• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

"Γιατί μου αρέσει το ψαροντούφεκο"! Ομολογία Πρωθυπουργού!

Γιορτές, ευχές, ανακοινώσεις, εκδρομές, συγκεντρώσεις, σεμινάρια, σύλλογοι.

Re: "Γιατί μου αρέσει το ψαροντούφεκο"! Ομολογία Πρωθυπουργού!

Νέα δημοσίευσηαπό pda » 09 Μάιος 2019, 16:04

Ειναι πολυ θετικό να υπάρχουν πολιτικά πρόσωπα που ειναι χομπυστες με την θάλασσα και κανουν και ψαροτούφεκο όπουν και αν ανηκουν πολιτικά....αλλά ΟΧΙ...δεν μπορω αυτο να το κανω κριτηριο ψήφου!!!
Άβαταρ μέλους
pda

Νέα δημοσίευσηαπό treliAnemona » 09 Μάιος 2019, 16:56

Καλο ειναι να αποφευγονται πολιτικες συζητησεις στο φορουμ. Δεν πιστευω οτι βοηθαει σε κατι, μονο εντασεις προκαλουν. Εδω νομιζω ειναι φορουμ για να κανουμε την αποδραση μας απο την καθημερινοτητα και να επικοινωνησουμε το χομπυ που μας αρεσει.
treliAnemona

Νέα δημοσίευσηαπό jimmy76gr » 09 Μάιος 2019, 17:31

kostasprobonas έγραψε:
phpBB [video]

Στο 5:28 ο Πρωθυπουργός ομολογεί την μανία του στην τριήμερη συζήτηση για τον Πολάκη και λοιπά θέματα.
Ας ενημερώσουμε εδώ ότι ο Παυλής, γιος βοσκού από τα Σφακιά, 5ος εισακτέος στην Ιατρική Αθηνών και αριστούχος στην δύσκολη ειδικότητα της χειρουργικής, ήταν χρόνια πελάτης του θρυλικού μαγαζιού στη Χέυδεν και μέχρι σήμερα βουτά γεναροφλέβαρο για δυο σάλπες ο αθεόφοβος.. :mrgreen:
Υ.Γ Έρχονται εκλογαί...Ας ψηφίσουμε ψαροντουφεκάδες σε όποιο κόμμα βρίσκονται. Αναρωτιέμαι όμως αν τα υπόλοιπα κόμματα διαθέτουν παρόμοιους χομπίστες ή προτιμούν το σκι στο Νταβός ή την οδήγηση ελικοπτέρων. Κακά τα ψέματα, το ψαροντουφεκάκι-αυτό με το Σταυρό στο χέρι και ουχί με τον πουσαρισμένο φακό είναι για λαϊκά παιδιά... :)

συγνωμη κυριε ,αλλα μας ζητας να ψηφισουμε αυτον εδω???
8-10.jpg

το ροφακι το ενα ισως ειναι σκαρτο κιλο,το αλλο μαυρο(δεν μπορω να διακρινω το ειδος) ειναι δεν ειναι 150 γραμμαρια...
και ενας αλλος κυριος πριν εβαλε αλλη φωτο με ροφακια τραγικα μικρα!
οσο και να προπαγανδιζεις για τον παυλαρα σου και να τον υμνεις οτι πεφτει ''γεναροφλεβαρο'' ,φαινεται οτι κανει και αλλα!!!αυτον ομως να τον συγχωρεσουμε επειδη ειναι πολιτικος της αρεσκεια σου
υγ1.θα μπορουσε να αφησει τις θαλασσες για λιγο και να κανει κατι για την υγεια στην ελλαδα,διοτι ειναι ακομα πιο διαλυμενη ,απο οτι αφησαν οι προηγουμενοι!
υγ2.ενταξει και οι προηγουμενοι δεν ηταν καλυτεροι.
υγ3. πριν καιρο η διαχειριση μπαναρε μονιμα τον γνωστο νικητα για εθνικιστικη η' ακροδεξια προπαγανδα !ορθως μαλλον ,μιας και το φορουμ δεν ειναι αυτο!στην συγκεκριμενη περιπτωση επιτρεπεται η πολιτικη προπαγανδα επειδη ειναι απο την αλλη πλευρα?
υγ4.και ο τερενς κουικ κανει ψαροντουφεκο,να τον ψηφισουμε και αυτον?
υγ5.ζητω προκαταβολικα συγνωμη για το εντονο υφος μου,δεν συνηθιζω να γραφω ετσι ,αλλα η ''καλυμενη'' προπαγανδα μου τη δινει,οπως επισης και οι πολιτικες τοποθετησεις εδω μεσα!επισης ζητω συγνωμη αλλα δεν επιθυμω καποιος να μου απαντησει διοτι δεν προκειται και εγω να σπαταλησω αλλο χρονο σε αυτο το ποστ.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
κανω ενα τσιγαρο και την κανω...(το έκοψα!!!)
Άβαταρ μέλους
jimmy76gr

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 09 Μάιος 2019, 18:18

ΩΩΧΧΧ !! παναγια μου !!!!!!!!!!!!!!!!! :doh:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό hariska » 09 Μάιος 2019, 18:48

Το ότι είμαστε βόδια με πόδια, είναι γνωστό.
Και είμαστε βόδια, όχι γιατί βρίζουμε ή πρόκειται να ψηφίσουμε τον Πολάκη, αλλά γιατί τόσα χρόνια που έγινε γνωστό ότι είναι ψαροτουφεκάς, ΔΕΝ του στείλαμε μία επιστολή με τα θέματα που μας απασχολούν, όπως η απαγόρευση του ψαρέματος στον Θερμαϊκό και αυτή του Μαΐου (αν και αυτή είναι ταμάμ για ξεκούραση και πολύ την γουστάρω).
Που είναι λοιπόν οι σύλλογοι και η ομοσπονδία μας, να στείλει την επιστολή στον Πολάκη;
Άβαταρ μέλους
hariska

Νέα δημοσίευσηαπό sparos » 09 Μάιος 2019, 19:15

jimmy76gr έγραψε:
kostasprobonas έγραψε:
phpBB [video]

Στο 5:28 ο Πρωθυπουργός ομολογεί την μανία του στην τριήμερη συζήτηση για τον Πολάκη και λοιπά θέματα.
Ας ενημερώσουμε εδώ ότι ο Παυλής, γιος βοσκού από τα Σφακιά, 5ος εισακτέος στην Ιατρική Αθηνών και αριστούχος στην δύσκολη ειδικότητα της χειρουργικής, ήταν χρόνια πελάτης του θρυλικού μαγαζιού στη Χέυδεν και μέχρι σήμερα βουτά γεναροφλέβαρο για δυο σάλπες ο αθεόφοβος.. :mrgreen:
Υ.Γ Έρχονται εκλογαί...Ας ψηφίσουμε ψαροντουφεκάδες σε όποιο κόμμα βρίσκονται. Αναρωτιέμαι όμως αν τα υπόλοιπα κόμματα διαθέτουν παρόμοιους χομπίστες ή προτιμούν το σκι στο Νταβός ή την οδήγηση ελικοπτέρων. Κακά τα ψέματα, το ψαροντουφεκάκι-αυτό με το Σταυρό στο χέρι και ουχί με τον πουσαρισμένο φακό είναι για λαϊκά παιδιά... :)

συγνωμη κυριε ,αλλα μας ζητας να ψηφισουμε αυτον εδω???
8-10.jpg

το ροφακι το ενα ισως ειναι σκαρτο κιλο,το αλλο μαυρο(δεν μπορω να διακρινω το ειδος) ειναι δεν ειναι 150 γραμμαρια...
και ενας αλλος κυριος πριν εβαλε αλλη φωτο με ροφακια τραγικα μικρα!
οσο και να προπαγανδιζεις για τον παυλαρα σου και να τον υμνεις οτι πεφτει ''γεναροφλεβαρο'' ,φαινεται οτι κανει και αλλα!!!αυτον ομως να τον συγχωρεσουμε επειδη ειναι πολιτικος της αρεσκεια σου
υγ1.θα μπορουσε να αφησει τις θαλασσες για λιγο και να κανει κατι για την υγεια στην ελλαδα,διοτι ειναι ακομα πιο διαλυμενη ,απο οτι αφησαν οι προηγουμενοι!
υγ2.ενταξει και οι προηγουμενοι δεν ηταν καλυτεροι.
υγ3. πριν καιρο η διαχειριση μπαναρε μονιμα τον γνωστο νικητα για εθνικιστικη η' ακροδεξια προπαγανδα !ορθως μαλλον ,μιας και το φορουμ δεν ειναι αυτο!στην συγκεκριμενη περιπτωση επιτρεπεται η πολιτικη προπαγανδα επειδη ειναι απο την αλλη πλευρα?
υγ4.και ο τερενς κουικ κανει ψαροντουφεκο,να τον ψηφισουμε και αυτον?
υγ5.ζητω προκαταβολικα συγνωμη για το εντονο υφος μου,δεν συνηθιζω να γραφω ετσι ,αλλα η ''καλυμενη'' προπαγανδα μου τη δινει,οπως επισης και οι πολιτικες τοποθετησεις εδω μεσα!επισης ζητω συγνωμη αλλα δεν επιθυμω καποιος να μου απαντησει διοτι δεν προκειται και εγω να σπαταλησω αλλο χρονο σε αυτο το ποστ.

να αγιάσει το στόμα σου :hello:
sparos

Νέα δημοσίευσηαπό stelarasA'MAK » 09 Μάιος 2019, 19:48

Κώστα,εγώ πάλι έχω.."ακούσει"( μου το'πε ένας...γλαρος..)ότι ο Πολακης περνούσε τα μαθήματα στο Πανεπιστήμιο ..με .. απειλές (του στυλ "όλοι σας και μόνος μου...)..
Τεσπά αγνόησε το αυτό ,σαν να μην το έγραψα.
Για πες μας όμως ....(μια και είχες υποσχεθεί ότι θα επανέλθεις στο συγκεκριμένο ποστ που είχες ανοίξει,αλλά δεν το έκανες...)
Τελικά ο Τσίπρας ...τα κατάφερε?????
(Προλαμβάνω:οι μπούρδες τύπου "βγήκαμε από τα μνημόνια..το μάθατε????" δεν τις θεωρώ επιτυχία ,εκτός αν τις θεωρείς εσύ...)
Ερώτηση:
Το.."αγνό ψαροντουφεκακι" με "το σταυρό στο χέρι" το κάνουν τα.. λαϊκά παιντιά από τα κότερα εφοπλιστών?????
Life is either a daring adventure or nothing..- Helen Keller
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Νέα δημοσίευσηαπό vaggelakis » 09 Μάιος 2019, 20:16

kostasprobonas έγραψε:
Υ.Γ Έρχονται εκλογαί...Ας ψηφίσουμε ψαροντουφεκάδες σε όποιο κόμμα βρίσκονται.

Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο...
There's perfect harmony
In the rising and the falling of the sea
vaggelakis

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΙΤΙΝΟΣ » 09 Μάιος 2019, 20:22

hariska έγραψε:Το ότι είμαστε βόδια με πόδια, είναι γνωστό.
Και είμαστε βόδια, όχι γιατί βρίζουμε ή πρόκειται να ψηφίσουμε τον Πολάκη, αλλά γιατί τόσα χρόνια που έγινε γνωστό ότι είναι ψαροτουφεκάς, ΔΕΝ του στείλαμε μία επιστολή με τα θέματα που μας απασχολούν, όπως η απαγόρευση του ψαρέματος στον Θερμαϊκό και αυτή του Μαΐου (αν και αυτή είναι ταμάμ για ξεκούραση και πολύ την γουστάρω).
Που είναι λοιπόν οι σύλλογοι και η ομοσπονδία μας, να στείλει την επιστολή στον Πολάκη;

Χάρη, με το παρδόν αλλά -ως πνιγμένος που πιάνεται από τα μαλλιά του βέβαια- έχω στείλει και στον περί ου ο λόγος δύο ΄΄επιστολές΄΄ με συνοπτική αλλά πλήρη περιγραφή του θέματος απαγόρευση Θερμαϊκού... Κατέστησα σαφές οτι έχουμε σφαιρική άποψη για το θέμα και άφθονο σχετικό υλικό και ως γ. γραμματέας του συλλόγου μας, τα παραπάνω είναι στη διάθεσή του για κάθε διευκρίνηση κλπ.
Ευθέως κι ευθαρσώς αναφέρω :mrgreen: , ότι όσο απάντησε σε σένα άλλο τόσο απάντησε και σε μένα...

ΥΓ Εννοείται ότι για το θέμα του ποστ, μόνο να χαμογελάσω -πικρά μάλλον- μπορώ...
Τελευταία επεξεργασία από ΤΑΙΤΙΝΟΣ και 09 Μάιος 2019, 20:27, έχει επεξεργασθεί 5 φορά/ες συνολικά
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum
Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 09 Μάιος 2019, 20:22

χχμμμμ !!!! :-k εδω ενα δικιο τοχει το βρωμοπουλο !! :D
αλλα θεωρω κατα 99% οτι αμα πουμε σ'αυτα τα λαμογια οτι ειμαστε πολλοι,ειναι ικανοι ν'απαγορεψουν τελειως το ψ/τ ,για να ψαρευουν μονοι τους !!! :mrgreen:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΙΤΙΝΟΣ » 09 Μάιος 2019, 20:31

KOSTAS STI έγραψε:

χχμμμμ !!!! :-k εδω ενα δικιο τοχει το βρωμοπουλο !! :D
αλλα θεωρω κατα 99% οτι αμα πουμε σ'αυτα τα λαμογια οτι ειμαστε πολλοι,ειναι ικανοι ν'απαγορεψουν τελειως το ψ/τ ,για να ψαρευουν μονοι τους !!! :mrgreen:

Κώστα μου, ΜΟΝΟ όταν καταφέρουμε να δείξουμε και να είμαστε αρκετοί, θα μας ακούσουν ουσιαστικά... Οσο είμαστε σκόρπιοι...τα μοναχά τα πρόβατα τα τρώει ο λύκος.
Ή τουλάχιστον τους απαγορεύει το γρασίδι, απλά γιατί τα ίδια του επιτρέψανε να το μπορεί... :grin:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum
Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Νέα δημοσίευσηαπό mike_m » 09 Μάιος 2019, 20:32

1. Βουλγαρακης - Σφυριδες και στηρες μπουκαλε ολε
2. Καμμενος - Τα παντα ολα και νυχτομπουκαλε. Ειχε βγει και σε ενα βιντεακι και εδειχνε και συνταγη σφυριδας καποια στιγμη.
3. Πολακης - Πιο λιγα από τα δικα μου και μερικα παρανομα. Μερακλης ο δικος μου.. με ξυλινο κυνηγαει..
4. Τσιπρας ?? Δεν εχουμε δει ψαρια ακομη.... Για τους παλιοτερους που θυμούνται... ΠΟΥ ΕΙΝ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΣΟΥ ΡΕ!!!!
5. τερενς κουικ ??? . ΠΟΥ ΕΙΝ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΣΟΥ ΡΕ!!!!

Ακουσα και οτι ο ΚΑΡΑΝΙΚΑSS καπου μεταξυ ελευθερου καμπιγκ και εξαρχείων ριχνει και καμια καμακιά και οχι μονο στη Μενεγακη...

Κυριοι.... το ηθος των πολιτικών μας κρινεται από τις ψαριες τους.....

Αλλος "ψαροντουφεκας"????
Τελευταία επεξεργασία από mike_m και 09 Μάιος 2019, 20:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
.... Απλά βαρέθηκα....
Άβαταρ μέλους
mike_m

Νέα δημοσίευσηαπό stelarasA'MAK » 09 Μάιος 2019, 20:40

mike_m έγραψε:1. Βουλγαρακης - Σφυριδες και στηρες μπουκαλε ολε
2. Καμμενος - Τα παντα ολα και νυχτομπουκαλε. Ειχε βγει και σε ενα βιντεακι και εδειχνε και συνταγη σφυριδας καποια στιγμη.
3. Πολακης - Πιο λιγα από τα δικα μου και μερικα παρανομα
4. Τσιπρας ?? Δεν εχουμε δει ψαρια ακομη.... Για τους παλιοτερους που θυμούνται... ΠΟΥ ΕΙΝ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΣΟΥ ΡΕ!!!!

Ακουσα και οτι ο ΚΑΡΑΝΙΚΑSS καπου μεταξυ ελευθερου καμπιγκ και εξαρχείων ριχνει και καμια καμακιά και οχι μονο στη Μενεγακη...

Ρουβάς..
(Μόνο στη Μύκονο...)
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Νέα δημοσίευσηαπό mike_m » 09 Μάιος 2019, 20:43

stelarasA'MAK έγραψε:

Ρουβάς..
(Μόνο στη Μύκονο...)

Ο Ρουβας τραγουδιστης δεν ειναι??? Αλλαξε κατηγορια και πηρε αθλητικά??
.... Απλά βαρέθηκα....
Άβαταρ μέλους
mike_m

Νέα δημοσίευσηαπό stelarasA'MAK » 09 Μάιος 2019, 20:47

mike_m έγραψε:
stelarasA'MAK έγραψε:

Ρουβάς..
(Μόνο στη Μύκονο...)

Ο Ρουβας τραγουδιστης δεν ειναι??? Αλλαξε κατηγορια και πηρε αθλητικά??

Πάντως ψαρεύει... συχνότερα από το..λαϊκό ,εν ...κοτεροις, παιντί τον , πτυχιούχο δι αλληλογραφίας,εντιμοτατο πρωθυπουργό μας...
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Νέα-ειδήσεις.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες