• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

"Γιατί μου αρέσει το ψαροντούφεκο"! Ομολογία Πρωθυπουργού!

Γιορτές, ευχές, ανακοινώσεις, εκδρομές, συγκεντρώσεις, σεμινάρια, σύλλογοι.

"Γιατί μου αρέσει το ψαροντούφεκο"! Ομολογία Πρωθυπουργού!

Νέα δημοσίευσηαπό kostasprobonas » 09 Μάιος 2019, 00:03

phpBB [video]

Στο 5:28 ο Πρωθυπουργός ομολογεί την μανία του στην τριήμερη συζήτηση για τον Πολάκη και λοιπά θέματα.
Ας ενημερώσουμε εδώ ότι ο Παυλής, γιος βοσκού από τα Σφακιά, 5ος εισακτέος στην Ιατρική Αθηνών και αριστούχος στην δύσκολη ειδικότητα της χειρουργικής, ήταν χρόνια πελάτης του θρυλικού μαγαζιού στη Χέυδεν και μέχρι σήμερα βουτά γεναροφλέβαρο για δυο σάλπες ο αθεόφοβος.. :mrgreen:
Υ.Γ Έρχονται εκλογαί...Ας ψηφίσουμε ψαροντουφεκάδες σε όποιο κόμμα βρίσκονται. Αναρωτιέμαι όμως αν τα υπόλοιπα κόμματα διαθέτουν παρόμοιους χομπίστες ή προτιμούν το σκι στο Νταβός ή την οδήγηση ελικοπτέρων. Κακά τα ψέματα, το ψαροντουφεκάκι-αυτό με το Σταυρό στο χέρι και ουχί με τον πουσαρισμένο φακό είναι για λαϊκά παιδιά... :)
Ars Longa, Vita Brevis
https://www.youtube.com/watch?v=1qL1C1ffKa4
Άβαταρ μέλους
kostasprobonas

Re: "Γιατί μου αρέσει το ψαροντούφεκο"! Ομολογία Πρωθυπουργού!

Νέα δημοσίευσηαπό ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ » 09 Μάιος 2019, 08:29

Είναι πολύ θετικό ότι υπάρχουν πολιτικοί που τους αρέσει το ψαροντούφεκο και το λένε δημόσια (άσχετα από την γνώμη του καθενός για το πρόσωπό τους). Συμφωνώ με τον Κώστα: Ναι στην ψήφο σε ψαροντουφεκάδες!
ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ, ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ... Η ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ
ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ

Νέα δημοσίευσηαπό pillius » 09 Μάιος 2019, 09:40

άμα επιτρέψει τον Μάιο κάνω την καρδιά μου πέτρα και τον ψηφίζω!
Άβαταρ μέλους
pillius

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 09 Μάιος 2019, 10:06

Πολακης,αυτός δεν ήταν που σαν δήμαρχος κρατούσε δίπλα βιβλία και το διαφημιζε κιόλας δάσκαλε απο ότι γραφανε τα ΜΜΕ πάντα ,αυτός δεν είναι που κατηγορούσε τους πάντες εντός Βουλής και κραδαζε και κουνούσε τάχα μου τα αποδεικτικά στοιχεία στα μούτρα τον κατηγορούμενον και μέχρι σήμερα έχουν καταπέσει όλα :D

Στο θέμα τώρα,λογικό ο ψαροτουφεκάς να καμαρώνει και να λέει δημόσια το χόμπυ του ,αλλά εγώ θα έλεγα πρωτίστως να κοιτάμε το ποιόν ,την ειλικρίνεια και τιμιότητα και ιστορία του ανθρώπου και όχι επειδή είναι ψαροτουφεκάς να τον ψηφίσουμε η να τον προτιμήσουμε
Υγ.να έχουν καταστρέψει την χώρα και τον λαό και να θέλουν τώρα να σε σώσουν η ίδιοι Πού μας κατέστρεψαν το καταπίνεις με χαμόγελο αλλά και πολύ θυμό ,αλλά να βλέπεις να προηγούνται στα γκάλοπ σε όλα τα γκάλοπ ????λες απλά πόσο γρήγορα ξεχνάει αυτός ο λαός και πόσο τρατζικ είναι :hello:
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό michalis58 » 09 Μάιος 2019, 10:14

Επειδή έχω ακούσει ιστορίες από κάποιους φίλους που έχουν , από πρώτο χέρι , γνώση των συνηθειών του Πολάκη στο ψαροτούφεκο, ε........δεν τον λες και πρότυπο στο χόμπυ μας :club:
michalis58

Νέα δημοσίευσηαπό Αερικό » 09 Μάιος 2019, 12:04

thalassa50 έγραψε:Πολακης,αυτός δεν ήταν που σαν δήμαρχος κρατούσε δίπλα βιβλία και το διαφημιζε κιόλας δάσκαλε απο ότι γραφανε τα ΜΜΕ πάντα ,αυτός δεν είναι που κατηγορούσε τους πάντες εντός Βουλής και κραδαζε και κουνούσε τάχα μου τα αποδεικτικά στοιχεία στα μούτρα τον κατηγορούμενον και μέχρι σήμερα έχουν καταπέσει όλα :D

Συμφωνώ !!! Ας τα ξεμπλέξουμε όλα αυτα .... οκ καλό είναι να είναι και ψ/τουφεκάς αλλά μην τρελλαθούμε κιόλας μην ξεχνάμε και ποίος είναι στην τελική.
Άβαταρ μέλους
Αερικό

Νέα δημοσίευσηαπό mike_m » 09 Μάιος 2019, 13:45

ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ έγραψε:Είναι πολύ θετικό ότι υπάρχουν πολιτικοί που τους αρέσει το ψαροντούφεκο και το λένε δημόσια (άσχετα από την γνώμη του καθενός για το πρόσωπό τους). Συμφωνώ με τον Κώστα: Ναι στην ψήφο σε ψαροντουφεκάδες!

:hello: :thumbsup:

Αυτά είναι. Επειδή ακριβώς οι άλλοι έχουν σπόρ τον Καφέ στη DaCapo και στην τελική κανενας από όλους δε κάνει πραγματικά κουμάντο πλέον σ αυτή τη χωρα, το σκεφτομαι για τον συγκεκριμένο παιρνοντας θέση ως προς το πάθος μου. Στην τελική μονο το ψάρεμα μας εμεινε....

Ξέρει κανεις κανεναν αλλο πολιτικό που ειναι ψαροντουφεκας πλην Πολλάκη και Τσίπρα?
.... Απλά βαρέθηκα....
Άβαταρ μέλους
mike_m

Νέα δημοσίευσηαπό maimouth » 09 Μάιος 2019, 14:11

.... κανει ζεστη...
Τα ψάρια είναι επιστήμονες... Εσύ???
Άβαταρ μέλους
maimouth

Νέα δημοσίευσηαπό mike_m » 09 Μάιος 2019, 14:16

.... ριξε κι αλλο λαδι στη φωτια....
προβλεπω καμια εικοσαρα ευκολα..
.... Απλά βαρέθηκα....
Άβαταρ μέλους
mike_m

Νέα δημοσίευσηαπό maimouth » 09 Μάιος 2019, 14:21

χωρις ιντριγκα δε γινεται...αχχαχαχα
παντως σε σκαφαρα εφοπλιστη ο "ψαροντουφεκας" εμφανιστηκε..
\αχχααχχααχα
επιδαυρου το λαδι
τα ψαρια που βαραει ο πολακης ειναι παρανομα... και ψαχνουμε να δουμε αν κανει και βραδυνο
μυτιληνης το λαδι τωρα
αχχαχαχαχαχα
Άβαταρ μέλους
maimouth

Νέα δημοσίευσηαπό dio306 » 09 Μάιος 2019, 14:22

Διαβαζω αυτα που γραφετε κυριε Κωστα κ προσπαθω να καταλαβω αν τα εννοειτε ή μας κανετε πλακα.μια συντομη κ σοβαρη αναζητηση στη δουλεια του κυριου Πολακη θα καταλαβει κανεις οτι οχι μονο αξιος πολιτικος δεν ειναι αλλα ειναι επικινδυνος κ επιζημιος για την πατριδα μας.κανενας σεβασμος προς τους θεσμους,παρανομοι διορισμοι κολλητων του σε διοικητικες θεσεις νοσοκομειων με πλαστα πτυχια παρακαλω,τραμπουκισμοι,ρατσιστικα παραληρηματα προς αμεα κ.α.Ειναι ο ιδιος ο οποιος φετος μετα απο παρα πολλους νεκρους απο απλη γριπη ειπε το αδιανοητο για ανθρωπινο νου "δεν εγινε κ καμια καταστροφη".μπορω να γραψω απειρα για τον εν λογω κυριο.λυπαμαι πραγματικα που υπαρχουν ανθρωποι που θα τον ψηφισουν παλι τον κυριο αυτο.η πολιτικη ειναι ενας στιβος τον οποιο,οι ανθρωποι που τον τρεχουν πρεπει να διακατεχοντε απο ανιδιοτελη αγαπη προς τουτον εδω θαυμαστο τοπο κ ο κυριος Πολακης μαλλον το αντιθετο εχει αποδειξει.στα πιο σοβαρα δεν θελω να εισχωρησω,οτι δλδ με υπογραφη του πλεον θα ονομαζοντε Μακεδονες οι Σλαβοβουλγαροι κ οτι μιλανε μακεδονικα(γελανε ή μαλλον κλαινε κ οι πετρες)γτ θα μπουμε σε μεγαλη κουβεντα.Εν κατακλειδι,η ψηφος μας ειναι κατι παρα πολυ σοβαρο κ επ ουδενι δεν θα ηταν κριτηριο αν ο αλλος κανει ψαροντουφεκο ή οχι.σας παραθετω κ ενα βιντεακι για τον κυριο Πολακη αφου πρωτα σας αναφερω οτι δεν ψηφιζω κανενα απο τα κομματα που ειναι στη βουλη αλλα ενα μικρο κομμα που εχει σαν βαση του το Χριστο μας.Με πολλη αγαπη,ενας ασημαντος συν χομπιστας.

https://youtu.be/nn4jDzmL2gM
dio306

Νέα δημοσίευσηαπό mike_m » 09 Μάιος 2019, 14:35

maimouth έγραψε:χωρις ιντριγκα δε γινεται...αχχαχαχα
επιδαυρου το λαδι
τα ψαρια που βαραει ο πολακης ειναι παρανομα... και ψαχνουμε να δουμε αν κανει και βραδυνο
μυτιληνης το λαδι τωρα
αχχαχαχαχαχα

Τα ψάρια του συντεκνου ειναι νομιμοτατα.. Κατι περκες χειλουδες και σαλπες της πλακας. Θα μου πεις τοσα μπορει τοσα κανει.
Αλλοι βαραγαν τις σφυριδες με μπουκαλες απο γιωτ και ειχαν και το θρασος να τις ποστάρουν
Κάτι Καμμενοι και Βουλγαράκηδες

Αυτό δεν ειναι λαδι αλλά βενζινη 100ρα
.... Απλά βαρέθηκα....
Άβαταρ μέλους
mike_m

Νέα δημοσίευσηαπό INTZ » 09 Μάιος 2019, 15:12

Καλησπέρα Κώστα ακόμη και με γνώμονα αυτή την οπτική ''πολιτικούς ψαροντουφεκάδες'' η απόφαση της επιλογής είναι δύσκολη ανάμμεσα σε
τόσους ποιοτικούς συναδέλφους,
1.Βουλγαράκης με μπουκάλες για ντεκόρ.
2.Πολάκης με τα ροφάκια
3.Καμμένος και αυτός στον δρόμο που χάραξε ο Βουλγαράκης
4.Ο Αλέξης που αυτοτραμαυτίστηκε στη Μακρόνησο αλλά τουλάχιστον δεν ειναι ψεύτης.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους που να τους λένε να φέρονται υπεύθυνα, ενώ οι κακοί πάντα θα βρίσκουν τρόπους γύρω από τους νόμους.
Πλάτωνας
Άβαταρ μέλους
INTZ

Νέα δημοσίευσηαπό maimouth » 09 Μάιος 2019, 15:21

dio306 έγραψε:Διαβαζω αυτα που γραφετε κυριε Κωστα κ προσπαθω να καταλαβω αν τα εννοειτε ή μας κανετε πλακα.μια συντομη κ σοβαρη αναζητηση στη δουλεια του κυριου Πολακη θα καταλαβει κανεις οτι οχι μονο αξιος πολιτικος δεν ειναι αλλα ειναι επικινδυνος κ επιζημιος για την πατριδα μας.κανενας σεβασμος προς τους θεσμους,παρανομοι διορισμοι κολλητων του σε διοικητικες θεσεις νοσοκομειων με πλαστα πτυχια παρακαλω,τραμπουκισμοι,ρατσιστικα παραληρηματα προς αμεα κ.α.Ειναι ο ιδιος ο οποιος φετος μετα απο παρα πολλους νεκρους απο απλη γριπη ειπε το αδιανοητο για ανθρωπινο νου "δεν εγινε κ καμια καταστροφη".μπορω να γραψω απειρα για τον εν λογω κυριο.λυπαμαι πραγματικα που υπαρχουν ανθρωποι που θα τον ψηφισουν παλι τον κυριο αυτο.η πολιτικη ειναι ενας στιβος τον οποιο,οι ανθρωποι που τον τρεχουν πρεπει να διακατεχοντε απο ανιδιοτελη αγαπη προς τουτον εδω θαυμαστο τοπο κ ο κυριος Πολακης μαλλον το αντιθετο εχει αποδειξει.στα πιο σοβαρα δεν θελω να εισχωρησω,οτι δλδ με υπογραφη του πλεον θα ονομαζοντε Μακεδονες οι Σλαβοβουλγαροι κ οτι μιλανε μακεδονικα(γελανε ή μαλλον κλαινε κ οι πετρες)γτ θα μπουμε σε μεγαλη κουβεντα.Εν κατακλειδι,η ψηφος μας ειναι κατι παρα πολυ σοβαρο κ επ ουδενι δεν θα ηταν κριτηριο αν ο αλλος κανει ψαροντουφεκο ή οχι.σας παραθετω κ ενα βιντεακι για τον κυριο Πολακη αφου πρωτα σας αναφερω οτι δεν ψηφιζω κανενα απο τα κομματα που ειναι στη βουλη αλλα ενα μικρο κομμα που εχει σαν βαση του το Χριστο μας.Με πολλη αγαπη,ενας ασημαντος συν χομπιστας.

https://youtu.be/nn4jDzmL2gM

βρε κατσε και τρολαρε οπως κανω εγω. καθεσαι και απαντας σοβαρα με επιχειρηματα ..
οποιος 4 χρονια δεν καταλαβε τι ηταν οι εν λογω ... τοτε εχει θεμα αντιληψης.
περα απο τα κομματικα,μιλαμε καθαρα
για το τι λεγανε και κανανε και ας ψηφιζες και πειρατες.

:grin:
Άβαταρ μέλους
maimouth

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 09 Μάιος 2019, 15:55

mike_m έγραψε:
ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ έγραψε:Είναι πολύ θετικό ότι υπάρχουν πολιτικοί που τους αρέσει το ψαροντούφεκο και το λένε δημόσια (άσχετα από την γνώμη του καθενός για το πρόσωπό τους). Συμφωνώ με τον Κώστα: Ναι στην ψήφο σε ψαροντουφεκάδες!

:hello: :thumbsup:

Αυτά είναι. Επειδή ακριβώς οι άλλοι έχουν σπόρ τον Καφέ στη DaCapo και στην τελική κανενας από όλους δε κάνει πραγματικά κουμάντο πλέον σ αυτή τη χωρα, το σκεφτομαι για τον συγκεκριμένο παιρνοντας θέση ως προς το πάθος μου. Στην τελική μονο το ψάρεμα μας εμεινε....

Ξέρει κανεις κανεναν αλλο πολιτικό που ειναι ψαροντουφεκας πλην Πολλάκη και Τσίπρα?

καμμένος (λένε ότι βάζει και μπουκάλες στον ωμό όμως :D )
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Επόμενο

Επιστροφή στο Νέα-ειδήσεις.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες