• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

ψαρεμα με κανο.

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος

Re: ψαρεμα με κανο.

Νέα δημοσίευσηαπό stelarasA'MAK » 28 Φεβ 2011, 13:41

silverdiver έγραψε:
laris έγραψε:Αν σε βρει το λειμενικο να ψαρευεις με το κανο που δεν εχει αδεια πλοων-αλειευτικη τι γινετε?εκτος αν εχει που δεν νομιζω!

η αληθεια ειναι οτι απο το λιμεναρχειο γλυφαδας μου ειπαν πως απαγορευται και δεν βγαινει αδεια !! ](*,) ,ειναι πολυ τραβηγμενο το ξερω αν οντως ετσι ειναι ....ειμαι ενας παρανομος!! :D

Παιδια με τους νερομπατσους δε βγαινει ακρη..παω στοιχημα οτι θα στο ειπε καμμια χοντρη πισω απο κανα pc που μαλλον δεν θα επρεπε να ηξερε που παν τα 4..εδω επιρεπεται το σκουτερ θα απαγορευεται αυτο?Κατι τετοια μας κανουν να τους εχουμε γραμμενους εκει που δεν πιανει μελανι......
Give me spearfishing...and no one gets hurt...
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Νέα δημοσίευσηαπό spellkeeper » 28 Φεβ 2011, 14:41

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Ψ/Τ 1: Φίλε καλά... κατεβαίνω στα 45μέτρα ΧΑΛΑΡΑ....
Ψ/Τ 2: Ωραία...Ψάρια Βγάζεις???
Άβαταρ μέλους
spellkeeper

Νέα δημοσίευσηαπό Xaos_22 » 28 Φεβ 2011, 14:59

Stelaras, όντως απαγορεύεται το κανό, δεν μπορεί να βγάλει άδεια αλιείας.
Xaos_22

Νέα δημοσίευσηαπό dimak » 28 Φεβ 2011, 15:09

Φανταστική φάση από πολλές απόψεις...
Κατά τη γνώμη μου η ελαχιστοποίηση της κατανάλωσης ενέργειας και ειδικά από την καύση πετρελαιοειδών ,συνιστά μέγιστη πρόκληση για τη νέα γενιά ψαροκυνηγών.
dimak

Νέα δημοσίευσηαπό dousmike » 28 Φεβ 2011, 15:20

Ωραία φάση !!!Και τα ψάρια super :hello:
Ο καφές πάντα σκέτος!!!
www.ellinonromi.gr
Άβαταρ μέλους
dousmike

Νέα δημοσίευσηαπό silverdiver » 28 Φεβ 2011, 15:32

stelarasA'MAK έγραψε:
silverdiver έγραψε:
laris έγραψε:Αν σε βρει το λειμενικο να ψαρευεις με το κανο που δεν εχει αδεια πλοων-αλειευτικη τι γινετε?εκτος αν εχει που δεν νομιζω!

η αληθεια ειναι οτι απο το λιμεναρχειο γλυφαδας μου ειπαν πως απαγορευται και δεν βγαινει αδεια !! ](*,) ,ειναι πολυ τραβηγμενο το ξερω αν οντως ετσι ειναι ....ειμαι ενας παρανομος!! :D

Παιδια με τους νερομπατσους δε βγαινει ακρη..παω στοιχημα οτι θα στο ειπε καμμια χοντρη πισω απο κανα pc που μαλλον δεν θα επρεπε να ηξερε που παν τα 4..εδω επιρεπεται το σκουτερ θα απαγορευεται αυτο?Κατι τετοια μας κανουν να τους εχουμε γραμμενους εκει που δεν πιανει μελανι......

Στελιο οπως τα λες ειναι το σηκωσε γυναικα και μου λεει απαγορευεται.Τις λεω αφου δεν εχει μηχανη ειναι σαν να εχω μεγαλη σημαδουρα και χρησιμοποιω μυικη δυναμη!!μου λεει απαγορευεται χωρις να μου πει το γιατι...Υπαρχει καποιος αλλος υπευθυνος να μιλησω...την ρωταω? και με συνδεει με εναν τυπο απο την λεμβολογιση του λεω και αυτουνου τα ιδια και μου απαντα πως δεν βγαινει ουτε αδεια!! :banghead:Του λεω γιατι που το γραφει? και μου απαντα και αυτος ετσι :evil: . Ωραια λοιπον αφου ζω στην Ελλαδα και ο νομος που αφορα ειδικα στο υποβρυχιο ψαρεμα εχει τοσα κενα.... αφου ποτε δεν ξερω το γιατι και το πως.... γιατι δεν το ξερουν ουτε οι ιδιοι οι φορεις...και δεν δινουν υπευθυνες απαντησεις προτιμω να ειμαι παρανομος!!τουλαχιστον δεν ρυπαινω και το περιβαλλον!! :evil: :evil: :hello:
οταν βρεχει...εχει περισσοτερη θαλασσα...
silverdiver

Νέα δημοσίευσηαπό comanche » 28 Φεβ 2011, 18:42

ασε ρε κουμπαρε τους λιμενικους ..εισαι πρωτοπορος αντε και με πυρογα την επομενη!! =D> =D>
comanche

Νέα δημοσίευσηαπό sThRa » 28 Φεβ 2011, 19:19

Mπράβο ρε παιδιά πολύ σας χαίρομαι!

Να χρειάζεται άδεια αλιείας και πλοων το κανό ενώ δε μπορεί να βγάλει είναι ο απόλυτος παραλογισμός!
Οι λιμενικοί του φόρουμ ας το ψάξουν λίγο.
sThRa

Νέα δημοσίευσηαπό ΒΑΣΙΛΗΣΤΟΠ » 28 Φεβ 2011, 20:08

Παιδια τα κανο και το καγιακ ειναι μεσα αθλησης και ψυχαγωγιας,και νομιζω οτι επειδη χρησιμοποιουνται απο ομαδες η αθλητες σε ποταμια και λιμνεςκαι συμετεχουν σε αγωνισματα ακομα και ολυμπιακα δεν πολυ κυκλοφορουν σε ανοιχτες θαλασσες αφου δεν εχουν καρινα.Ετσι δεν εχει γινει ακομα γνωστο ως μεσον προωσηςστο θαλασσιο περιβαλλον΄,κι αν ειναι ετσι ,αφου δεν αναφερεται στα θαλασια μεσα στον αντιστιχο νομο οι λιμενικοι σας απαντουν σωστα νομιζω.Αρα οποιος χρησιμοποιει κανο η καγιακ δεν χρειαζεται να βγαλει κανενα χαρτι.Γιατι αν εγκρθει και σας ζητανε να βαλετε τα σωστικα τα καπνογονα την ακγυρα το σχοινι της ακγυρας που θα χωρανε ολα αυτα?Γιαυτο μην τα σκαλιζετε και να το χαιρεστε οποτε μπορειτε οσο δεν υπαρχει νομος.
ΒΑΣΙΛΗΣΤΟΠ

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΠΗΣ » 28 Φεβ 2011, 21:59

stelarasA'MAK έγραψε:
silverdiver έγραψε:

Ποιος σε είπε εσένα οτι επιτρέπεται το σκούτερ για ψάρεμα;;;;;;; :scratch: :scratch:
Η ζωή μου είναι η θάλασσα
Κι ανάσα η βουτιά μου
Κι αν πάψω να σε συναντώ
Θα χάσω την καρδιά μου
Άβαταρ μέλους
ΛΟΥΠΗΣ

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΠΗΣ » 28 Φεβ 2011, 22:03

ΒΑΣΙΛΗΣΤΟΠ έγραψε:Παιδια τα κανο και το καγιακ ειναι μεσα αθλησης και ψυχαγωγιας,και νομιζω οτι επειδη χρησιμοποιουνται απο ομαδες η αθλητες σε ποταμια και λιμνεςκαι συμετεχουν σε αγωνισματα ακομα και ολυμπιακα δεν πολυ κυκλοφορουν σε ανοιχτες θαλασσες αφου δεν εχουν καρινα.Ετσι δεν εχει γινει ακομα γνωστο ως μεσον προωσηςστο θαλασσιο περιβαλλον΄,κι αν ειναι ετσι ,αφου δεν αναφερεται στα θαλασια μεσα στον αντιστιχο νομο οι λιμενικοι σας απαντουν σωστα νομιζω.Αρα οποιος χρησιμοποιει κανο η καγιακ δεν χρειαζεται να βγαλει κανενα χαρτι.Γιατι αν εγκρθει και σας ζητανε να βαλετε τα σωστικα τα καπνογονα την ακγυρα το σχοινι της ακγυρας που θα χωρανε ολα αυτα?Γιαυτο μην τα σκαλιζετε και να το χαιρεστε οποτε μπορειτε οσο δεν υπαρχει νομος.

Καλα τα λες ειναι μέσο άθλησης και ψυχαγωγίας ομως δεν λεει πουθενά οτι απαγορεύεται στην θάλασσα
Για τέτοια μέσα ψυχαγωγίας ως 2m μέχρι 100m απο την ακτή ;) ;)

Υ.Γ Ειπα να μην γράψω τπτ αλλά κάνατε την αρχή :grin: :grin: :grin:
Κι ανάσα η βουτιά μου
Κι αν πάψω να σε συναντώ
Θα χάσω την καρδιά μου
Άβαταρ μέλους
ΛΟΥΠΗΣ

Νέα δημοσίευσηαπό Πανος » 28 Φεβ 2011, 22:04

sealoupis έγραψε:Ποιος σε είπε εσένα οτι επιτρέπεται το σκούτερ για ψάρεμα;;;;;;; :scratch: :scratch:

Εσένα ποιος σου είπε ότι δεν επιτρέπεται; :banned:
"In the depths of winter, I finally learned that there was within me an invincible summer."
Άβαταρ μέλους
Πανος

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΠΗΣ » 28 Φεβ 2011, 22:19

Αμα θες να παίξουμε την κολοκυθιά πες εσύ πρώτος :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Κι ανάσα η βουτιά μου
Κι αν πάψω να σε συναντώ
Θα χάσω την καρδιά μου
Άβαταρ μέλους
ΛΟΥΠΗΣ

Νέα δημοσίευσηαπό silverdiver » 28 Φεβ 2011, 22:22

παιδια το σκουτερ που ειναι για θαλασσια πορεια και οχι το αλλο που εκτελεις υποβρυχεια πορεια επιτρεπεται, εχω ρωτησει λιμενικο!!βεβαια ποτε δεν ξερεις με σιγουρια γιατι λυπαμαι που το λεω αλλα μπορει καποιο αλλο οργανο να πει οτι απαγορευεται. Γιατι απαγορευεται το κανο δεν μπορω να καταλαβω?δηλαδη τι διαφορα εχει απο τους πλωτηρες γαλλικου τυπου επειδη ειναι πιο μεγαλο και καθεσαι? επειδη εχει κουπια?αφου ουτε ρυπαινει το περιβαλλον ουτε ειναι επικινδυνο...επειδη το λεει ο νομος πρεπει να συμφωνησω και αν ναι που το λεει? :hello:
οταν βρεχει...εχει περισσοτερη θαλασσα...
silverdiver

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΠΗΣ » 28 Φεβ 2011, 22:38

silverdiver έγραψε:παιδια το σκουτερ που ειναι για θαλασσια πορεια και οχι το αλλο που εκτελεις υποβρυχεια πορεια επιτρεπεται, εχω ρωτησει λιμενικο!!βεβαια ποτε δεν ξερεις με σιγουρια γιατι λυπαμαι που το λεω αλλα μπορει καποιο αλλο οργανο να πει οτι απαγορευεται. Γιατι απαγορευεται το κανο δεν μπορω να καταλαβω?δηλαδη τι διαφορα εχει απο τους πλωτηρες γαλλικου τυπου επειδη ειναι πιο μεγαλο και καθεσαι? επειδη εχει κουπια?αφου ουτε ρυπαινει το περιβαλλον ουτε ειναι επικινδυνο...επειδη το λεει ο νομος πρεπει να συμφωνησω και αν ναι που το λεει? :hello:

Ωραια η ψαριά σου και βλέπω οτι δεν χαλάστηκες για την τροπή του θέματος
Για το σκούτερ να σε πω οτι τα υποβρύχια ειναι μεγάλο θέμα και για να το δουλέψεις θέλει ολόκληρη οργάνωση για να στο επιτρέψουν
Τώρα το άλλο το λες και μόνος σου .............για θαλάσσια πορεία................απαγορεύεται να κουβαλάς αλιευτικά εργαλεία και αυτό για το βενζινοκίνητο αρα και για το ηλεκτροκίνητο εφ όσων δεν εχει ανανεωθεί νόμος με λεπτομέρειες γι αυτό και παίζει μια καραμελίτσα οτι το ενα ναι και το άλλο οχι
Για το κανό εφ όσων περιλαμβάνεται στα άθλησης-ψυχαγωγίας βλέπεις τι λέει γι αυτήν την κατηγορία(του)
Κι ανάσα η βουτιά μου
Κι αν πάψω να σε συναντώ
Θα χάσω την καρδιά μου
Άβαταρ μέλους
ΛΟΥΠΗΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ψαρέματα καί τεχνικές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: alefas77, alhimica, ant33, apasp, arispaxh, BONO., chefgxinos, goulas78, gpet78, jkapet, kerkezos, krsgiorgos, metalo, Nikolas r., NIKOS-Z, orionas9, panamis66, panos_xanthi, Savvelias, spiros.sub, stest, sykios, terror, vang, zeus_gift και 13 επισκέπτες