• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

metallite η σκέτη στολή;

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.

metallite η σκέτη στολή;

Νέα δημοσίευσηαπό alygistos » 19 Ιαν 2012, 09:43

Καλημέρα! Το metallite έχει λιγότερη θερμομόνωση από ότι μια στολή που να είναι απλός ξυρισμένη;
επειδή το metallite φοριέται πιο εύκολα... μήπως δεν βεντουζάρι και τόσο καλά όσο μια απλή ξυρισμένη στολή..... :scratch:
Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
alygistos

Re: metallite η σκέτη στολή;

Νέα δημοσίευσηαπό mike14 » 19 Ιαν 2012, 09:56

οχι φιλε μου δεν υπαρχει τετοιο θεμα ,το σαπουνονερο ομως δεν το γλυτωνεις ειδικα και αν ειναι λεια απο εξω
mike14

Νέα δημοσίευσηαπό Aris_fe » 19 Ιαν 2012, 10:41

alygistos έγραψε:Καλημέρα! Το metallite έχει λιγότερη θερμομόνωση από ότι μια στολή που να είναι απλός ξυρισμένη;
επειδή το metallite φοριέται πιο εύκολα... μήπως δεν βεντουζάρι και τόσο καλά όσο μια απλή ξυρισμένη στολή..... :scratch:
Ευχαριστώ!

Αν την αφηνεις με τα αλατια κ δε τη πλενεις αμεσως θα σου φυγι πολυ γρηρα το μεταλαιτ θα (ξεπετσιασει),αν τη πλενεις καλα θα σου φυγει λιγο πιο αργα,νομιζω οτι ειναι μια καινοτομια πιο πολυ για εντυπωσιασμο παρα πρακτικότητας μιας κ θα το βαλεις το σαπουνι.Προσωπικα ειχα βαλει μια τιγκουλιο πιο παλια κ δε μου αρεσε,ασε που δε κολαγε πανω μου καλα.
Δε τα αξιζει τα λεφτα της πιστευω με την επιστρωση αλλα ειναι στη κριση σου. :)
https://www.youtube.com/watch?v=5rGym7ZfOBc
Άβαταρ μέλους
Aris_fe

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 19 Ιαν 2012, 11:32

επειδη εχω τετοια στολη,ειδα τα εξης.οι ατριχοι μπορουν να την βαλουν και χωρις νερο.οι πολυ τριχωτοι θελουν λιγο σαπουνονερο η σκετο νερο.η επιστρωση με τα καιρο φευγει ,οποτε γινεται αναλογη προσαρμογη.παντως 2 χρονια κραταει ανετα.
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό alygistos » 19 Ιαν 2012, 14:35

Σκεφτομαι να πάρω:
http://www.diveshop.gr/shop/product.asp ... &P_ID=2163
μπορω να την πάρω με 185 ευρω δεν αξίζει η αγορά..;
και ήστερα την χαος με 189 ευρω
ΔΕΝ ξέρω τι να πάρω...
Άβαταρ μέλους
alygistos

Νέα δημοσίευσηαπό mike14 » 19 Ιαν 2012, 15:27

Aris_fe έγραψε:
alygistos έγραψε:Καλημέρα! Το metallite έχει λιγότερη θερμομόνωση από ότι μια στολή που να είναι απλός ξυρισμένη;
Ευχαριστώ!

Αν την αφηνεις με τα αλατια κ δε τη πλενεις αμεσως θα σου φυγι πολυ γρηρα το μεταλαιτ θα (ξεπετσιασει),αν τη πλενεις καλα θα σου φυγει λιγο πιο αργα,νομιζω οτι ειναι μια καινοτομια πιο πολυ για εντυπωσιασμο παρα πρακτικότητας μιας κ θα το βαλεις το σαπουνι.Προσωπικα ειχα βαλει μια τιγκουλιο πιο παλια κ δε μου αρεσε,ασε που δε κολαγε πανω μου καλα.
Δε τα αξιζει τα λεφτα της πιστευω με την επιστρωση αλλα ειναι στη κριση σου. :)[/κυοτε

συμφονω απολυτος
mike14

Νέα δημοσίευσηαπό vtolis » 19 Ιαν 2012, 15:33

alygistos έγραψε:Σκεφτομαι να πάρω:
ΔΕΝ ξέρω τι να πάρω...

την έχω την στολή και θα σου πω ότι είναι πολύ καλή .. εγώ την βάζω χωρίς σαπουνόνερο και σε αυτό βοηθάει η επίστρωση...
μάλιστα έχει πολύ καλή ελαστικότητα ... με αποτέλεσμα η 7αρα που έχω να την αισθάνεσαι σαν 5αρα
Πολύ καλή επιλογή ...
Πολλοί άνθρωποι πηγαίνουν για ψάρεμα όλη τους τη ζωή, χωρίς να ξέρουν ότι δεν είναι τα ψάρια αυτό που ψάχνουν.
Henry David Thoreau, 1817-1862
Άβαταρ μέλους
vtolis

Νέα δημοσίευσηαπό mike14 » 19 Ιαν 2012, 15:35

ΔΕΝ ξέρω τι να πάρω...

από τις δυο πρωτεινω cressi πολυ ζεστη και απο αντοχη σκυλος ,αν εχει παρε παντελονι μεσατο η αν θες το κανεις

εσυ ,εγω το εκοψα μονος μου και δεν ειχα κανενα προβλημα :)
mike14

Νέα δημοσίευσηαπό subak » 19 Ιαν 2012, 15:58

η κρεσσι ειναι καταπληκτικη στολη, ειμαι πολυ ευχαριστημενος, το μεταλαιτ δεν μου εχει δημιουργησει προβλημα στο βεντουζαρισμα, συν οτι εχει πολυ καλη ποιοτητα μαλακο νεοπρεν.
subak

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 19 Ιαν 2012, 17:52

subak έγραψε:η κρεσσι ειναι καταπληκτικη στολη, ειμαι πολυ ευχαριστημενος, το μεταλαιτ δεν μου εχει δημιουργησει προβλημα στο βεντουζαρισμα, συν οτι εχει πολυ καλη ποιοτητα μαλακο νεοπρεν.

επειδη εχει μαλακο υλικο κοβεται ευκολα απο τις νυχιες.με προσοχη.
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό Mourgos » 19 Ιαν 2012, 18:01

Εγω εχω την ιδια σε 3,5αρα και επειδη το πατρον της Cressi μου καθεται καλα, εχω παρει αρκετες με metalite. Σαν ποιοτητα κατασκευης ειναι πολυ καλη με προσοχη στη λεπτομερεια. Τωρα το metalite δε νομιζω οτι αξιζει καν να το σκεφτεσαι σαν κριτηριο επιλογης... Οπως ειπωθηκε το σαπουνι σου το θες περισσοτερο προωθηση του μαρκετινγκ ειναι, παρα κατι ουσιαστικο.
Σκισιματα δε χρειαζεται να τα φοβασαι, μιας και η φοδρα εξωτερικα τη κανει ανθεκτικη
6 χρόνια τώρα σε σκέφτομαι...

http://spearfishingforum.gr/viewtopic.php?f=13&t=1562
Άβαταρ μέλους
Mourgos

Νέα δημοσίευσηαπό laris » 19 Ιαν 2012, 21:07

ΔΕΝ ξέρω τι να πάρω...

φιλε -alygiste -,πριν 4 μερες πηρα απο εδω http://www.tsourosmarine.gr/products_gr.asp?prodid=473 αυτην τη στολη.Στο δινω το eshop γιατι μετα απο πολυ ψαξιμο εχει την καλυτερη τιμη και εξυπιρετηση.Να φανταστεις η στολη δεν υπηρχε σε 7αρα ετοιμοπαραδοτη και την παραγγηλανε απο Ιταλια και μου ηρθε ολο ολο πηρε 1 εβδομαδα. Εγω επελεξα αυτη την στολη γιατι ειχα cressi 7αρα και εμεινα πολυ ευχαριστημενος.Μου εβγαλε 5 χειμωνες με πολλες βουτιες(ενοητε οτι την ξεπλενα παντα).το metalite εμενα μου αρεσει πολυ γιατι αποφευγεις αυτη την ψυχρολουσια με σαπουνονερα τωρα με τα κρυα που δεν ειναι καθολου ευχαριστο. Το metalite βεβαια φοριετε χωρις νερο αλλα φοριετε ακομη καλητερα με λιγη πουδρα οπως και καθε ξυρισμενη αντι τα σαπουνονερα και δεν χανει σε τιποτα απ το θεμα να μην βεντουζαρει η να χανει απο θερμομονοση.Αν σου αρεσει η στολη να την παρεις δεν θα το μετανιοσεις,αντιθετος τα λεφτα τα αξιζει με το παραπανω.Α αν θες και για παντελονι μεσης που σου ειπε ο φιλος παραπανω,δες και αυτη ειναι στην ουσια η ιδια με αλλο ονομα νε με παντελονι μεσης http://www.tsourosmarine.gr/products_gr.asp?prodid=893
laris

Νέα δημοσίευσηαπό alygistos » 19 Ιαν 2012, 21:36

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις... πάω σε cressi !! αλλά τώρα με έφτιαξες με την χαμαιλέοντα... :)
Άβαταρ μέλους
alygistos

Νέα δημοσίευσηαπό kounavi » 19 Ιαν 2012, 22:23

alygistos έγραψε:Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις... πάω σε cressi !! αλλά τώρα με έφτιαξες με την χαμαιλέοντα... :)

Ωραια η νεα cressi :)
Αλλα στις μερες προτιμω να στηριξω Ελληνα κατασκευαστη μιας και το ευρος τιμων σε αυτη τη κατηγορια στολων ειναι παρομοια.
kounavi

Νέα δημοσίευσηαπό mezger » 19 Ιαν 2012, 23:42

Το metalite βεβαια φοριετε χωρις νερο αλλα φοριετε ακομη καλητερα με λιγη πουδρα οπως και καθε ξυρισμενη αντι τα σαπουνονερα και δεν χανει σε τιποτα απ το θεμα να μην βεντουζαρει η να χανει απο θερμομονοση.

βρε παιδιά πώς το κάνετε αυτό με την πούδρα? έχω δοκιμάσει δυο φορές και έχω βάλει και ποσότητα αλλά πάλι δεν μπαίνει η στολή με τίποτα..
Άβαταρ μέλους
mezger

Επόμενο

Επιστροφή στο Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 13 επισκέπτες