσικωθει ? να ναι οι Βησιγότθοι που περνουσαν για καφε πριν 1500 χρονια ή οι φραγκοι βενετοι και καθε καρυδιας καρυδι που και καλα πολιτισμενοι αραζανε και για φαι τα τελευταια 1000 ?

ΥΓ: σορι macro ποσταραμε την ιδια σχεδον στιγμη και δεν θελω να νομιζεις οτι αναφερομαι σε σενα οταν λεω για οσους καπνιζουν!
πρωην καπνιστης εγω για 15 χρονια εχω μεσα μου πολυ θυμο για το κωλοσυνηθειο αυτο....

Καλησπέρες.
Ξεκίνησα το ποστ, στοχοποιώντας το (απο)τσιγάρο, ενδεικτικά. (Αν και είμαι ιδιαίτερα ευερέθιστος σε ότι αφορά το θέμα κάπνισμα για όλους τους λόγους που αναφέρεις και που όλοι οι μη θεριακλήδες υφιστάμεθα -φυσικά- και μετά τη θέσπιση του σχετικού νόμου...)
Αυτή την έλλειψη όχι παιδείας -καταντάει κουραστικό τσιτάτο πιά αλλά δυστυχώς κολλάει σε τόόόσες περιπτώσεις της καθημερινότητάς μας- αλλά και αρνηση της απλής λογικής, αδυνατώ να την κατανοήσω. Και το κάνω λιανά -έξω οι γόπες είπαμε :mrgreen: - :
Ολοι ακούσαμε στις παραλίες το καταπληκτικό εκείνο ΄΄κάλεσμα/διαλάληση΄΄ των ηλιοκαμένων μεροκαματιάρηδων που ορύονται ΄΄Λουκουμάδεεεεεεεες , λουκουμαδάρεεεεεεες΄΄΄και άλλα τέτοια. Τρέχουν τα μικρά με το μάτι καρφωμένο στους λουκουμάδες, τρέχουν κι οι γονείς κλπ να πληρώσουν τη...νύφη! Ως εδώ καλά. Τα νόστιμα γλυκά όμως συμβαίνει να είναι περαστά σε ένα ξυλάκι μπαμπού για σουβλάκια, με μια μύτη ναάάάά. Και ένα πράμα ...παράξενο, αυτα τα μυτερά ξυλάκια, πετιούνται σε μεγάλους αριθμούς στην άμμο και είναι έτοιμα να παίξουν το ρόλο των puntzi stics των Βιετκόγκ :shock: Εχω καρφώσει το ποδαράκι μου, ευτυχώς εγώ κι όχι το παιδί και από τότε, κάνω ένα χτένισμα στην άμμο πριν ...εγκατασταθούμε. Φυσικά, και σπασμένα μπουκάλια έχω βρεί, διότι ως γνωστόν, αμα πιείς τα μπιρόνια σου στο μπιτς πάρτυ, καλό είναι να σπάσεις και μερικά για να μην μείνει κανείς με αμφιβολία για την γλεντζεδοσύνη σου!
Αλλά, (κι εδώ δε γουίνερ ιζ), μου έτυχε στα μέρη μας, να έχουν ανάψει κάποια κ-α-λόπαιδα (το ά με ω φυσικά) φωτιά το προηγούμενο βράδυ και μιας και δεν είχαν άλλα ξύλα, ξήλωσαν μια σκάλα από ένα παρατημένο παλιό παραλιακό μπαράκι η οποία θυσιάστηκε στο μολώχ του Σαββατιάτικου μπιτς πάρτυ. Και πάλι, ως εδώ καλά. Ξεδώσανε τα παιδιά, κι εμείς κάναμε κάτι τέτοια κλπ... Ελα όμως που η σκάλα, αποτελούνταν από νοβοπανοσανίδες και τα ρέστα που συγκρατούνταν με κάτι νοβοπανόβιδες νάάάάάάάάάά. Και, όταν τα ξύλα κάηκαν και τα κ-α-λόπαιδα, σκόρπισαν τα αποκαϊδια, ντίρλα ίσως όντες δεν χαμπάριασαν για τις βίδες που απλώθηκαν γυρωωωωωωω. Ξημέρωσε η Κυριακή, ξαμολήθηκαν οι οικογένειες με τα πιτσιρίκια και πήγανε κι εκεί, στο ...πάρτυ πλέϊς. Με τις πρώτες τσιρίδες, αίματα και κλάματα από γύρω την ψιλιάστηκα , απλά γιατί μου είχε ξανατύχει σε άλλη παραλία. Απομακρύναμε τα μικρά και μαζέψαμε μια απίστευτη ποσότητα δολοφονικές βιδάρες :banghead: Ειλικρινά, αν είχα κάποιο τσογλάνι μπροστά μου, με το ζόρι θα κρατιόμουν να μην του βιδώσω μερικές στον πισινό νάχει να θυμάται :mad:
Αυτά και μη χειρότερα...
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum
Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Επόμενο

Επιστροφή στο Περιβάλλον καί διαχείριση.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Picasso7 και 3 επισκέπτες