• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

"50 shades of Lumen"

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος

Re: "50 shades of Lumen"

Νέα δημοσίευσηαπό sparos » 13 Φεβ 2020, 20:44

Έλα ρε παιδιά χαλαρά
Αφήστε και καμία μύγα στο σπαθί σας....Δεν τρέχει καστανο

Ωραίο παρεάκι είμαστε μην χαλατε την ζαχαρένια σας για βλακείες
Ούτε το ποστ του Γιώργου ήταν με σκοπό να προκαλέσει ούτε και η συνέχεια που έδωσε ο Ζάχος αξία για να αρχίσει μανούρα

Χαλαρά φιλαράκια

Προτείνω να κλειδώσει και να ανοίξει τον Μάιο :D :D

Υγ Γιώργο άσχετα με τα ψάρια είναι ωραία η πορωση σου φίλε
sparos

Νέα δημοσίευσηαπό michalis1958 » 13 Φεβ 2020, 20:56

minasevoix έγραψε:Πω ρε κάτι μπαρμπουνάρες :shock:

:shock: :shock:
Επική μπαρμπουνοψαριά !!!!
Προσωπικά , έχω εντελώς διαφορετικό τρόπο προσέγγισης. Κατεβαίνω κάθετα και τα κτυπώ στο κεφάλι. Αλλά τόσο πολλά και τόσο μεγάλα ποτέ!!!

ΥΓ. Περί φακού. Είναι παράνομος ρε παιδιά , αλλά τον χρησιμοποιεί η πλειοψηφία. Συστηματικά ή περιστασιακά. Να συμφωνήσω ότι στα video που τα βλέπουν όλοι , θα ήταν καλό να αποφεύγεται , με την λογική ότι προβάλλεται παράνομος τρόπος ψαρέματος.
Που διαφωνώ?? Στο ύφος!! Στην επιμονή να έχει κάποιος την τελευταία κουβέντα!! Κάποιες φορές είναι καλύτερα να σταματά η κουβέντα και είναι κάτι που οι διαχειριστές πρέπει να το έχουν ως επιλογή. Το να σταματάς να επιχειρηματολογείς σε μια διαφωνία , δεν δείχνει αδυναμία!!
Υπερψαριά δεν έγινε , τα μεγέθη ήταν λογικά , κέφι υπήρχε....... μια απλή νύξη , ή και ένα π.μ. , θα ήταν αρκετά!!!
michalis1958

Νέα δημοσίευσηαπό yavorsub » 13 Φεβ 2020, 21:17

Ααααχχχ αυτο το φτερακη ! :)
Με συγχωρείτε για τα ορθογραφικά λάθη, αλλά είμαι Βούλγαρος.Απο τη Βουλγαρία.Απο τη Βόρεια Βουλγαρία.
yavorsub

Νέα δημοσίευσηαπό ichthyologist » 13 Φεβ 2020, 21:20

Δύσκολες καταστάσεις φέρνει η κρίση....
Ο Μάιος μας έρχεται, εμπρός βήμα ταχύ
ichthyologist

Νέα δημοσίευσηαπό ΚΣΕΠ » 14 Φεβ 2020, 00:22

ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΩ. ΤΩΡΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΠΕΦΕΥΓΑ. ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ ΠΑΛΙ. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ
ΚΣΕΠ

Νέα δημοσίευσηαπό thodoris981 » 14 Φεβ 2020, 00:56

ΚΣΕΠ έγραψε:ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΩ. ΤΩΡΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΠΕΦΕΥΓΑ. ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ ΠΑΛΙ. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου.
Θα μπεις και τριτη?
Αν ειναι να μπεις κ να μας πεις παλι οτι ειμαστε χαλια αστο.
Χαλιεσαι εσυ χαλιομαστε κ μεις .
Αν εχεις καποια προταση για οτι θεωρεις προβλημα μετα χαρας.
Στο λεω γιατι ακουγεται καπως ...φευγω αχρηστοι που συμμετεχετε εδω μεσα...

Ωραια ψαρια Γιωργο ως συνηθως.
Φακο δεν επικροτω αλλα θα προτιμουσα να το κουβεντιασω σε πιο ηπια φαση.
Θα χαρω να κατσουμε ολοι σε μια ωραια συζητηση.
Η φολα ειναι αλλη μια μερα κοντα στη θαλασσα.
thodoris981

Νέα δημοσίευσηαπό xareas » 14 Φεβ 2020, 09:39

mojo έγραψε:Μια διευκρίνηση μονάχα.
Προς Χαρέα, αερικό και όποιον άλλο.
Ο Νικήτας ουδεμία σχέση έχει με την περίπτωση.

Σε πιστεύω,δεν έχω λόγο να κάνω διαφορετικά.
Όποιος ενοχλήθηκε βγήκε να το πει στο ποστ του Γιώργου?
Ανταλαχθηκαν πμ μεταξύ τους ή έτρεξε καθευθείαν σε εσάς?
Απλές απορίες γιατί το ανέφερες ότι είχατε παράπονο σαν επιχείρημα για να τεκμηριώσεις την κίνηση με την διαγραφή της λέξης.

Το βασικότερο τώρα
ότι και να γράψει ο καθένας μας,μπορεί να ερμηνευτεί,να παραερμηνευτεί,να μην γίνει αντιληπτό και πάει λέγοντας.
Δεν μπορούμε να έχουμε αστυνομία σκέψης εδώ μέσα.
Παίζει κάπου αυτό γραμμένο :Είμαι υπεύθυνος για αυτά που λέω και όχι για αυτά που καταλαβαίνεις.

Δεν είναι προσωπικό προς τον οποιοδήποτε το ποστ.
Ο σεβασμός στα μέλη και στους όρους του forum δεν χρειάζεται να επισημανθεί.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.
xareas

Νέα δημοσίευσηαπό tsaounlee » 14 Φεβ 2020, 09:57

silverdiver έγραψε:ο κολλητος σου και πρωην διαχειρηστης προχτες στο ποστ σου κιολας… εννοωντας ότι βγαζω περιεργες φωτο (εβγαζα παλια αλλα μακρινε το χερι μου και το εκοψα) αν ημουνα ευαίσθητος λοιπον θα με πειραζε… αλλα εγω αυτό εξακολουθώ να το λεω χαβαλέ μεταξυ ανδρων….

Καλημέρα!

Ένα μόνο σχόλιο από εμένα.

Γιώργο εννοείται πως κάνω πλάκα με τις φωτό σου, όπως ακριβώς κάνω την ίδια πλάκα και μπροστά σου όσες φορές έχουμε βρεθει.Και εσύ το ίδιο με εμένα.

Και θεωρώ πως την έχουμε κερδίσει με τα χρόνια,αυτή την άνεση μεταξύ μας:
Να σχολιάζουμε με χιούμορ τα κουσούρια μας!

Αν κάτι σε ενόχλησε-και δεν το κατάλαβα-ζητώ συγνώμη!

:hello:

Στο θέμα του φακού, δεν θα σταθώ.
Ξέρεις τις απόψεις μου.
Και εγώ τις δικές σου.

Τώρα όσον αφορά τον τρόπο σύνταξης του ποστ σαφώς και ήταν εριστικός.
Και η αντίδραση του Ζάχου αναμενόμενη.
Το μόνο πρόβλημα είναι ότι τώρα ο Ζάχος είναι κόκκινος.Και όλα διαβάζονται διαφορετικά.
Και επειδή υπήρξα κόκκινος, ξέρω τι λέω.
Θέλει διπλή σκέψη η διατύπωση της ίδιας γνώμης που είχε ένα μέλος αλλά τώρα γράφει ως διαχειριστής.

Ας ανταλλάξουμε.απόψεις στο θέμα του Καπετάνιου που η παρουσία του, μας κάνει πιο ευγενικούς όλους μας...
Εγώ φλώρος δε γίνομαι, mojous δεν προσκυνάω.
Εγώ Γιωτάς γεννήθηκα, Γιωτάς θε να πεθάνω!
Άβαταρ μέλους
tsaounlee

Νέα δημοσίευσηαπό Lonestar » 14 Φεβ 2020, 12:36

πραγματικά δεν είναι να πει κάνεις 1 λάθος λέξη/φράση... έχουμε καταντήσει αηδία και όχι μόνο εδώ μέσα... τα πολιτικαλι κορεκτ μας έφαγαν...
και διαβάζοντας το φόρουμ από το 12 θεωρώ πως ο μοτζο δεν κάνει για διαχειριστής... παραείναι βαρύς για κουβέντες και καφενέ. είπαμε να είμαστε προβλεπόμενοι.... αλλά δεν είμαστε και στα Λοκ....
You can travel the world but you can't run away from the person you are in your Heart..
Lonestar

Νέα δημοσίευσηαπό LENS_007 » 14 Φεβ 2020, 13:36

Δουλεία δεν είχε ο δίαβολος γ..........ε τα παιδία του...

Και τι θέλω να πω με αυτό για να μην παρεξηγηθώ...

Αντί να οργανώσουμε κάτι με ουσία και αγάπη καθόμαστε και μπαίνουμε σε διαδικασίες που δεν αρμόζουν με το ύφος των καιρών μας που ζητά μια ομάδα μια γροθία με στόχο το κοινό καλό...

Προτείνω λοιπόν αντί να καθόμαστε να τρωγόμαστε να μετουσιώσουμε την περίσσεια ενέργεια που έχουμε για έριδες και να οργανώσουμε κάποια δράση με φιλανθρωπικό σκοπό μπας και ξασπρίσουμε κανένα κομμάτι απο τις ''βρώμικες ψυχές'' μας...

Υπάρχει πείνα και πρόβλημα δίπλα μας και εμείς μέσα απο εδώ έχουμε την δύναμη να βοηθήσουμε...
"Τίποτε δεν είναι πιό δυνατό από την ευγένεια,
τίποτε δεν είναι πιό ευγενές από την δύναμη"
Άβαταρ μέλους
LENS_007

Νέα δημοσίευσηαπό stelarasA'MAK » 14 Φεβ 2020, 16:19

LENS_007 έγραψε:Δουλεία δεν είχε ο δίαβολος γ..........ε τα παιδία του...

Αντί να οργανώσουμε κάτι με ουσία και αγάπη καθόμαστε και μπαίνουμε σε διαδικασίες που δεν αρμόζουν με το ύφος των καιρών μας που ζητά μια ομάδα μια γροθία με στόχο το κοινό καλό...

Προτείνω λοιπόν αντί να καθόμαστε να τρωγόμαστε να μετουσιώσουμε την περίσσεια ενέργεια που έχουμε για έριδες και να οργανώσουμε κάποια δράση με φιλανθρωπικό σκοπό μπας και ξασπρίσουμε κανένα κομμάτι απο τις ''βρώμικες ψυχές'' μας...

Υπάρχει πείνα και πρόβλημα δίπλα μας και εμείς μέσα απο εδώ έχουμε την δύναμη να βοηθήσουμε...

Πολύ εύστοχος.
Το είχα θέσει παλιότερα και κανείς δεν ασχολήθηκε. :hello:
Life is either a daring adventure or nothing..- Helen Keller
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Νέα δημοσίευσηαπό matador23 » 14 Φεβ 2020, 16:35

stelarasA'MAK έγραψε:
LENS_007 έγραψε:Δουλεία δεν είχε ο δίαβολος γ..........ε τα παιδία του...

Πολύ εύστοχος.
Το είχα θέσει παλιότερα και κανείς δεν ασχολήθηκε. :hello:

Όλα θα γινουνε, και εμεις και εσεις εχουμε ορεξη για ωραια πραγματα.

Ενταξει...εντασεις θα υπαρχουν.
Λαθη θα γινονται απο όλους μας.
Προφανως όλοι σε ενα καλουπι δέ γινεται να μπουμε.
Ο καθενας θα εχει τη προσωπικοτητα του και αυτο ειναι που μας κανει καλυτερους.
Ενας ζωντανος οργανισμος ειναι το φορουμ.
Δεν ειμαστε ΦΒ ή ινσταγκραμ, να χαθει η πληροφορια.
Εδω μενουν ολα ,ευκολα προσβασιμα!
Για τους νεους που έχουν αναγκη ενα χωρο να ρωτησουν και να μαθουν σωστα και για τους παλιους να δωσουν το καλο παραδειγμα! :hello:

Εχουμε δημιουργησει μια ωραια παρεα μετα απο τόσα χρονια . Ολα καλα θα πανε :hello:

( Επισης μιας και το αναφερεις, κάθε προταση που έχεις κατα νου ενημερωσε μας να το τρεξουμε :hello: )
0 λεπτά πριν | ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ: "Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη"
Άβαταρ μέλους
matador23
Συντονιστής

Νέα δημοσίευσηαπό silverdiver » 14 Φεβ 2020, 17:33

stelarasA'MAK έγραψε:Ζάχο,λύσε μου μια απορία ρε φίλε:
Απομονωσες μια φράση του Γιώργου,την ερμηνευσες ΑΥΘΑΊΡΕΤΑ κατά το δοκούν,και κατόπιν λογοκρινες το αρχικό κείμενό του, σωστά?
Η εξήγηση ήταν ότι ΠΙΘΑΝΌΝ προέτρεπε κάποιους να ψαρέψουν παράνομα ή και παράνομα σωστά?
ΈΛΕΟΣ... :swoon: :swoon:
Όταν μέχρι προ ενός μηνός,μνημονευες ακόμα το μανοσιτι και τις ,ξεκάθαρες, παρανομίες του,τότε η
ακραία νομιμοφροσύνη σου που ήταν????

Στέλιο δεν εχει λογικη αυτό που εκανε ο Ζαχος…τα ειπαμε.. :hello:
minasevoix έγραψε:Πω ρε κάτι μπαρμπουνάρες :

ναι Μηνα μεγαλα κομματια που αξιζε να ασχοληθείς! :wave:
sparos έγραψε:Έλα ρε παιδιά χαλαρά
Αφήστε και καμία μύγα στο σπαθί σας....Δεν τρέχει καστανο

Ωραίο παρεάκι είμαστε μην χαλατε την ζαχαρένια σας για βλακείες
Ούτε το ποστ του Γιώργου ήταν με σκοπό να προκαλέσει ούτε και η συνέχεια που έδωσε ο Ζάχος αξία για να αρχίσει μανούρα

Χαλαρά φιλαράκια

Προτείνω να κλειδώσει και να ανοίξει τον Μάιο

Υγ Γιώργο άσχετα με τα ψάρια είναι ωραία η πορωση σου φίλε

Γεια σου ρε συνονοματε!! Εχεις δικιο αν ειχε σηκωθεί τον Μαϊο θα ημασταν ολοι πιο χαλαροι και θα ειχε φτασει τις 20 σελιδες :D
Κοιτα με πειραξε το αυτονοητο που θα πειραζε τον κάθε έναν μας πιστευω που θελει να ζει σε μια ελευθερη χωρα όταν λογοκρίνεται …
Εγω αν ειδες το ποστ ουτε εβρισα ουτε ονομασα κανεναν! Εγραψα στον χαβαλέ μερικες αστειες φρασεις του στυλ να γελασουμε όπως κανουν οι φιλοι και που ο συγκεκριμενος εχει κανει αρκετες φορες και σε μενα και σε αλλους… Δεν περιμενα λοιπον ότι ο "φιλος" που εχει το τηλ. μου αντι να με παρει να μου ζητησει τον λογο με απειλησε μεσο μηνυματος και πηγε και διεγραψε μια φραση από το ποστ μου γράφοντας και ψεματα ότι δηλαδη "το εκανε με την συγκαταθεση μου" ...Αυτά λοιπον για μενα που συμβαινουν στο φορουμ από τοτε που αναλαβε είναι πολύ χοντρα... :hello:
οταν βρεχει...εχει περισσοτερη θαλασσα...
silverdiver

Νέα δημοσίευσηαπό maimouth » 14 Φεβ 2020, 17:45

.Αυτά λοιπον για μενα που συμβαινουν στο φορουμ από τοτε που αναλαβε είναι πολύ χοντρα...

πληθυντικος.... για καντο ρε συ πιο λιανα
...από τη πόλη έρχομαι και στη κορφή κανέλλα
Άβαταρ μέλους
maimouth

Νέα δημοσίευσηαπό silverdiver » 14 Φεβ 2020, 17:46

michalis1958 έγραψε:
minasevoix έγραψε:Πω ρε κάτι μπαρμπουνάρες :

Επική μπαρμπουνοψαριά !!!!
Προσωπικά , έχω εντελώς διαφορετικό τρόπο προσέγγισης. Κατεβαίνω κάθετα και τα κτυπώ στο κεφάλι. Αλλά τόσο πολλά και τόσο μεγάλα ποτέ!!!

ΥΓ. Περί φακού. Είναι παράνομος ρε παιδιά , αλλά τον χρησιμοποιεί η πλειοψηφία. Συστηματικά ή περιστασιακά. Να συμφωνήσω ότι στα video που τα βλέπουν όλοι , θα ήταν καλό να αποφεύγεται , με την λογική ότι προβάλλεται παράνομος τρόπος ψαρέματος.
Που διαφωνώ?? Στο ύφος!! Στην επιμονή να έχει κάποιος την τελευταία κουβέντα!! Κάποιες φορές είναι καλύτερα να σταματά η κουβέντα και είναι κάτι που οι διαχειριστές πρέπει να το έχουν ως επιλογή. Το να σταματάς να επιχειρηματολογείς σε μια διαφωνία , δεν δείχνει αδυναμία!!
Υπερψαριά δεν έγινε , τα μεγέθη ήταν λογικά , κέφι υπήρχε....... μια απλή νύξη , ή και ένα π.μ. , θα ήταν αρκετά!!!

Γεια σου Μιχαλη σε ευχαριστω και στα περισσοτερα συμφωνούμε! :hello:
yavorsub έγραψε:Ααααχχχ αυτο το φτερακη ! :)

χαχαχα δεν το θελω ρε Γιαβορ! :D
ichthyologist έγραψε:Δύσκολες καταστάσεις φέρνει η κρίση....
Ο Μάιος μας έρχεται, εμπρός βήμα ταχύ

κοιτα φιλε δεν φταιει μονο η κριση και η πιεση που νιώθουμε καθημερινα ολοι, φταιει και το ότι λαθος ανθρωποι είναι σε λαθος ποστα! ;)
ΚΣΕΠ έγραψε:ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΩ. ΤΩΡΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΠΕΦΕΥΓΑ. ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ ΠΑΛΙ. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Καληνυχτα Κεμαλ….. :)
thodoris981 έγραψε:

Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου.
Θα μπεις και τριτη?
Αν ειναι να μπεις κ να μας πεις παλι οτι ειμαστε χαλια αστο.
Χαλιεσαι εσυ χαλιομαστε κ μεις .
Αν εχεις καποια προταση για οτι θεωρεις προβλημα μετα χαρας.
Στο λεω γιατι ακουγεται καπως ...φευγω αχρηστοι που συμμετεχετε εδω μεσα...

Ωραια ψαρια Γιωργο ως συνηθως.
Φακο δεν επικροτω αλλα θα προτιμουσα να το κουβεντιασω σε πιο ηπια φαση.
Θα χαρω να κατσουμε ολοι σε μια ωραια συζητηση.

Θοδωρα σε ευχαριστω, για τον φακο και να μην μου το εγραφες το ξερω με αυτους που εμπλεξες
ο Κωστας εχει δικιο σε πολλα δεν μπαινει συχνα όπως πολλοι και πιστευε ότι αυτό θα αλλαξει, το γεγονός ολο αυτό θα επρεπε να σας προβληματισει, όχι μονο γιατι εγινε σε εμενα που γνωριζόμαστε αλλα και γιατι ο διαχειριστης θα πρεπει να σκέφτεται πολύ περισσοτερο πριν προβει σε οποιαδήποτε ενεργεια και να προσπαθει να την λυσει και όχι το αντιθετο…εκτος αν δεν τον νοιαζει αν θα φυγουν τα μελη.. :hello:
οταν βρεχει...εχει περισσοτερη θαλασσα...
silverdiver

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ψαρέματα και τεχνικές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: GeorgeT, harisalexandra, john12, MSN [Bot], PanEx, sea psychotherapy και 27 επισκέπτες