• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

ΟΠΛΑ : ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΚΑΙ........ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.

Re: ΟΠΛΑ : ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΚΑΙ........ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 06 Ιουν 2009, 14:11

dtrip έγραψε:Φίλε Λουκά δεν κατάλαβα ακριβώς ποια είναι η ερώτηση,

Πάντως γνώμη μου είναι πως δεν ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ τίποτε από όλα αυτά. Από 60-ράκι για ψαχτήρι μέχρι 100-άρι για καρτέρι,
ο σωλήνας αλουμινίου με ένα ζευγάρι βιδωτά λάστιχα και γαλβανιζέ βέργα, δεν απογοήτευσε ποτέ κανέναν. Ενώ άλλα
ακριβότερα και πολύπλοκα συστήματα, ναι.

Απλά κάποιοι διαθέτουν περισσότερα χρήματα, πχ για ξύλινο, για κάρμπον κλπ. Τα αξίζουν τα λεφτά τους; Ναι.
Είναι όμως ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ; Πιστεύω πως είναι όσο απαραίτητη είναι και μία Πόρσε. Καύλα τη λες, απαραίτητη δεν τη λες :)

:D :thumbsup: :thumbsup:
καποτες ενα φιλαρακι μου ειπε ,γιαννη ριξε με στα κουφονησια διχως ψαροτουφεκο και εγω θα σου βγαλω ψαρια .
τι ηθελε να πει???οτι οπου εχει ψαρια θα βγαλεις και με ενα λαναρα και με ενα balco (εγω ακομα με αυτο βγαζω ψαρια ρε παιδια )
ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΟ ΤΟΝ ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΑ :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό PanEx » 06 Ιουν 2009, 14:31

thalassa50 έγραψε:καποτες ενα φιλαρακι μου ειπε ,γιαννη ριξε με στα κουφονησια διχως ψαροτουφεκο και εγω θα σου βγαλω ψαρια .

Αυτό πρίν έρθει στη Ελλάδα η πυρίτιδα ε;;,....... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Συγνώμη για το άσχετο αλλά δεν κρατήθηκα,.....Στα Κουφονήσια δύσκολα θα βγάλεις ψάρια. :)
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....
Άβαταρ μέλους
PanEx
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό sotosdeep » 06 Ιουν 2009, 17:40

PanEx έγραψε:Συγνώμη για το άσχετο αλλά δεν κρατήθηκα,.....Στα Κουφονήσια δύσκολα θα βγάλεις ψάρια. :)

Ναι, αλλά αν είσαι νέος κι ωραίος, τον Αύγουστο μπορείς να βγάλεις "ψαρούκλες"!!! :D
Quotiescumque pescatum subaquanea fuscina eo, felicissimus ex mari domum revertor valdeque animus meus quiescit.
----------------
ΣΩΤΗΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
sotosdeep

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΚΑΣ » 06 Ιουν 2009, 19:30

Να συνεχίσω αλλα με τί? να γράψω 5 πραγματα που ΠΙΣΤΕΥΩ ότι είναι αλήθειες και άλλα 5 προτημίσεις, και μετα να αρχίσει η κα΄θε εταιρία να ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΞΟΔΙΚΑ.
ΚΥΡΙΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ: ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΈΧΟΥΜΕ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΕΙ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΣΤΟ ΝΕΡΟ Η ΟΧΙ? ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ.
γενικά αόριστα οδηγείες γνωμες ΚΑΙ πειραματισμοι δεν γίνονται και δεν λέγονται. ενα πειραμα έκανα παλαιότερα με λάστιχα διαφώρων εταιριών και έτρεχα .
( ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ που είναι και το κυριότερο σε μια βολή ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΛΟΙ ΟΥΤΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΠΟΥΛΑΝΕ).

ΥΓ: προσοπικα περιμένω και μια απάντηση για την όλη διαγραφή του θέματος που είχε αναρτηθέι για την ανύπαρτη υποστήριξη σε όπλα γνωστής εταίρίας. ΝΟΜΙΖΩ ΌΤΙ ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ.
ΛΟΥΚΑΣ

Νέα δημοσίευσηαπό ioannis grigoriadis » 06 Ιουν 2009, 19:50

Προς τι η εκρηξη παλληκαρι μου??Εγινε κατι??
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ioannis grigoriadis

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΚΑΣ » 06 Ιουν 2009, 20:07

ΕΚΡΗΞΗ ΠΙΑ ΕΚΡΙΞΗ. ΑΠΛΑ ΜΠΗΚΑ ΧΘΕΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΓΕΙΝΕ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΨΑΧΝΩ.
ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΗΘΕΛΑ
πρέπει ότι λέμε να το λέμε γενικά και αόριστα. στο φλου που λεμε.

παμε να δουμε τι θα γράψουμε στο γενικα στο τίποτα που λεει και το τραγούδι.
ΛΟΥΚΑΣ

Νέα δημοσίευσηαπό ioannis grigoriadis » 06 Ιουν 2009, 20:32

Λουκα οπως εισαι εσυ καπου γραμμενος,ειμαι και εγω οκ??Στο οτι ακομα περιμενουμε εχεις δικιο.Αν ομως το καιγεσαι τοσο πολλυ,στειλε ενα πμ στον πανεξ.Τωρα οσον αφορα το τελευταιο που ειπες,(παμε να δουμε τι θα γράψουμε στο γενικα στο τίποτα που λεει και το τραγούδι.)αυτο πιστευω καλα θα ειναι να το δουμε,στο τελος αυτης της ιστοριας που τρεχει.
PS.Πανο τι θα γινει με εκεινο το μειλ??
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ioannis grigoriadis

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 06 Ιουν 2009, 21:22

PanEx έγραψε:
thalassa50 έγραψε:καποτες ενα φιλαρακι μου ειπε ,γιαννη ριξε με στα κουφονησια διχως ψαροτουφεκο και εγω θα σου βγαλω ψαρια .

Αυτό πρίν έρθει στη Ελλάδα η πυρίτιδα ε;;,....... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Συγνώμη για το άσχετο αλλά δεν κρατήθηκα,.....Στα Κουφονήσια δύσκολα θα βγάλεις ψάρια. :)

:D :D δεν εχω παει ποτες μου???? :D :D

καλα πανε και καποια χρονια που το εχει πει χμμμμδεκαετια θα ελεγα.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΗ ΔΗΛΑΔΗ ΠΙΑ ΠΑΡΘΕΝΟΣ ΨΑΡΟΤΟΠΟΣ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :banghead: ΤΙ ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΕΕΕΕ :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΚΑΣ » 06 Ιουν 2009, 22:09

δεν εστανομαι γραμμενος ούτε περιμένω απάντηση. το προβλημα δεν το έχω εγώ εξάλου προσοπικά δεν θα μαθω τώρα τις εταιρίες και τους αντιπροσώπους. δεν τους βάσω όλους στο ίδιο καλάθι αλλα υπάρχουν και ....................

στο θέμα μας.
τι ζητάω? να πιάνω ψάρια. εχουμε λοιπόν τις εξής περιπτώσεις.

1. ΨΑΧΤΉΡΙ άνετο και ΒΟΛΕΣ ΣΤΟ ΦΤΕΡΟ ΣΤΑ 3 ΜΕΤΡΑ απο την ακρη της βέργας.
με ένα τέτοιο οπλο δεν περιμένω απο θέμα διάτρησης να παρω ένα 10άρη ροφό στα 3 μέτρα αλλα σίγουρα ασπρα ψάρια και ίσως λιγο πιο κοντα και κανενα 3κιλο ροφάκο. ( συνήθος προσωπικά όταν έρχομαι σε επαφή με ένα τέτοιο ψάρι δεν ή ακόμη και μεγάλο ροφο δεν κάνω βολή στα σκληρά του κεφαλιου ( οταν το ψάρι δεν είναι στο θαλάμι του ή έξω απο αυτό ) προτημώ μαλακότερα μέρη όπως το σημέιο στα πλαινα φτερα το άνω με΄ρος της κοιλιας, εφόσον ακοινο που με ενδιαφέρει είναι ο καίριος τραυματισμός του ψαριου το οποίο θα δευτερώσω και θα παρω απο το προχειρο βράχωμα του).
ενα λογικό όπλο για την περιπτωση αυτή με μήκος απο 70 έως 85. οπως καταλαβαίνεται όσο πιο κοντο πιο άνετο στο ψαχτήρι όσο πιο μακρί πιο καλο στην βολή στο φτερό. αν θα είναι κάρμπον ή ντουραλουμήνιο ή ξύλινο είναι δικό σας θέμα. πρωσοπικά έχω ένα βαλκο ένα απο τα πρωτα μου όπλα ( που έχει πιασει και συνεχίζει να πιανει απιστευτα ψάρια) ένα φίλος έχει ένα δεμκα αμι και τελευταία μου στραβοσε ένα ρολλερ και το έκοψα και το έκανα 70άρι. ολα είναι καλά η επιλογή στον καθένα.
δεν σημάινει ότι επηδή το όπλο είναι μικρό θα βάλουμε ότι σαβουρα έχουμε. το προσεκτικό στήσιμο όπως και σε ένα μεγαλήτερο όπλο θα δώσει τις διαφωρές στην βολή.
για όσους ξεκινάνε τώρα. ένα μηκος όπλου 75 είναι το ιδανικότερο για ψαχτήρι μα το στήσιμο που θα το αγωράσουν. και το χειμώνα ψαρεύουν άνετα και με καρτέρια ( και θα έχουν την εμπειρία να αλάξουν και λιγο το στήσιμο του όπλου με πιο λεπτή βέργα)
βέργα: το μήκος της θεωρώ ότι δεν πρέπει να εξέχει πανω απο 10 εκ απο το τέλος του όπλου. κατι που θα έδεινε βάρος και δυσκολία στο ψαχτήρι. αρα μήκος το πολύ έως 115 εκ. το παχος πρωσοπική επιλογή ειναι τα 6 χιλ. ο λόγος είναι ότι εχω καλήτερες και πιο γρήγορες βολές στο φτερό και οι βολές στα βράχια είναι λίγο προσεκτικές. στην βέργα προτέινω 2 φτερα. το ένα να είναι το φτερό που έχει απο την αγωρά της και το άλλο να ανοιξετε μια τρύπα περίπου στην μέση της αποστασης απο την μυτη του όπλου έως τον πύρο του φτερού και να τοποθετήσουμε ένα φτερό κοντό ή ένα φτερό απο τρίαινα.
προτειμώ το όπλο να μην έχει οδηγό. να έχει κεφαλή κλειστού τύπου. και αυτό για δύο λόγους . κτραάει τα λάστιχα στην ίδια ευθέια με την βέργα ( άρα δεν θέλω και οδηγό που με την τριβή του μειώνει την βολή) και δευτερον πρωσοπικά σκοπευω πιο άμεσα. καμπανα απλη μεταλική ή απο σχοινάκι. αν χρησιμοποιήσουμε σπαστη μεταλική καμπανα πρέπει να προσέξουμε πως πιανει στην εγκοπή της βέργας ώστε να την τραβάει ίσια και παράλληλα και να μην την ανεβάζει η κατεβάζει. ( οι μεταλλικές καμπανες δεν σπανε . αρκει να οπολίσζουμε σωστά). το νήμα της βέργας να ειναι πετονία όσο το δυνατόν μαλακιά σε παχος 140 ή και ρακετόνυμα ( γεία σου ΗΛΙΑ )
μουλινέ το θεωρώ περιτό. προσοπικά χρησιμοπειώ 5 μηκη και έιμαι όκ. αν θέλεται βάλτε ενα μικρό που να μην επηρεάζει την πλευστότητα και το ψαχτήρι. ένα μικρό ( δοξα το θεό γέμισε ηη αγωρά) με 20 μ νήμα είναι ότι πρέπει. ας μην ξεχνάμε ότι δεν θα κατέβουμε με ένα τέτοιο οπλο να κάνουμε ψαχτίρι στα 20 και βάλε ( μονο για δυτέρομα ίσος) και δόξα το θεό άν χρειαστέι έχουμε και το κλίπ του πλωτήρα. ( ψαχτήρι κάνουμε) την οποία σημαδουρα την χρειαζόμαστε όχι μονο για την προστασία μας αλλα και για να μαρκάρουμε μια περιοχή αλλα και για να ξεγελάσουμε και ένα μεγάλο ψάρι. ( το πως αλλη φωρά).

στην βέργα προτιμώ να ανοίγω άλλη μια εγκοπη πιο μπροστα για να έχω και μια μικρότερη σκάλα δύναμης.
γιαλάστιχο πρωτέινω ένα λάτεχ 17.5 με συντέλεστη αναλογο με αυτο που θα σας δώσει ο κατασκευαστής.

έχουμε λοιιπν στην διάθεση μας ένα οπλο πολύ δυνατό ευθήβολο γαι ψαχτήρι καρτέρι και βολές γρήγορες έως και τα 3 μετρα. ειδικά αν χρησιμοποιείσουμε λαβή με άνάποδο μηχανισμό και κόψουμε την ουρά της βέργας το μήκος όλπλισης γίνεται πολυ μεγαλύτερο. είναι σαν να έχουμε ένα 75 άρι ( βέργα 115) με την δύναμη απο ένα 90 άρι.
ξερω ήδη αρκετά άτομα απο το φορουμ που τα περισότερα ψάρια τα πιάνουν με περιπου τέτοιο όπλο. και πιστεψτε με δεν κάνου μονο ψαχτήρι.

ΣΥΝΕΧΊΖΕΤΑΙ

ΥΓ: καταθεστε τις αποψεις και τις διαφωνίες. δυστηχός δεν μπορώ να αναφέρω μαρκες λαστιχα βέργες μουλινε και να τα κρίνω γιατι θα δεχθώ......εξόδικο :banghead: :blackeye:
ΛΟΥΚΑΣ

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΚΑΣ » 06 Ιουν 2009, 22:32

DIVEXPERTS έγραψε:Συμφωνω σε πολλα μαζι σου.Αν ομως διαγραψουμε το στησιμο του οπλου και ολα αυτα τα ακριβα
και ολη την αγορα γενικα,διαγραφουμε και την τρελα μας να καθομαστε για ωρες στα αυτοσχεδια
εργαστηρια μας,να καυλ.....με κοιτοντας αυτο που εμεις φτιαξαμε.Ονειρευομενοι την στιγμη
που θα παμε στο νερο να το δοκιμασουμε,συζητοντας στα φορουμ για ωρες και γενικα ολα τα κυνηγιτικα και δημιουργικα μας ενστικτα.Τα ψαρια στην ψαροβελονα μας,ειναι η τελευταια πραξη(ομορφη) στην καταληξη μιας ομορφης ημερας στην
θαλασα....

εσύ πάντος όταν στήνεις όπλα φανταζεσε ότι σου στήνεται γυνάικα. εγω για καλο γυναικά σε ξέρω για ψαοντουφεκα ............. μαλον σε φάγανε και εσενα οι δοκιμές οπως όλους μας. η καταληξη μια όμορφης μέρας είναι να είσαι στο κρεβάτι με μερικές γυναικες οι οποίες θα είναι λίώμα απο την κουραση και εσυ καπνίζοντας το πουρο σας θα λες θελει καμια σας το .....πουρο μου ή να παω στην θάλασσα.
ΛΟΥΚΑΣ

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΚΑΣ » 07 Ιουν 2009, 08:46

Και τώρα αρχίζουν τα δύσκολα. βολές έως τα 4 μετρα απο την άκρη της βέργας με διάτρηση ικάνη να περάσει τα πάντα. ταχύτητα . ευθηβολία . ( τι να το κάνω να σημαδεύω 10 ποστνους ψιλότερα στις οριζόντιες βολές και πριν πατήσω την σκανδάλη να καλούμε να λύσω μαθηματικούς τύπους?)

κατα την γνώμη μου δεν πρέπει να στηθέι ένα όπλο για ελαφρία και βαρια μορφή. ( ασπρα ή ροφους) το όπλο πρέπει να έιναι ένα. αν όμως η πειλογή του τόπου και του τρόπου ψαρέματος αποκλέιει την μια απο την άλλη περίπτωση τότε ίσως να έχουμε δύο οπλα στημένα και άναλογα χρεισημοποιούμε. εξάλου στα ψαρέματα μας στο πλωτήρα παντα έχουμε ένα όπλο εξτρα.

συνεχεια αυριο παω για ......................δουλεια.
ΛΟΥΚΑΣ

Νέα δημοσίευσηαπό Gofaris » 09 Ιουν 2009, 10:14

ΛΟΥΚΑ,επειδή βαριέμαι να γράφω κατεβατά όπως εσύ,για να εξηγήσω πχ carbon λιγότερο βάρος,λεία ξυρισμένη,μεγαλύτερη άνεση,ρολόϊ,απαραίτητο κτλπ,θέλω απλώς να σου πω ότι,οκ σεβαστή η πείρα σου αλλά δεν έχεις δίκιο.Βοηθάει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ο εξοπλισμός.
Άβαταρ μέλους
Gofaris

Νέα δημοσίευσηαπό PanEx » 09 Ιουν 2009, 11:14

Τώρα σας είδα!

Λουκά,γράψε ότι θέλεις,δεν σε περιορίζει κανείς, αρκεί:

Α. Να ξέρεις πώς έχεις την απόλυτη ευθύνη αυτών που γράφεις.
Β. Να ξέρεις πώς έχεις την απόλυτη ευθύνη αυτών που γράφεις και να μην προσβάλεις/χαρακτηρίσεις άλλο άτομο.
Γ. Να ξέρεις πώς έχεις την απόλυτη ευθύνη αυτών που γράφεις και να μην προσβάλεις την δουλειά του άλλου.
και τέλος
Δ. Να ξέρεις πώς έχεις την απόλυτη ευθύνη αυτών που γράφεις. :D :D

Σε εσάς κάνει καλό αυτό που τονίζω παραπάνω,...δεν θέλω να βγάλω την ουρά μου απ'έξω και να μεταφέρω τις ευθύνες,αλλά πολλές φορές δεν μπορώ να υποστηρίξω την "αλήθεια" του κάθε μέλους......έμαθα στο ίντερνετ πως οι αλήθειες είναι πολλές στην αρχή νόμιζα πως ήταν μία. :D :D

Να σου πώ μερικά από τα πολλά παραδείγματα που έχω διαβάσει εδώ,τα μεταφέρω στο "περίπου" για να καταλάβεις τι είναι η αλήθειαγια τον καθένα μας.

Μέλος Α.Πήγαν να οπλίσω το αεροβόλο και η βέργα στράβωσε.
Μέλος Β.Τόσο μάπα ήταν;;
Μέλος Α.Οχι,ήμουν απρόσεκτος
Σχόλιο: "Πόσο εύκολα "αδικούμε" ένα προϊόν;;"

Μέλος α.Η ελαστικότητα της συγκεκριμένης φόρμας είναι μηδέν.
σχόλιο: "και το σίδερο έχει ελαστικότητα πάνω του μηδενός :D :D "

Μέλος 1.Αυτή η στολή είναι πολύ πιό σκληρή από την άλλη.
σχόλιο:"Μετά από την εξέλιξη της κουβέντας αναφέρθηκε πως την σκληρή στολή
την είχε αγοράσει μεταχειρισμένη και ήτα ήδη 3 χρόνων και έκανε την σύκριση με
την κανούρια του,..... :D :D

Γι'αυτό σας λέω,......ένας καφενές είμαστε να λέμε καμμιά μ@λ@κί@ να περνάει η ώρα,
αφήστε τις επιστημονικές αναλύσεις στα προϊόντα,....... :D :D
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....
Άβαταρ μέλους
PanEx
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΚΑΣ » 09 Ιουν 2009, 17:36

PanEx έγραψε:Τώρα σας είδα!

Λουκά,γράψε ότι θέλεις,δεν σε περιορίζει κανείς, αρκεί:

Α. Να ξέρεις πώς έχεις την απόλυτη ευθύνη αυτών που γράφεις.

Γι'αυτό σας λέω,......ένας καφενές είμαστε να λέμε καμμιά μ@λ@κί@ να περνάει η ώρα,
αφήστε τις επιστημονικές αναλύσεις στα προϊόντα,....... :D :D

τελικά έχεις δίκιο δεν μπορέις να αναύεις κ΄ρινοντας επιστημονικά ένα προίόν μιας εταιρίας. τουλάχιστον όμως απο αυτόν τον καφενέ να μας μένει και κάτι με κανένα θέμα.
ΛΟΥΚΑΣ

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΚΑΣ » 09 Ιουν 2009, 17:43

Gofaris έγραψε:ΛΟΥΚΑ,επειδή βαριέμαι να γράφω κατεβατά όπως εσύ,για να εξηγήσω πχ carbon λιγότερο βάρος,λεία ξυρισμένη,μεγαλύτερη άνεση,ρολόϊ,απαραίτητο κτλπ,θέλω απλώς να σου πω ότι,οκ σεβαστή η πείρα σου αλλά δεν έχεις δίκιο.Βοηθάει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ο εξοπλισμός.

δεν διαφωνώ μαζί σου , υπαρχουν όμως πολά ατομα τα οποια γνωρίζω και μέσα απο τα σχολέια που άκομη δεν ξέρουν τί είναι τα μακριά πεδιαλα και θέλουν κα΄ρμπον. δεν ξέρουν να εξοσώνουν και έχουν στα χέρια καταδιτικά ρολόγια που ντρέπομαι να τα κοιτάξω.
το νοημα των προηγούμενων απαντήσεων ήταν προς τα νέα άτομα να μην νομίζουν ότι επηδή δεν έχουν καρμπον ή λεια ή και έγω δεν ξέρω τι άλλο δεν μπορούν να ψαρέψουν ή να κανουν μια ωραία βουτεία. σίγουρα βοηθάει ο εξοπλισμός αλλα πρωτα τον κανω κτήμα μου τον κατανοώ τον ξεπερνάω και μετα προχωρώ προς την ανανέωση του με πιο καλά και εξιδεικευμένα πράγματα.

ΥΓ : μην νομίζεις ότι καθομαι με τις ώρες και γ΄ρφω κατεβατά. απλά ξέρω τυφλό συστημα ( είναι πολύ ευκολο για να το μάθεται ) και γράφω πιο γρήγορα απο το να γρ΄φω ακομη και σε χαρτί. ( άσχετα άν δεν γυρίζω πισω για να διορθώσω τα ορθογραφικά που βγάζουν μάτια).
ΛΟΥΚΑΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Chris Giannoulis, GEOLEROS, Google [Bot], goulas78, gpet78, Johnkokk, LeeVanNick, magiatikakis, Sikios01, stathis_luthier, subzoulou και 24 επισκέπτες