• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Έχω πάει με πολλούς

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος

Re: Έχω πάει με πολλούς

Νέα δημοσίευσηαπό skopdolfin » 14 Ιαν 2020, 11:13

Η επιτομή του συντροφικού ψαροντούφεκου σε ένα post.

Μπράβο Αντρέα :hello:
There is a dolphin....dormant....in all of us (Jacques Mayol, Dolphin Man).
Άβαταρ μέλους
skopdolfin

Νέα δημοσίευσηαπό maimouth » 14 Ιαν 2020, 11:22

Ολα ωραια και ομορφα. εξορμησεις παρεα ψαρια εικονες οπως και το κειμενο
Μεταξυ μας δεν σε ειχα για τετοια τσαπερδονα :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Τα ψάρια είναι επιστήμονες... Εσύ???
Άβαταρ μέλους
maimouth

Νέα δημοσίευσηαπό matador23 » 14 Ιαν 2020, 12:47

φοβερό θέμα ανέβασες Ανδρέα :hello:

Οι φιλίες που δημιουργούνται εδώ μέσα τελικά , είναι ανεκτίμητες!

Καλα τα ψαρια...
Καλα τα βιντεο...
Αλλα στο τελος αυτο που μενει ειναι οι άνθρωποι που γνωριζεις.
Ο χαβαλες.
Η παρεα.
0 λεπτά πριν | ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ: "Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη"
Άβαταρ μέλους
matador23
Συντονιστής

Νέα δημοσίευσηαπό hariska » 14 Ιαν 2020, 16:27

Μουχρίτσα, το είδα το βίντεο.
Δεν ήθελα να τελειώσει... :hello:
Άβαταρ μέλους
hariska

Νέα δημοσίευσηαπό Psarogiatros » 14 Ιαν 2020, 16:31

mkoume έγραψε:Είναι ο μόνος που μπορεί να πάει με πολλούς κ να τον (α)γαπήσουν όλοι... :)

Ρε Μάνο, ρε Μάνο.....
Αντρέα τα είπες όλα και τα έδειξες όλα :lol: στο βίντιου. Ωραία συρτά, ωραία καρτερια, επιλογή πόστου, κλπ, κλπ. Επίσης ωραίες γρήγορες βολές.
Η παρέα όλη γενικά τα σπάει!
Συμφωνώ. Αυτό μένει στο τέλος!
Άβαταρ μέλους
Psarogiatros

Νέα δημοσίευσηαπό Γιώργος Χ. » 14 Ιαν 2020, 16:45

Βρε παλιόπαιδα εσείς μου κλέβετε το Θόδωρα (αν pescandritsas εννοείς το θοδωρή981) και δεν μπορώ να σταυρώσω ψάρεμα μαζί του? Πιθανότατα βρέθηκαν οι ένοχοι!
Η αλήθεια είναι ότι ταυτίζομαι με το κείμενο του pescandritsa. Και εγώ επίσης έχω γνωρίσει υπέροχα άτομα μέσα απο αυτό το φόρουμ, η δύναμη της δικτύωσης. Εμαθα πολλά για τον χώρο, την συντροφικότητα και ότι άλλο μπορεί να συνεπάγεται.
Θοδωρή να ξέρεις ξεκινώ ξόρκια, δεν βλέπω να υπάρχει άλλος τρόπος!
Γιώργος Χ.

Νέα δημοσίευσηαπό gsim » 14 Ιαν 2020, 17:33

Το λοιπόν...

peskandritsas έγραψε: Οβελίξ, για πες ρε πως γνωριστήκαμε??????

Πριν από αρκετά χρονάκια ο λεγάμενος έγραψε το εξής:
peskandritsas έγραψε:Απο 17 Αυγούστου εως τελος εγω και το φουσκωτάκι μου (quicksilver 4.30)θα ειμαστε κιμωλο δυστυχώς και παλι χωρίς ζευγάρι. Αν καποιος συναδερφος τυχαίνει να βρίσκεται στο νησι την ίδια περίοδο θα χαρω να το ψαρέψουμε παρέα.
Κοινός τοπος η ασφάλεια και ο σεβασμός προς την φύση ολα τα αλλα βρίσκονται..

Ο ποιητής εννοούσε βέβαια αν κάποιος είχε ήδη προγραμματίσει να είναι στο νησί να βρεθούνε. Δε μπορούσε να φανταστεί ότι θα υπήρχε κάποιος, τόσο κ@υλωμένος, ώστε να φύγει από την Αθήνα από Παρασκευή μέχρι Κυριακή για να κάνουνε 2 ψαρέματα όλα-όλα. Όχι ότι τον ήξερα, αλλά εκείνη τη περίοδο ξεκινούσα το άθλημα και είχα τρομερή ανάγκη να δω πως γίνεται ρε παιδάκι μου, πως το κάνει ο κόσμος. Ευτυχώς δε το μετάνιωσα...

tsaounlee έγραψε:... Θυμάμαι ότι μιλούσα όλο το βράδυ με όλους και δεν έφαγα απολύτως τίποτα!...

:shock:
Απαράδεκτος...

Greek-Blue έγραψε:Θα αναφέρω το πως γνώρισα τον GSIM
Έχω πάει πριν πολλά χρόνια σε κοντινή κυκλάδα για αυθημερόν μπάνιο με ένα φιλικό ζευγάρι.
Φυσικά σαν τρελαμένος ψτ ακόμα και σαν αρχάριος, έχω πάρει και τα πράγματα μαζί.
Κάποια φάση αφού έχω κάνει τις απλωτές μου, βλέπω ένα δελφίνι στο βάθος. Μια γαζέλα των θαλασσών με κάρμπον πέδιλα και δε συμμαζεύεται.
Όταν βγήκε του έπιασα κουβέντα στην οποία ανταποκρίθηκε σε πολύ ευχάριστο και φιλικό τόνο.
Μήπως γράφεις σε κανένα φόρουμ? Ναι μου λέει, στο sff.
Με ποιο ψευδώνυμο? GSIM μου απαντά. Εσύ? Εγώ είμαι ο GB ....

:D
Τι θυμήθηκες ρε φίλε, το είχα ξεχάσει. Αυτό που δε ξεχνάω βέβαια είναι ότι στο καράβι, γυρνώντας μαζί από ψάρεμα στη Τζια, έμαθα ότι περιμένω το πρώτο μου παιδάκι.
Άβαταρ μέλους
gsim
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό Greek-Blue » 14 Ιαν 2020, 18:08

Greek-Blue έγραψε:Θα αναφέρω το πως γνώρισα τον GSIM
Έχω πάει πριν πολλά χρόνια σε κοντινή κυκλάδα για αυθημερόν μπάνιο με ένα φιλικό ζευγάρι.
Φυσικά σαν τρελαμένος ψτ ακόμα και σαν αρχάριος, έχω πάρει και τα πράγματα μαζί.
Κάποια φάση αφού έχω κάνει τις απλωτές μου, βλέπω ένα δελφίνι στο βάθος. Μια γαζέλα των θαλασσών με κάρμπον πέδιλα και δε συμμαζεύεται.
Όταν βγήκε του έπιασα κουβέντα στην οποία ανταποκρίθηκε σε πολύ ευχάριστο και φιλικό τόνο.
Μήπως γράφεις σε κανένα φόρουμ? Ναι μου λέει, στο sff.
Με ποιο ψευδώνυμο? GSIM μου απαντά. Εσύ? Εγώ είμαι ο GB ....

:D
Τι θυμήθηκες ρε φίλε, το είχα ξεχάσει. Αυτό που δε ξεχνάω βέβαια είναι ότι στο καράβι, γυρνώντας μαζί από ψάρεμα στη Τζια, έμαθα ότι περιμένω το πρώτο μου παιδάκι.[/quote]

Το θυμάμαι εκείνο το τηλεφώνημα όπως και το χαμόγελο σου μετά! :D
Άβαταρ μέλους
Greek-Blue

Νέα δημοσίευσηαπό sparos » 14 Ιαν 2020, 18:58

:hello: Αντρέα

Θέλω και εγώ βόλτα με το κότερο :)
sparos

Νέα δημοσίευσηαπό mojo » 14 Ιαν 2020, 19:35

Θα τα πάρω λίγο ανάποδα.

Εγώ τον Αντρέα τον γνώρισα σε μάζωξη. Πιο πριν είχε παρενέβη σε αρκετά δικά μου σχόλια στο φόρουμ, που ταυτιζόταν απόλυτα. Καθε φορά εγραφε ότι άμα βρεθούμε θα τα πιούμε και θα με κεράσει μπίρες.
Τελικά στη μάζωξη (στο καφενείο στο Γαλάτσι) εγώ έγινα σταφιδα και ο Αντρέας δε πρέπει να κέρασε ούτε μια μπίρα.
Εκεί πρώτογνώρισα και τον άλλον τον "κοινωνικό" που δε θέλει να γραψω ότι κατά βάθος είναι αντικοινωνικος.
Πηγαίνοντας για ψάρεμα με τον Αντρέα ενιωσα ότι ανέβηκα 10 λεβελ με τη μία. Και δε μιλώ μόνο στα ψαρευτικα.Οσο κ αν ακούγεται απίστευτο, ο άνθρωπος δεν ενδιαφέρεται για τα ψάρια. Ακούγεται κλισέ αλλά είναι αλλιώς να το ακούς και αλλιώς να το βλέπεις μπροστά σου.
Ο Αντρέας με έμαθε να μοιράζομαι τα ψάρια μου, ο Αντρέας μ έμαθε να χαρίζω τα ψάρια μου και γενικά να τα αποβάλλω απ το πρώτο πλάνο. Φυσικά ότι μάθεις απ τον Αντρέα είναι δείχνοντάς σου. Όχι με λόγια..
Γενικά είναι ένας ψτ/κας που δε τον ενδιαφέρουν τα ψάρια αλλά ξέρουμε όλοι τι ψάρια βγάζει...
Εχει φοβερό χιούμορ και είναι μπεσαλης, οπότε όποιος τον γνωρίσει, τον συμπαθεί αμέσως.

Πιο πριν,
ψαρευα μόνο με το φιλαράκι μου και μετέπειτα νονό της κόρης μου NIKOSZ, που τον γνώρισα από αγγελία αναζητησης ζευγαριού εδώ στο φόρουμ!
Όταν πρώτοσυναντήθηκαμε ήταν λίγο περίεργα..
Κάμποσα χρόνια μεγαλύτερος αυτος.
Σκαφατος μια ζωή αυτός, κολυμπητος μια ζωή εγω. Μόνο βαθειά αυτός, μόνο ρηχά εγώ. Όλα ανάποδα. Κι όμως βρήκαμε κοινά πατήματα και μάθαμε ο ένας τον άλλο. Τεράστιο το όφελος και για τους δύο και μέσα και έξω απ το νερό.

Γνωρίστε ανθρώπους μέσα από το φόρουμ μη διστάζετε. Η παρουσία στις μαζωξεις είναι μια ευκαιρία για γνωριμίες. Εγώ απ όλους όσους γνώρισα κάτι πήρα.

Ακόμα και απ τον gsim πρόλαβα και πήρα ένα λουκάνικο.

έχω να το λέω...
Άβαταρ μέλους
mojo
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό Navaho » 14 Ιαν 2020, 19:40

Εγω παλι δυστυχως δεν καταφερα να γνωρισω καποιο ζευγαρι απο το φορουμ πλην ενος παιδιου του Δημητρη που ειχε βαλει αγγελια και πηγαμε δυο τρεις φορες μαζι αλλα δεν ταιριαξανε τα προγραμματα μας και η χειροτερη στιγμη ηταν οταν σε ενα ψαρεμα μου στο Μυρτο κατω στην Ιεραπετρα ηρθε ενας ευγενικος κυριος με το βαρκαρη του και με ρωτησε αν ημουνα οκ και αν χρειαζομουνα τιποτα. Σκεφτηκα λες να ναι αυτος; Μπα τι δουλεια εχει εδω αυτος ειναι στην Αθηνα. Τελικα δεν τον ρωτησα απομακρυνθηκε και στη συνεχεια τον ρωτησα στο φεϊςμπουκ και ηταν οντως ο "νονος" aka Psarogiatros..
Τουλαχιστον εχω γνωρισει αρκετους αξιολογους ανθρωπους εστω και μονο ιντερνετικα
Φουντουνια και πασης Ελλαδας
Άβαταρ μέλους
Navaho

Νέα δημοσίευσηαπό AntoniEesti » 14 Ιαν 2020, 21:08

Navaho έγραψε:Εγω παλι δυστυχως δεν καταφερα να γνωρισω καποιο ζευγαρι απο το φορουμ πλην ενος παιδιου του Δημητρη που ειχε βαλει αγγελια και πηγαμε δυο τρεις φορες μαζι αλλα δεν ταιριαξανε τα προγραμματα μας και η χειροτερη στιγμη ηταν οταν σε ενα ψαρεμα μου στο Μυρτο κατω στην Ιεραπετρα ηρθε ενας ευγενικος κυριος με το βαρκαρη του και με ρωτησε αν ημουνα οκ και αν χρειαζομουνα τιποτα. Σκεφτηκα λες να ναι αυτος; Μπα τι δουλεια εχει εδω αυτος ειναι στην Αθηνα. Τελικα δεν τον ρωτησα απομακρυνθηκε και στη συνεχεια τον ρωτησα στο φεϊςμπουκ και ηταν οντως ο "νονος" aka Psarogiatros..
Τουλαχιστον εχω γνωρισει αρκετους αξιολογους ανθρωπους εστω και μονο ιντερνετικα

Θα γνωρισεις εμενα συντομα .....τυχερουλη...αχαχαχαχαχαχαχα :D
Follow me in
Άβαταρ μέλους
AntoniEesti

Νέα δημοσίευσηαπό CapetanThomas » 14 Ιαν 2020, 22:18

Όλα για Πάρτη σου Ανδρέα,
έχεις την Αγάπη των Φίλων σου,
έχεις τα πάντα
...

Ισως Σήμερα, επειδή είσαι ακόμη πολύ Νέος,
και να μήν μπορείς ακόμη να συνειδητοποιήσεις,
πόσο κυρίαρχο και σοβαρό είναι αυτό, για την Ζωή σου...

Την Ιστορία, πάντα, την γράφουν οι Παρέες...

phpBB [video]

Μπράβο σε Ολους σας
Να είσαστε πάντα καλά...

:hello:
...Εκεί που είσαι, ήμουνα, κι εδώ που είμαι, θάρθεις...
Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Νέα δημοσίευσηαπό Navaho » 14 Ιαν 2020, 22:46

AntoniEesti έγραψε:
Navaho έγραψε:Εγω παλι δυστυχως δεν καταφερα να γνωρισω καποιο ζευγαρι απο το φορουμ πλην ενος παιδιου του Δημητρη που ειχε βαλει αγγελια και πηγαμε δυο τρεις φορες μαζι αλλα δεν ταιριαξανε τα προγραμματα μας και η χειροτερη στιγμη ηταν οταν σε ενα ψαρεμα μου στο Μυρτο κατω στην Ιεραπετρα ηρθε ενας ευγενικος κυριος με το βαρκαρη του και με ρωτησε αν ημουνα οκ και αν χρειαζομουνα τιποτα. Σκεφτηκα λες να ναι αυτος; Μπα τι δουλεια εχει εδω αυτος ειναι στην Αθηνα. Τελικα δεν τον ρωτησα απομακρυνθηκε και στη συνεχεια τον ρωτησα στο φεϊςμπουκ και ηταν οντως ο "νονος" aka Psarogiatros..

Θα γνωρισεις εμενα συντομα .....τυχερουλη...αχαχαχαχαχαχαχα :D

Χαχαχα θες δεν θες
Φουντουνια και πασης Ελλαδας
Άβαταρ μέλους
Navaho

Νέα δημοσίευσηαπό jimmy » 15 Ιαν 2020, 00:36

Καλά έκανα και το είδα βραδιάτικα. Αντρέα εύγε, πολύ καλό. :good:
Όσο για τους φίλους που όλοι έχουμε κάνει εδώ μέσα, ο μόνος που δε χωνεύω είναι το βρωμόπουλο ο hariska. :mad:

hariska έγραψε:Άμα ήσασταν εδώ πάνω, χώρια που θα ήσασταν όλοι Αρειανοί κι ο Τζίμης θα έβαζε το Νο3 μπροστά απ΄το όνομά του στις μαζώξεις, θα κάναμε και τρελή παρέα!

Αύριο όμως που θα ανέβουμε για το κοπή της μπουγατσόπητας θα τόνε βαφτίσω γαύρο και θα γίνουμε κολλητοί! Εικόνα
Μην ασχολείστε με ΑΝθρώπους που είναι πεπεισμένοι ότι έχουν δίκιο σε όλα. Bill Ladias ® © 2020
Άβαταρ μέλους
jimmy

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ψαρέματα και τεχνικές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: gabrielb, gianlis, gsim, karapialis, peskandritsas, sea psychotherapy, SpyrosX, Takattack, takis o fetas, tudor και 35 επισκέπτες