• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Αγορά νέου Ψ/Τ για ρηχό ψαχτηρι.Pathos laser?Meandros B28?

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.

Re: Αγορά νέου Ψ/Τ για ρηχό ψαχτηρι.Pathos laser?Meandros B28?

Νέα δημοσίευσηαπό stelios75 » 20 Νοέμ 2019, 14:14

αφου πηρες την οπλαρα παρε και ενα 75αρι και εισαι κομπλε .τπτ δεν χρειαζεσαι .καλοβουτηχτα και τα δυο
την υγεια μας να χουμε να ψαρευουμε!!
stelios75

Νέα δημοσίευσηαπό brwmogazos » 29 Νοέμ 2019, 18:17

Ευχαριστω παλικάρια,

τελικά παράγγειλα το meandros b28 open με 17μισαρι λαστιχο και 6.5 βεργα (οπως το ήθελα δηλαδή) αφου το συγκρινα διπλα διπλα με το pathos laser open carbon. Στο παθος ΟΚ η λαβη ειναι ωραια και γεμιζει το χερι (λιγο περισσοτερο αποτι θα ηθελα) , αλλα δεν μαρεσε που ο οδηγος στον σωληνα ειναι κολλητός σαν εξτρα και οχι ενιαίος. Το μεανδρος τωρα εχει πιο λεπτη λαβη (θα την ηθελα πιο γεματη) την οποια δοκίμασα με γαντι και γεμίζει καλύτερα. Η θεση της σκανδαλης ειναι πιο κοντα αποτι στο pathos αλλα ΟΚ για την δικη μου ανατομία. Γενικότερα το meandros σε κερδίζει γιατι δειχνει πιο "ψαγμενο"¨σαν οπλο...πιο συγχρονο. Δυστυχως δεν το εχω λαβει ακομη αφου η παραγγελία μου μια βδομάδα τώρα δεν προχώρησε ποτέ απο ..μπερδεμα του καταστήματος. Η "ατυχία" συνεχίζεται και με το labraxgun που ενω θα έπρεπε να το είχα παραλάβει μεσα σε 3 βδομάδες, τελικά εχουν περάσει 2μιση + μήνες και ακόμη δεν εχει κατασκευαστει :cry: . Ελπίζω να παραλάβω κάτι σύντομα γιατι η 3αρα στολή μου δεν ξέρω αν θα μπορέσει να με καλύψει σε καμια επιφανειακή βουτιά κολυμπητού μεσα στο Δεκέμβρη...
Δημητρης
brwmogazos

Νέα δημοσίευσηαπό stelios75 » 29 Νοέμ 2019, 19:19

οποτε μεχρι να σου ρθουν πηγαινε φτιαξε και μια 5,5 φορμα γιατι με 3αρα φιλε δεν θα προλαβεις να κανεις βουτια απο το κρυο...χαχα φιλικα παντα καλοβουτηχτα τα οπλακια με το καλο να τα χαρεις
την υγεια μας να χουμε να ψαρευουμε!!
stelios75

Νέα δημοσίευσηαπό brwmogazos » 02 Δεκ 2019, 12:14

Βασικα ειναι η πρώτη φορά που βουτάω Δεκέμβρη...αλλωστε ποτέ στο παρελθόν δεν είχα ράψει στολή. Με 3αρα απο bleutec χθες βουτηξα Κακια σκαλα για προπόνηση κυρίως (δεν μπορω να εξισώσω σωστά/ταβάνι τα 8-10 μέτρα) και προσπαθώ να μην χανω την "φορμα" μου. Επομένως στα 22αρια C ? νερά δεν κρύωσα κάν 2-3 ώρες που ημουν στο νερό. Δε ξέρω κατα πόσο θα με κρατήσει αυτό βεββαια. Αν εραβα σκέτο σακάκι , με το παντελόνι το 3αρι θα την παλευα χειμώνα? Δηλαδη εχοντας 3αρα ποια ειναι η χρυσή τομή μετα ωστε να κάνεις και συνδιασμους ΑΝ γινεται κατι τετοιο. 5αρα ολοσωμη? 5αρι σακακι και πιο χοντρο-λεπτο παντελόνι?

Merci
Δημητρης
brwmogazos

Νέα δημοσίευσηαπό subzoulou » 02 Δεκ 2019, 12:43

Για στολή χειμωνιάτικη πάρε ένα επι μέτρο σακάκι 6,5 ως θα χιλιοστά ( καλύτερα λείο ξυρισμένο ) και παντελόνι 5,5 ως 6,5 . Προσωπικά 5,5 την έχω σε αχρειστία ή την φοράω πολύ λίγο .
subzoulou

Νέα δημοσίευσηαπό xareas » 02 Δεκ 2019, 12:50

Τότε έπρεπε πρώτα να πάρεις στολή και μετά όπλα,γιατί αν δεν μπορείς να είσαι μέσα στη θάλασσα τι να τα κάνεις τα όπλα.
Πιστεύω χειμώνα για να είσαι άνετος όση ώρα θες να κάτσεις μέσα μια 6,5 πάνω κάτω τη θες,γιατί καλύτερα να ζεστένεσαι παρά να κρυώνεις.
Αν βουτάς εδώ Αττική θα είσαι μια χαρά ακόμα και αν κάνεις αποκλειστικά καρτέρια που λόγω περιορισμένης κίνησης παγώνεις ευκολότερα.
Τώρα το 5,5 σακάκι με το 3 παντελόνι ειδικά το παντελόνι δεν θα μπορέσεις να βουτάς σε κανα 2 εβδομάδες,αν ο καιρός πήγαινε όπως έπρεπε ούτε και πριν κανα μήνα δεν θα μπορούσες να βουτήξεις.
Εδώ βούτηξα με 5,5 προχθές και δεν κρύωσα,αν είναι δυνατόν Δεκέμβριος μήνας.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.
xareas

Νέα δημοσίευσηαπό mike_m » 02 Δεκ 2019, 14:36

xareas έγραψε:Εδώ βούτηξα με 5,5 προχθές και δεν κρύωσα,αν είναι δυνατόν Δεκέμβριος μήνας.

Την Παρασκευή βουτηξα για 3 ώρες με την 3 ρα... Ρηχα βεβαια
Επεξεργασια εικονασ ονλινε https://compressimage.toolur.com/
Άβαταρ μέλους
mike_m

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: GeorgeT, Lagkou.c, matador23, thalassa50 και 16 επισκέπτες